Звукоізоляція стін

Звукоізоляція стін

Звук — це, мабуть, єдине, що може сприймати людина навіть під час сну. Будь гучний звук, шум і стукіт здатний розбудити, вивести людину з сонного заціпеніння.

Але не тільки це є причиною того, що багато людей стали захищати своє житло, робочі приміщення та інші будівлі від проникнення всередину зовнішніх звукових подразників, тобто, проводити звукоізоляцію приміщень.

Що ж таке звукоізоляція взагалі — це зменшення, ослаблення проникаючого через конструкції будівлі (стіни, перекриття) звуку. Якщо говорити іншими словами, то це проведення комплексу робіт, щодо зниження в приміщенні чутності звуків і шуму, що виникають за його межами.

Що б добитися максимального ефекту від проведення звукоізоляційних робіт необхідно звернути увагу на кілька факторів:

  • труби, що проходять в стінах і перекриттях;
  • вентиляційні системи приміщень;
  • розетки електричні.

До того ж, слід чітко розуміти, який вид шуму приносить вам найбільше дискомфорт:

  • шум повітряний — найпоширеніший і часто зустрічається в багатоквартирних будинках шум від сусідів — крики, гучна музика, телевізори, гавкіт собаки, плач дітей і багато, багато іншого;
  • шум ударний — виникає від прямого впливу на конструкції будівлі, або приміщення. Найпростішими прикладами ударного шуму можуть бути — забивання цвяха в стіну, скрип мостин або паркетної дошки від ходьби по квартирі сусідів живуть поверхом вище. Завдяки законам поширення звуку його коливання передаються від паркету або дошки на перекриття і стіни і поширюються по всьому будинку;
  • шум акустичний — найчастіше він з’являється в порожніх, або недобудованих приміщеннях вигляді відбиваного звукового коливання — луна. Такий шум зустрічається вкрай рідко і зникає, як тільки приміщення починає обживатися, з’являються меблі підлогове покриття і так далі.

І ще один дуже важливий аспект проведення звукоізоляції стін — це підбір матеріалів, тобто вибору, якого виду будуть матеріали звукопоглинальні або звукоотражающие.

Забезпечити повний рівень звукоізоляції (100%) практично не можливо, та це й зайве, досить знизити шум до того рівня, коли він перестає викликати роздратування. Ось основна мета проведення робіт з шумоізоляції стін приміщень.

Звукоізоляція стін своїми руками

І так, вам до чортиків набрид шум і крики, що доносяться з сусідньої квартили. У вас вже просто немає сил і бажання лаятися з ними з цього приводу. Значить, прийшов час зробити звукоізоляцію стін квартири своїми руками. Приховувати нічого, звичайно, це процес трудомісткий, але складного у виконанні робіт даного характеру нічого немає.

Насамперед необхідно почати з підготовки стін. Зніміть старі шпалери і уважно перегляньте стіну по всій площині. Кожна тріщина, будь-який отвір в стіні, навіть дірка від давно випав цвяха знижує звукоізоляцію приміщення, а, отже, всі погрішності стіни такого типу коштує зашпаклювати. Навіть такими простими діями ви хоч на трохи, але понизите рівень шуму, що проникає в кімнату ззовні.

Звукоізоляція стін своїми руками
Покінчивши з замазуванням дір і тріщин, переходимо до наступного виду робіт входить комплекс заходів пов’язаних зі звукоізоляції стін. Ці роботи будуть пов’язані з проведенням звукоізоляції розеток. Не дивуйтеся, адже саме в місці розетки стіна має саму меншу товщину, відповідно шумоізоляції в цьому місці найслабша.
Звукоізоляція стін своїми руками
Тільки перш ніж почати розбирати розетки, краще убезпечити себе і відключити електрику, щоб уникнути ураження електрострумом. Вийнявши розетку і відключивши дроти від неї, заповніть отвір в стіні яким-небудь матеріалом. Для цього можна використовувати пінопласт, скловолокно, паралон та інші аналогічні матеріали. Зверху замажте всі будівельною сумішшю (типу гіпс), бажано, що б вона мала швидкий період схоплювання і висихання.

Проробивши ці нескладні роботи, що сприяють підвищенню звукоізоляції стін, слід переключити увагу, на труби опалення і різних інших систем, які проходять через стіни та перекриття.

Іноді при невеликих змінах тиску у трубах виникає гідро удар, що викликає вібрацію труб. І якщо труби не зафіксовані щільно в стіні, то з’являється характерний шум, плюс до всього, отвір в стіні через яке проходять труди наскрізне, що є додатковим джерелом шуму.

Для зміцнення труб і забивання отвори добре використовувати монтажну піну або які-небудь герметики еластичної консистенції. Щоб під час опалювального сезону при можливому тепловому розширенні чи не порушилась проведена вами герметизація отвори навколо труб.

Звукоізоляція стін
Можна сміливо стверджувати, що з першим, підготовчим етапом звукоізоляції стін своїми руками ви закінчили. Та можливо, для тих, хто живе в будинках старих будівель де поперечний переріз, тобто товщина стін велика, таких робіт буде достатньо, що б підвищити звукоізоляцію.

Але, а якщо ви живете в панельному будинку, де в першому під’їзді пчихнеш, а в останньому здоров’я побажають, то про тишу можна тільки мріяти. Але погодьтеся нарощувати (потовщувати) стіну, теж не сильно розженешся.

Тому, що у більшості такі «великогабаритні» квартири, що навіть невелике скорочення внутрішнього простору кімнати стає відчутним. Але якщо ви вирішили зробити звукоізоляцію квартири, хочеш, не хочеш, а все ж кілька сантиметрів житлової площі доведеться пожертвувати, щоб здобути, якщо так можна висловитися, душевний комфорт, спокій від зовнішніх звукових подразників.

На отримання хорошого ефекту звукоізоляції стін своїми руками впливає правильний підбір матеріалів. Не розібравшись з питанням про матеріалах придатних для звукоізоляції можна нагромадити стіну завтовшки з фортечний вал, а толку ніякого.

А якщо до вирішення проблеми докласти «голову», то можна обійтися малими втратами житлової площі і при цьому домогтися найкращого результату в звукоізоляції. Виходячи з цього висновку, необхідно трохи зупиниться на розгляді матеріалів придатних для проведення звукоізоляційних робіт.

Максфорте — відмінний звукоізоляційний матеріал з прекрасними властивостями. Максфорте -Стандарт проводитися в рулонах і може використовуватися для стелі, стін і підлоги. Товщина матеріалу 12 міліметрів, відмінні звукоізолюючі властивості до 65 Дб. Максфорте — Екопліта, сама назва говорить про те, що це екологічно чистий матеріал.

Звукоізоляційні матеріали

Термозвукоізол (ТЗІ) — ефективний звукоізолюючий матеріал, виробляє звуко і вібро ізоляцію, а також служить як теплоізоляційний матеріал. Відповідає всім вимоги санітарного і протипожежного контролю. Товщина матеріалу складає від 10 до 14 міліметрів.

Звукоізол — може використовуватися в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, ванна кімната. Буде служити одночасно як для звукоізоляції, так і гідроізоляції підлоги. Звукопоглинальний ефект 28 Дб, товщина матеріалу 4 міліметри.

Шумоізоляційні матеріали для дому
Так само існує величезна кількість звуко і шумопоглинаючих матеріалів таких як:

  • Шуманет;
  • Софтборд;
  • Тексаунд 70;
  • Фонстар.

Щоб перелічити всі матеріали потрібно буде витратити багато часу. Ми торкнулися тільки кращі з кращих.

Кріплення звукоізоляції на стіну виконується точно таким же методом, як і кріплення гіпсокартонної плити.

Спочатку кріпитися профіль металевий, але кріплення необхідно використовувати спеціальний шумопоглащающій, так само, під профіль підкладаються спеціальні прокладки, що б зменшити шумопроводность. Після всередину металоконструкції укладається звукоізоляційний матеріал.
zvuk-sten7
І вся конструкція закривається гіпсокартонної плитою.

При використанні для шумоізоляції спеціально призначених плит, необхідно спочатку на підготовлену стіну наклеїти плити.

А потім встановити каркас для гіпсокартону, або використовувати інший облицювальний матеріал.

Тепер робота по звукоізоляції стін своїми руками закінчена в повному обсязі. Залишилося тільки пофарбувати або поклеїти шпалери.
Звукоізоляція стін

Добавить комментарий