Як зробити ремонт в кімнаті

Кімнати в нашому будинку мають різне призначення і в кожного з нас своє бачення необхідних перетворень під час ремонту. Тому ми розглянемо тільки один з варіантів ремонту кімнати. Розберемо докладно, як зробити ремонт в кімнаті своїми руками середньостатистичному мешканцю, який вміє тримати в руках електроінструменти і готовий вчитися і працювати самостійно.

Що будемо робити
Розберемо варіант самого простого ремонту в кімнаті, але з додаванням тумби з полицями. Стеля зробимо однорівневий з наклеєною фігурою. Стіни обклеєні шпалерами, а на підлогу постелити ламінат.

Підготовка до ремонту
Перш за все, з кімнати необхідно винести всі речі. Тепер нам необхідно очистити стіни від старих шпалер, фарби і вапна. Якщо штукатурка відвалюється або «дихає» — її теж необхідно видалити зі стіни. У всякому разі, ті ділянки, які не пристають до основної стіни.

Тепер займемося підлогою. Можливо, у вашій кімнаті дощатий рівну підлогу, дошки якого знаходяться в хорошому стані. У такому випадку, вам доведеться демонтувати тільки плінтус. Якщо дошки погані або прогинаються — зривайте таку підлогу і не шкодуйте. Можливо, на підлозі кімнати постелений лінолеум. Зніміть його і перевірте рівність стяжки. На 1 погонний метр підлоги повинно бути не більше 1-2 мм перепаду. Якщо перепад більше, то доведеться або заливати стяжку, або скористатися вирівнювачем підлог.

Зверніть увагу на стан міжкімнатних дверей. Можливо, її теж краще демонтувати разом з дверною коробкою, щоб встановити іншу.

вікно
Якщо в кімнаті необхідно замінити вікно, то зробіть це вже зараз, на цій стадії ремонту.
електрика
У кімнаті, безумовно, потрібне світло і джерела живлення, тобто, розетки. На даному етапі ремонту кімнати саме час зробити розводку проводки. Визначте відразу, де будуть перебувати світильники (стіни, стеля) і підведіть дроти до цих місць. Передбачте достатню кількість розеток в потрібних місцях. Всі проводи, що проходять по стелі просмикніть в електричний гофрований шланг.

На стіні при необхідності зробіть штроби для проводів. Для кімнати такого призначення необхідний мідний дріт, перетином 2 кв. мм. Світильники, розетки і вимикачі встановіть після того, як пофарбуєте стелю і поклеїте шпалери.

Пол
Якщо ви вирішили залити стяжку, то заливайте її так, щоб вона опинилася на одному рівні з основним підлогою квартири. Більше інформації про заливці стяжки можна отримати тут.

Можливо, на підлозі є стара добра стстяжка підлоги яжка, перепади якої не перевищують 2 см. У такому випадку, використовуйте вирівнювач підлог. Як працювати з вирівнювачем підлог можна прочитати на нашому сайті.

Шпаклівка і укоси
Шпатлюем стіни стартовою шпаклівкою. Чи будете ви використовувати маяки — залежить від вас і ваших стін. Можливо, стіни у вас рівні, або майже рівні, що для шпалер не настільки істотно. Можна сказати так, що якщо на 1 м стіни спостерігається 0,5 см ухилу в одну або в іншу сторону — її можна вважати придатною для шпаклівки під шпалери. Кут такої стіни можна вирівняти за допомогою правила, без маяків. Втім, можете зробити маякову шпаклівку. Як це зробити, ви зможете подивитися тут.

Укоси, крім стартовою шпаклівки, доведеться шпатлевать ще раз Сатенгипс або фінішної шпаклівкою. Це можна зробити, коли будете шпатлевать стелю і тумбу.

гіпсокартонна тумба
Цю частину інтер’єру ви можете пропустити, але для тих, хто хоче мати додаткові полиці в кімнаті, ми розповімо як це робиться.

Для розмітки тумби нам буде потрібно олівець, рулетка, рівень, схил і будівельний кутник. Тумбочку будемо робити 60 × 60 см по зовнішньому периметру. У кутку кімнати, на стелі, за допомогою будівельного кутника окреслюємо периметр тумби. За допомогою схилу переносимо ці розміри на підлогу. Використовуємо профілі UV і CV шириною 75 мм. Прикручуємо до стелі і до підлоги з боку глухий стінки тумби шматки профілю UV.

Тепер встановлюємо чотири кутових профілю CV, причому, три з них прикручуємо до стіни, а один, зовнішній, прикручуємо лише до профілю UV.

Тепер відрізаємо за розміром шматки профілю CV і, підрізаючи їх в потрібних місцях, робимо перегородки для полиць. Для перегородок використовуємо обидва види профілів, встановлюючи не лише бічні, а й проміжні кріплення. Для прикручування профілів між собою, використовуємо дрібні саморізи, іменовані блошками. Обшивати каркас гіпсокартонними листами будете після того, як встановите стелю. Шпатлевать і фарбувати тумбу можна одночасно зі стелею.

Стеля
Тепер дійшла черга до стелі. Монтуємо каркас для рівної стелі і підвішуємо гіпсокартонні листи. Інструкція з монтажу стель знаходиться тут. Перед шпаклівкою стелі обшивають тумбу з полками гіпсокартоном. Шпатлюем стелю і тумбу. Після того, як шпаклівка висохне — фарбуємо стелю і тумбу. Після фарбування стелі можна встановити світильники, які передбачені для стелі.

Шпалери
Стіни вже висохли. Можна клеїти шпалери. Інструкцію з наклеювання шпалер можна знайти на цій сторінці. Після того, як наклеїли шпалери, можна встановити розетки, вимикачі та бра.

Ламінат і двері
Стелимо ламінат і навішуємо двері. Якщо ви не впевнені у укладанням ламінату, то почитайте способи монтажу ламінату на нашому сайті. Не забудьте про дверні наличники. Тепер залишилося прикрутити плінтус по периметру кімнати і ремонт можна вважати закінченим.

Добавить комментарий