Як вибрати свій стиль інтер’єру

У житті кожної людини може наступити момент, коли навколишній житловий простір раптом перестає приносити позитивні емоції, коли, ще не вставши з ліжка, відчувається щоденна рутина і вантаж проблем, просто не вистачає сил поворухнутися. І тільки зусиллям волі можна змусити себе піднятися, виконати звичайні ранкові процедури і відправитися на роботу. А ввечері повернутися додому і знову споглядати негарне житло, яке вже давно перестало радувати.

На природним чином виникле питання: «Що робити?», Відповідь вихід тільки один — починати ремонт! Причому не тільки перефарбувати стіни або зашпатлевать стелю. Потрібно змінити цілком весь навколишній простір, і тоді зникне ця гнітюча обстановка, яка тисне. Якісний ремонт — це певна сходинка, піднявшись на яку змінюється все життя, по-новому все навколо відчувається.

Спочатку погляньте на свій житловий простір очима дизайнера, уявіть її не місцем нудного існування, а місцем творчості, руху і дій. Відкиньте традиційні рішення, розширте горизонти. Необхідно тільки поставити мету — і Ви зможете зробити ремонт до кінця без проблем і зволікань.

Повірте, що площі приміщень, якій Ви володієте, цілком достатньо, щоб висловити свої побажання та індивідуальність, зробити інтер’єрні рішення цікавими і запам’ятовуються. А щоб ремонт повністю виправдав всі очікування, Вам необхідно усвідомити кілька важливих моментів:

Квартира — це приватне місце, де людина повинна розслаблятися. Тому визначте, яка колірна гамма, матеріали і деталі асоціюються у Вас з місцем відпочинку.
Квартира — це територія, де Ви заряджаєтесь енергією, постійно накопичуєте сили. У ній має бути обстановка і предмети, що доставляють задоволення.

Квартира — це Ваше обличчя, а значить, вона повинна відображати вашу індивідуальність.
Враховуючи ці рекомендації, Ви зрозумієте, який результат Ви чекаєте від ремонту, яким після припускаєте побачити своє житло.

Ви ніколи не аналізували, чому мистецтвознавець, тільки подивившись на картину, майже відразу ж називає її автора? Видно є в будь-якому творі відмінна риса, яка вказує на художника. Саме неповторність в конструктивних і художніх рішеннях називається стилем.
Стиль і його визначення

Стиль — це гармонійне поєднання форм і змісту. При відсутності пропорційності створений образ виробляє відразу відразливе враження. Виражається стиль в цілих напрямках мистецтва, дизайну та архітектури. Стиль може бути притаманний окремому індивідууму, житлового і громадського простору.

За допомогою ремонту і певних стилів дизайну можна істотно перетворити свій житловий простір так, що воно буде відображати характер, темперамент і звички конкретної людини, а, отже, найбільш повно виконувати свої функції.
Як вибрати свій стиль інтер'єру
Однак не слід думати, що інтер’єрний стиль — це привілей багатих і забезпечених людей. Нікому і нічого не заважає зробити свій простір особливим і неповторним, тим більше що сучасні виробники будівельних та оздоблювальних матеріалів пропонують споживачам ефектні і практичні технології і матеріали за доступними цінами.

Починати будь-який ремонт і розробку індивідуального дизайн проекту з вибору стилю. Звичайно, можна звернутися до послуг професійних дизайнерів. Але чому б самостійно не спробувати себе в дизайні? Все можливо, але необхідно пам’ятати, що для цього потрібні певні знання і досвід.
Головна риса стилів інтер’єру

Головна риса будь-якого стилю — це єдність в конструктивних і декоративних елементах, а також дух, ідея, манера, якими пронизане простір або твір, будь-то скульптура, живопис, архітектурний вигляд будинку або стиль квартири.

Стилі інтер’єру діляться на дві основні групи:

історичні (античність, бароко, класицизм, готика, конструктивізм та ін.);
етнічні стилі.

Серед широко відомих історичних стилів виділяють такі напрямки, які відображаються не тільки в архітектурі, але і в поезії, музиці, інтер’єрі, моді і т.д. Їх називають великими стилями. Крім вище перелічених напрямів, до них відносять ампір, модерн, романтизм, хай-тек.
Сьогодні в дизайні застосовують в основному окремі складові елементи великих стилів або, зупинивши свій вибір на одному стилі, трактують його з позиції сучасних понять про зручність, красу і втілюють з використанням самих новітніх технологій і прогресивних матеріалів.

Дизайн етнічних стилів характеризується елементами побуту і культури, а також регіону певного народу. До них відносять японський, скандинавський, англійська, Прованс та інші.
Потрібно розрізняти такі визначення, як стиль і стилізація. Поняття стилю ми вже освітили. Стилізація — це вільна інтерпретація, індивідуальне «прочитання» стилю. Це означає, що сьогодні в умовах своєї квартири стиль можна виразити тільки як певну стилізацію, яка залежить від наших знань, почуття міри, смаку, і може вийти вдалою чи не дуже.

Слід утримуватися від крайнощів: не потрібно відтворювати стиль повністю в усіх деталях і дрібних подробицях. Якщо Ви віддасте перевагу один з історичних стилів, це абсолютно не означає, що стелі слід покривати позолотою, ліпниною або перетворювати квартиру в ранчо або бревенчатую хату, якщо Ви зупинили свій вибір на одному з етно стилів. Таким чином, можна отримати не інтер’єр, який відповідає смаку, потребам і ритму сучасного життя, а зовсім позбавлений смаку кітч.
Основні поради з підбору стилю інтер’єру для свого житла

Стиль потрібно вибирати з урахуванням свого способу життя.
Необхідно визначити для себе оптимальний рівень використання стилю в квартирі, тобто вирішіть для себе, чи будете Ви міняти стиль інтер’єру кардинальним чином і чи хочете отримати точну копію стилю. Можна внести в оформлення якийсь конструктивний елемент, властивий стилем (арку, колону, молдинги і т. П.), Або використовувати в інтер’єрі стильові акценти, якими можуть стати предмети або композиції з певних деталей.

Стилістичні рішення повинні стосуватися всіх приміщень. Можна всю квартиру виконати в одному стилі або в кожній кімнаті знайти своє індивідуальне стильове рішення.
На цьому, на жаль, всі труднощі не закінчуються. Проблем буде менше, якщо в квартирі живе одна людина. А коли живе в квартирі повна сім’я? Бажано кожному виділити окрему кімнату або окреме місце, в якому він буде відчувати себе затишно і комфортно.

Це означає, що, починаючи ремонт і змінюючи дизайн квартири, необхідно врахувати потреби і смаки всіх членів сім’ї. Так як, якщо просто, не замислюючись реалізувати всі потреби членів сім’ї, можна перетворити житловий простір в нагромадження різних за стилем елементів, які будуть не тільки погано між собою поєднуватися, але й можуть суперечити один одному.

У такому випадку виходить не єдине, гармонійно організований простір, а повний хаос і втілена несмак. Отже, потрібно обов’язково добитися поєднання елементів різних стилів. Враховуйте, що добре для підлітка, може зовсім не влаштувати його бабусю і старшу сестру. І останній момент.
Важливі аспекти при виборі стилю

Вибираючи стиль, необхідно враховувати всі фактичні можливості Вашої квартири, тому що далеко не кожен стиль може підійти до Вашого житла.

Якщо Ви — власник однокімнатної квартири, то втілювати в оформленні інтер’єру класичний стиль з його обґрунтованістю й солідністю, що вимагає значних фінансових вкладень, не логічно і може бути навіть не красиво. В результаті житловий простір буде виглядати безглуздо, так як класичний стиль не любить дешевих імітацій, а вимагає справжніх, справжніх і дорогих матеріалів.

Щоб зрозуміти, який стиль найбільше підходить для Вашого житла, можна розглянути житловий простір з боку функціональності і практичності.

Якщо Ваше головне кредо — порядок, традиції, грунтовність, від яких Ви не можете відмовитися, по натурі характеру Ви — консерватор, йдете з працею на якісь зміни, то найбільш всього Вам буде імпонувати класичний стиль або його стилізація, яка відмінно поєднується з іншими напрямками дизайну, приводячи, іноді, до несподіваних і незвичайним рішенням.

Якщо Ви — мобільний людина, знаходитеся постійно в русі і пошуку, то Ваш стиль — модерн або еклектика, які зможуть підкреслити Вашу особливість і індивідуальність.

Якщо Ви звикли до чітких, зваженим рішенням і світ для Вас ділиться на чорне і біле, то цілком очевидно, що Вам ідеально підійде мінімалізм. Цей стиль включає в себе тільки самі функціональні предмети і необхідні елементи. Мінімалізм передбачає можливість поєднань строгих пропорцій і використання конструктивних рішень.

Пам’ятайте, що в першу чергу необхідно спрямувати свої зусилля на створення для себе затишної обстановки, а не об’єкта захоплення для оточуючих.

Добавить комментарий