Як вибрати шафу купе

Як вибрати шафу купе

Шафи-купе сьогодні користуються величезною популярністю у споживача і тому важливо знати, як вибрати шафу-купе.

І це не дивно, адже завдяки даній меблів, можна компактно розмістити безліч потрібних речей і «виграти» пару зайвих квадратних метрів вільного простору.

Однак, чи буде куплений шафа дійсно зручним і функціональним залежить, насамперед, від якості матеріалів з яких він зроблений.

Про те, як вибрати якісний шафа-купе, про всі нюанси і тонкощі даної нелегкого завдання ви дізнаєтеся, якщо прочитаєте цю статтю до кінця.
Види шаф-купе

Всі шафи-купе можна поділити на два види: корпусний і вбудований. Кожен з них має свої переваги і недоліки, тому радимо вибирати шафа-купе в залежності від поставлених перед вами завдань.Корпусна шафа-купе

Корпусна шафа-купе

Основною перевагою цієї моделі є можливість незалежного переміщення в будь-яку точку квартири, або будинку. Його корпус складається з тих же елементів, що і звичайний шафа: бічних і задньої стінки, цоколя, даху і дна.

Вбудована шафа-купе

У вбудованих шаф можуть бути відсутні деякі з перерахованих вище деталей. Замість їх використовуються стіни, підлога і стеля кімнати — тому їх встановлюють раз і назавжди.

Якщо хочете, щоб ваш шафа був по-максимуму ергономічним і економічним — вибирайте вбудована шафа-купе.

Його розміщують зазвичай в кутах і нішах. Але, є один нюанс — елементи даного шафи не можна кріпити до стін з гіпсокартону.Вбудована шафа-купе

Як вибрати шафу-купе

Дизайн
Одна з основних відмінностей шафи-купе, від інших шафок — безліч внутрішніх деталей з дерева, металу і пластика. Зовнішній дизайн шафи-купе теж вражає різноманітністю використовуваних матеріалів.

Матеріали для фасадів
Фасади шаф-купе зазвичай роблять з:

 1. тонованих під срібло, графіт, або бронзу дзеркал;
 2. десятімілліметрових плиток МДФ, або панелей ДСП з дерева;
 3. кольорових тонованих, або прозорих стекол (4 мм).

Часто застосовується комбінація даних матеріалів. На дзеркала і скла накладають фотодрук, кольоровий полімерний лак, піскоструминні малюнки, батик, трафарети, мозаїку, або візерункові бевелі. Особливу індивідуальність виробом надає ручний розпис.

Менш популярними і рідкісними матеріалами для фасадів є коріан, ротанг і бамбук. Для виробництва підходить будь-який матеріал, який може функціонувати в розсувних дверях, навіть композитний алюміній.

Двері шафи-купе
Двері шафи-купе можуть бути досить великими — заввишки до 2,65. Тому, при виборі фасаду, необхідно звертати увагу на вагу: надто важкі двері не зможуть нормально відкриватися.

Що стосується ширини, то вона не повинна перевищувати 1 м. При бажанні, можна вибрати шафу-купе з орними дверима.

Якщо стеля трохи вище, ніж шафа-купе, то різницю приховують за фальш панелями. Якщо різниця занадто велика — монтують антресолі з окремими дверима.

Фасад шафи-купе з дзеркала, або скла із зворотного боку повинен бути захищений спеціальною плівкою, яка не дозволить розсипатися осколкам при ударі.

Але для того, щоб ваш шафа-купе служила вам якомога довше і краще, слід особливу увагу приділити його внутрішнім складовим. Як вибрати шафу купе

Наповнення для шаф-купе

Стінки
Стінки шаф-купе як правило зроблені з ДСП, МДФ, або ДВП. Найчастіше використовується ламінована ДСП, товщиною від 8 до 28 мм.
При виробництві меблів головне, щоб ДСП підвозили до виробника необхідної товщини, так як при зміні її кустарним методом, знижується якість.

Якщо плита для виробництва бічних стін має товщину 18 мм, значить вона європейського походження. У таких ДСП набагато менше шкідливих формальдегідів. Якість такої шафи-купе значно краще, ніж його аналогів з боковушках з плити 16 мм.

Полички
Полички в шафі теж найчастіше зроблені з деревно-стружкової плити, іноді з пластику. ДСП має дуже різноманітну колірну гамму.
Як вибрати шафу купе
Будь-яка дерев’яна плита має бічний зріз, покритий кромкою. На її якість потрібно звернути особливу увагу, так як саме цей елемент у неякісних меблів часто відвалюється.

Кромка — це ще й показник якості і відносини фірми до виробництва меблів. Якщо вона накладна, або врізна — ні в якому разі не замовляйте таку меблі.

Якісна кромка наноситися виключно за допомогою спеціального верстата. Кромка меламіну теж не відрізняється гарною якістю.

розсувна система
Найголовніший критерій вибору шафи-купе. Саме завдяки йому, шафа стає купейним, а також зручним і комфортним у застосуванні, або — навпаки.

Система розсувних дверей складається з цілого комплекту деталей, який відрізняється в залежності від різновиду:

 • верхнеопорная;
 • ніжнеопорние.

Ніжнеопорние система використовується в купе з дном і дахом (корпусному). Вона простіша і дешевша, ніж верхнеопорная. Принцип дії: при відкритті-закритті, двері ковзають по нижній направляє, за допомогою встановленої в профілі системи роликів.

Верхнеопорная система найчастіше застосовується у вбудованих шафах.

При цьому, двері підвішують на верхню напрямну, яка розташована на кришці, або стелі шафи і бере на себе всю вагу системи.

Завдяки такій конструкції, внизу немає перешкод, що безумовно є перевагою подібного кріплення. Однак, вона повинна бути дуже надійною.
Основний недолік верхнеопорной системи — велика вартість і складності в установці.

До того ж, верхню напрямну необхідно особливим чином декорувати.

Будь-яка розсувна система складається з профілів, які обрамляють двері (внутрішню частину фасаду).

Вони бувають:

 • дерев’яні;
 • алюмінієві;
 • комбіновані;
 • сталеві.

Сталеві і алюмінієві зустрічаються найчастіше. Інші необхідно замовляти, комбіновані взагалі дуже складні у виконанні.

Найдешевші і довговічні — сталеві профілі. Але вони аж ніяк не естетичні.
Більш складні в збірці, але надійні по конструкції — системи з алюмінію. Ще одне їх перевага — можливість використовувати для дверей різні матеріали.

Профілі зі сталі мають менші розміри, оздоблювальні матеріали в них можна застосовувати тільки в горизонтальному напрямку.

Збірка цих двох систем теж різна. Профілі зі сталі щільно набивають на двері. З алюмінієвих профілів спочатку збирають за допомогою саморізів жетскую рамку, потім в неї встановлюють двері.

Декорують профілі анодованим покриттям, або плівкою. Алюмінієві більш різноманітні за забарвленням.

Важливу роль у розсувний системі відіграють коліщатка. Більш довговічними вважаються металеві, або c тефлоновим покриттям. Система з пластиковими коліщатками — зовсім не варто вашої уваги.

На бічній частині двері встановлюють Шлегель — амортизуючу каемку, що має товщину 6, або 12 мм. Одна з її функцій — очищення шляху роликів профілю від пилу.Як вибрати шафу купе

Аксесуари шаф-купе

Внутрішній простір шафи-купе бажано розподілити попередньо, залежно від його майбутнього змісту.

Крім фурнітури, тут можуть розташовуватися такі елементи:
Звичайні і висувні полиці;
Висувні і звичайні ящики;
Спеціальні штанги для одягу;
У нижній частині — сітчасті висувні корзини на роликах;
Вгорі — міні ліфт для ременів, або вішалок з костюмами і сорочками;

Стільникові полки, сталеві, або алюмінієві вішалки і стійки з вініловим покриттям, які здатні трансформуватися.
Завдяки просвіту, вони забезпечують хорошу вентиляцію і запобігають появі запаху злежаною одягу, а також дають можливість побачити відразу весь вміст;

Ескалатори, або сітки (з функцією прокрутки вмісту) для зберігання взуття;

 • Підсвічування;
  Турбо вішалки для краваток.
  Розміри шафи-купе

При розрахунку розмірів шафи-купе, обов’язково враховуйте масивну конструкцію дверей: вона зазвичай займає 8-10 см.

Інший простір можна розподілити на свій розсуд:

як мінімум 50 см глибини варто залишити під білизну;
приблизно 150-160 см від основи рекомендується відвести під відсік зі штангою для довгої верхнього одягу;
не менше 90 см необхідно для зберігання костюмів і сорочок.

Ось ви і дізналися як вибрати шафу-купе.

 

Як вибрати шафу купе

Добавить комментарий