Як стелити ламінат

Як стелити ламінат і як за ним доглядати необхідно знати для того, щоб ваше покриття вийшло дійсно якісним і довговічним. В даний час ламіновані підлоги використовуються в офісах і житлових будинках, і навіть в ресторанах і магазинах.

Також цей матеріал часто використовують при обробці підлог лоджій або балконів. Адже незаперечною перевагою ламінату перед іншими покриттями для підлоги є демократична ціна. Фактура і колірна палітра цього матеріалу дуже широка, а за експлуатаційними характеристиками він перевершує навіть натуральну деревину.

Історія появи ламінату

Прообраз сучасного ламінату був створений ще в 70-х роках компанією «Персторп» зі Швеції. Його відмітною особливістю була просочення матеріалу смолою меламіну.

Внутрішня частина була проведена з ламінату на базі фенольної смоли. Шари прикріплялися до основи за допомогою спеціального термоактивного клею. Існували й інші подібні матеріали, але ці експерименти обходилися занадто дорого, тому поширення не отримали.

Через 10 років компанія «Хорнітекс» створила нову технологію виготовлення ламінату.

Дві плити з деревного волокна відшліфовували, і між ними поміщали клейку фольгу, виконану з фенольної смоли. Зверху вкладали шар просоченої меламіновою смолою паперу і шар фольги. Внутрішню сторону покривали крафт-папером з просоченням з фенолу. Стискаючи шари при високій температурі і тиску, отримували дошку ламінату.

Спочатку всі виробничі потужності розташовувалися в Західній Європі, але поступово виробництвом матеріалу стали займатися і в Азії, і в країнах Східної Європи.

На даний момент випускають ламінат чотирьох класів. Одні з них краще підходять для домашнього застосування, а інші — для комерційного.

Техналогія виготовлення ламінату

Ламінатная дошка — це конструкція, яка складається з чотирьох шарів. Самий нижній шар є стабілізуючим і служить для підвищення жорсткості і захисту від деформацій.

Основою дошки є несучий шар з HDF. Він виконує функцію шумо- і теплоізоляції, і від його якості залежить вологостійкість матеріалу. У ньому вирізаний замок, за допомогою якого частини ламінату кріпляться одна до одної.

Наступний шар є декоративним. Він являє собою папір з нанесеним на неї малюнком, який імітує камінь, дерево, плитку і т.п.

Зовнішній шар виготовляється з акрилової або меламіновою смоли і служить для захисту матеріалу від ударів і стирання. Саме якість цього шару визначає клас зносостійкості.

Приимущества ламінірованнх покриттів

Ламінат можна вважати по-справжньому інноваційним матеріалом, який є відмінним замінником натуральної деревини. Якщо порівнювати з паркетом, він виглядає більш ефектно, значно міцніше і економічніше, здатний витримувати великі навантаження. Він довговічний, екологічно чистий, не боїться високих температур, має невисоку тепло- і звукопровідність.

Крім того, монтаж ламінату досить простий, і доглядати за підлогою не складе труднощів. На такому покритті не утворюються плями, не скупчується бруд і бактерії, він не вимагає багаторазових поліровок і циклювань. Ламінат легко очистити звичайною губкою або шваброю.

Матеріал випускається в широкій колірній палітрі і має оригінальний дизайн. Укладати його можна на різні матеріали: деревину, ПВХ, лінолеум, підлога з підігрівом.

Втім, необхідно відзначити і деякі слабкі сторони даного матеріалу:

Невисока вологостійкість
Резонуючий ефект, коли виконується монтаж ламінату на дерев’яну підлогу
Високі вимоги до основи
Використання синтетичної основи

Як вибрати ламінат на балкон

Перш ніж розбиратися в питанні про те, як правильно стелити ламінат, варто детальніше зупинитися на проблемі вибору матеріалу. Виробництвом матеріалу займається безліч компаній: Balterio, Quick-Step, Witex, Egger, Parador, Tarkett та ін. Сучасні ламіновані панелі представлені в найширшої колірній гамі — від чорних до білих.

Відрізнятися ламінат може як за зовнішнім виглядом, так і за розмірами елементів. Як правило, товщина становить від 6 до 12 мм. Чим вона більше, тим краще матеріал переносить навантаження. Більше того, щільне покриття має низьку теплопровідність і не деформується в процесі експлуатації.

Ширина також може бути різною. Дошки шириною 90 мм вважаються вузькими. Покриття такого типу є імітацією паркетної підлоги. Для імітації керамічної плитки використовується ламінат шириною 330 мм. Найчастіше зустрічаються планки 185-195 мм в товщину, що створюють враження дерев’яного покриття.

Довжина полотна є ненормованою величиною. Для балкона зазвичай вибирають ламінат довжиною 1200-1700 мм.

Інформація: при облаштуванні балкона краще використовувати покриття, які належать до класу 31, 32 або 33.

Вони витримують великі навантаження і не втрачають привабливого вигляду. Найпопулярнішими для балкона є моделі, що імітують камінь, дерево і плитку. Поверхня ламінату може бути і глянсовою, і матовою.

Щоб визначити, яка кількість матеріалу вам буде потрібно, необхідно визначитися зі способом укладання. Якщо ви хочете виконати пряму укладку, використовуйте наступну формулу:

площа + 7% на підрізування матеріалу.

У разі діагональної укладання на підрізування додають не 7, а 10-15%.
Визначивши площу, розділіть її на величину, яка вказана на упаковці — і ви зрозумієте, скільки матеріалу необхідно купити.
Монтаж ламінату на підлогу лоджії або балкона ідентичний його укладанні в інших приміщеннях. Головне — правильно підготувати підставу.
Підготовчі ПРОЦЕДУРИ

Основа повинна бути повністю сухим, рівним і чистим. Перепад між ділянками підлоги не повинен становити більше 2 мм на 1 кв. м. Тому перед укладанням роблять стяжку або суху стяжку з гіпсоволокнистих панелей, а після цього виконують полімерний або наливну підлогу.

Оскільки ламінат володіє акустичним ефектом, монтувати його краще на підлогу, покритий підкладкою. Під нього можна укладати пароізоляційну плівку з склеєних між собою шарів поліетилену.

Між матеріалом і плівкою виконують підкладку з пробки або полістиролу товщиною 2-3 мм. Її основна функція — тепло- і гідроізоляція. Рулон матеріалу розкочують перпендикулярно напрямку планок ламінату. Вирізують шматки потрібного розміру, розстеляють і притискають ламінатом. Сусідні смужки кладуть внахлест і з’єднують скотчем.

Також можна виконати монтаж теплої підлоги під ламінат. Найкраще для укладання використовувати інфрачервоний підлогу, як найбільш економічний, ефективний і безпечний.

УКЛАДАННЯ МАТЕРІАЛУ

Перед укладанням ламінат повинен полежати в теплі хоча б 2 доби, лише після цього його можна стелити. Температура на балконі повинна становити мінімум 5 градусів.
Для виконання настилу потрібно молоток, струбцина, пила, олівець, рулетка, брусок з дерева, клини і кутник.

Починають роботи з протилежного дверей стіни. Монтувати ламінат можна вздовж, упоперек або по діагоналі. Якщо укласти його перпендикулярно вікна, стики будуть не так помітні. Кожен наступний ряд зміщують хоча б на 40 см, щоб з’єднання елементів було більш надійним.

Порада: щоб попередити розбухання ДВП, шви необхідно обробити герметиком. А поріг потрібно прикріпити саморізами і промазати клеєм.

Сучасний ламінат укладається без застосування клею. Пластини скріплюють між собою спеціальними замками, якими обладнані всі елементи покриття.
Замки існують 3 видів:

З’єднання методом «конструктора». Виконуючи таке з’єднання, потрібно піднімати зібраний ряд матеріалу і прикріплювати до нього чергову пластину. Спочатку дошки скріплюють по довжині, а потім з’єднують між собою отримані смуги

З’єднання способом «підбиття». Пластини з’єднують по довжині, а потім підбивають, щоб виконати з’єднання по ширині. Недоліком такого методу є можливість пошкодження замків матеріалу

З’єднання за допомогою пластикової вставки, яка фіксує елемент по ширині. Перевагою цього способу є відсутність необхідності піднімати цілий ряд покриття

Дотримуйтесь описаної послідовності укладання ламінату — і ви отримаєте якісне, надійне і сучасне покриття.

Як стелити ламінат фото

Нижче наводимо фотографії по темі статті «Як правильно стелити ламінат: інструкція з укладання». Для відкриття галереї фотографій досить натиснути на мініатюру зображення.
Як стелити ламінат
Як стелити ламінат
3
Як стелити ламінат
kak-pravilno-stelit-laminat-5
Як стелити ламінат
Як стелити ламінат
Як стелити ламінат

Як стелити ламінат

Добавить комментарий