Як зробити своїми руками гідроізоляцію басейну зсередини

Обробці саме цієї частини всієї конструкції басейну необхідно приділити підвищену увагу. І в першу чергу через те, що в ній постійно (за визначенням) знаходиться вода.

Але перш ніж розглядати порядок проведення гідроізоляції зсередини, слід розібратися, що найкраще використовувати для створення захисного шару.

Матеріали для гідроізоляції

Асортимент відповідної продукції значний. В основному ми орієнтуємося на такі показники доцільності використання виробів, як можливість виконання всієї роботи своїми руками (причому, бажано, без застосування спец / обладнання) і вартість товару.

І все-таки попередньо необхідно вказати на ряд моментів, пов’язаних з особливостями експлуатації басейну. Це допоможе з вибором оптимального варіанту гідроізоляції.

Що врахувати

У воді, яку б попередню підготовку вона не пройшла, в тому числі, і хім / очистку, завжди містяться домішки різних сполук, деякі з яких є агресивними і можуть вступати в реакцію з гідроізоляційним матеріалом.

При внутрішній обробці чаші це особливо важливо, оскільки за визначенням саме ця частина басейну практично завжди буде мати безпосередній контакт з рідиною. Специфіка функціонування даного гідротехнічної споруди полягає в тому, що періодично вода повинна оновлюватися.

Це необхідно, насамперед, з погляду санітарії. Значить, буде проводитися її регулярний слив з подальшим наповненням чаші, яка через це буде піддаватися не тільки статичним, але і динамічним навантаженням, причому досить істотним. А вони безпосередньо впливають на цілісність гідроізоляції.

Виходячи з цієї особливості експлуатації басейну, доцільно використання матеріалів, які після монтажу створюють монолітний (безшовний) захисний шар.

Динамічні навантаження, а також періодичні коливання температури води пред’являють ще одну вимогу до гідроізоляції — еластичність. В іншому випадку в цьому шарі з’являться тріщини — справа тільки в часі, але рано чи пізно обов’язково виникнуть протечки.

Ремонтопридатність. Тут багато чого залежить від габаритів водойми. Якщо вони значні, то при виборі матеріалу потрібно врахувати, чи є можливість усунення дефекту даного захисту «точковим» методом.

Зрозуміло, що заміна всього шару (монолітного «полотна») в басейнах з великими лінійними параметрами — захід одночасно і складне, і дороге.

Як зробити своїми руками гідроізоляцію басейну зсередини

плівки

До цих матеріалів відносяться рулонні вироби з поліетилену, які мають універсальне застосування в приватному секторі. Вони використовуються і для гідроізоляції, і для покриття невеликих площ для створення парникового ефекту. Ціна практично найнижча серед аналогів.

Але у них є недоліки. По-перше, найменше пошкодження потребують заміни частини гідроізоляційного шару. По-друге, при обробці чаші доведеться стикувати смуги, тобто неминуче утворення зсередини шовних з’єднань.

Більш якісними, але й дорогими є гідроізоляційні матеріали мембранного типу. Їх плюс в тому, що вони випускаються різних типорозмірів, тому підібрати габарити полотна так, щоб накрити всю чашу єдиним шаром, нескладно.

Але знову-таки, при пошкодженні доведеться замінювати всю мембрану цілком. «Точковий» ремонт таких виробів (принаймні, своїми руками), як правило, неефективний, тому що латочка довго не прослужить.

мастичні склади

Така гідроізоляція відноситься до категорій «обмазочна» або «проникаюча». У приклад можна привести продукцію під марками «Пенетрон», «Ксайпекс», хоча це і не єдині засоби, які є у продажу.

Люди без достатнього досвіду, та ще «підстібаються» рекламою, орієнтуються на переваги подібних матеріалів і використовують їх для обробки басейнів зсередини. Дійсно, працювати з мастиками і просто, і зручно.

Але варто згадати, що дані склади не рекомендуються для облаштування основного захисту від рідин. Їх слід використовувати або в комплексі з іншими матеріалами (наприклад, мембранними), або для «точкового» ремонту.

Як зробити своїми руками гідроізоляцію басейну зсередини
Бітум

Цей досить поширений матеріал, особливо в приватному секторі, для гідроізоляції басейнів застосовувати не варто. Досить вказати на ряд істотних недоліків.

По-перше, низька адгезія, отже, на основі захисний шар буде триматися не міцне. По-друге, хімічний склад, отже, є ймовірність виділення в воду деяких шкідливих речовин. По-третє, недовговічність такої гідроізоляції.

Саме тому, незважаючи на багатоплановість застосування бітуму в сфері будівництва та ремонту, для обробки басейнів зсередини його використовувати не рекомендується.

рідка гума

Напевно, це один з найкращих варіантів. Про всі достоїнства таких складів (а їх досить багато) можна прочитати у статті, присвяченій характеристикам рідкої гуми.

Досить вказати на те, що шар абсолютно нешкідливий з точки зору екології, безшовний, а монтаж ніякої складності не представляє. Причому варіантів кілька — за допомогою розпилювача або обмазкою (валик або кисть). Та й ремонтопридатність відмінна.
рідка гума
Пасти

Відносяться до категорії обмазувальних матеріалів. На відміну від мастик, наносяться більш товстим шаром. Але коштують вони порівняно дорого. Плюс до цього, їх нанесення проводиться тільки після укладання сітки для армування.

Є і ще ряд матеріалів, які відносяться до гідроізоляційних — мати бентонітові, рідке скло і ряд інших. Кого цікавлять характеристики і ціни, знайде відповідну інформацію на нашому сайті. Але з точки зору «своїми руками», а також через низку недоліків навряд чи варто використовувати подібну продукцію при обробці чаші басейну зсередини.

Порядок гідроізоляції

Специфіка роботи з тим чи іншим матеріалом визначена виробником, і вся необхідна інформація міститься в інструкції. Тому достатньо лише розглянути алгоритм дій при монтажі гідроізоляції.

Приготування розчину

Ще на цьому етапі необхідно врахувати рекомендації, якщо говорити про комплексної гідроізоляції басейну. До речі, саме вона вважається найбільш надійною. Враховуючи значні навантаження на чашу, марка цементу повинна бути не нижче М400.

У розчин потрібно ввести добавки (пластифікатори), які знижують здатність штучного каменю до вологовбирання. В якості наповнювача слід використовувати матеріали з дрібними фракціями. Це дозволить потім більш якісно вирівняти (згладити) внутрішню поверхню басейну.
Як зробити своїми руками гідроізоляцію басейну зсередини

Оштукатурювання

Обробка чаші басейну зсередини проводиться тільки після її повного тужавіння (просихання бетону). Якщо в якості гідроізоляції передбачається використання рулонних (плівкових) матеріалів, то поверхня штукатурного шару повинна бути ідеально вирівняна.

Найменший виступ в подальшому може призвести до розриву покриття. Якщо басейн знаходиться на території, то перед початком робіт над ним необхідно встановити хоча б тимчасовий навіс.

Облаштування гідроізоляції

Відповідно до рекомендацій виробника матеріалу. Для більшої надійності рекомендується не обмежуватися тільки одним шаром. Перевірка якості Після повної готовності басейну він наповнюється водою, причому повністю.

За її кромці на бортику потрібно поставити мітку (наприклад, маркером). Якщо через пару-трійку годин рівень води залишився незмінним, то можна вважати, що гідроізоляція надійна. А в разі утворення тріщини і великий витоку це буде видно відразу ж.

Висновок

Нічого складного в цій роботі немає. Головне — правильно підібрати матеріал для гідроізоляції з урахуванням всіх особливостей конкретного басейну (його габаритів, місця установки і так далі).

Добавить комментарий