Як правильно вибрати кондиціонер

При виборі кондиціонера виникає безліч питань: який купити кондиціонер для квартири, як вибрати, яка його оптимальна ціна? Безумовно, відповіді на них можуть дати консультанти магазинів, але все ж краще бути інформаційно «підкованим» покупцем, ніж пізніше шкодувати про зроблене придбанні. Виробники кондиціонерів сьогодні пропонують величезний асортимент пристроїв абсолютно різних по дизайну, функцій і конструкції.

Умовно всі джерела охолодження в залежності від конструкції можна розділити на спліт-системи і моноблочні.

Моноблочні варіанти являють собою пристрій, що складається всього з одного блоку (віконні, мобільні), в той час, як спліт-система складається з декількох блоків (колонні, настінні, касетні).

Який купити кондиціонер для квартири?

Нещодавно були затребувані і популярні віконні кондиціонери завдяки зручності монтажу (монтувалися в отвір вікна) і бюджетної вартості, то зараз їх місце зайняли більш вдосконалені, безшумні і багатофункціональні варіанти, а саме — спліт-системи і мобільні кондиціонери.

Мобільні кондиціонери або спліт-системи.

Де можна купити кондиціонер? Це питання хвилює кожного потенційного покупця, але перш, ніж придбати пристрій необхідно ретельно зважити всі «за» і «проти», слід зрозуміти, як встановлюють кондиціонер в квартирі, а також визначити чи підходить він вам.

Новітні пристрої — спліт –система

Якщо ви все ще думаєте, який купити кондиціонер для квартири, то варто звернути увагу на популярний варіант для використання в домашніх умовах —настінні спліт-системи. Складаються вони з 2-х блоків, з’єднаних між собою спеціальними мідними трубками. Один блок кріпиться в кімнаті, а ось другий встановлюють на вулиці. Зовнішній (вуличний) блок містить всі гучні вузли пристрою, а саме компресор, що гарантує безшумність роботи спліт-системи.

Більшість таких кондиціонерів має ряд додаткових функцій, які значно полегшують життя користувачам:

вугільні, антибактеріальні фільтри;
дезодоруючі фільтри;
контроль температури;
нічний режим роботи.

Деякі виробники пішли далі і представили на ринок моделі, здатні працювати в умовах низької температури за вікном (до -25), нестабільної подачі енергії.

Для багатьох залишається загадкою, як встановлюють кондиціонер в квартирі в різних кімнатах і потрібні запасные части для кондиционеров але тут все просто. Завдяки встановленню системи мультиспліт досягається максимально комфортна температура в декількох кімнатах без особливих фінансових затрат. Ця система оснащена потужним зовнішнім блоком, за рахунок чого і забезпечується обслуговування одночасного декількох приміщень. Безсумнівно, мультиспліт дозволяє економити пристойну суму, адже вам не потрібно купувати кілька кондиціонерів і зовнішні блоки.

Головною перевагою мобільного пристрою є простота у використанні, монтажі, надійність і довговічність. Власне, для багатьох покупців цих 4-х становить досить, щоб зрозуміти який кондиціонери купити для квартири, але потрібно також розуміти принцип його роботи.

Ґрунтується він на досить простому принципі: гаряче повітря нагнітається завдяки роботі нагнітального вентилятора і охолоджується до потрібної температури, в той час, як гаряче повітря скидається в навколишнє середовище через воздуховод.

Чому варто купити цей кондиціонер для квартири?

простота монтажу;
приємна вартість;
мобільність;
невеликі розміри кондиціонера (для квартири особливо актуально);
наявність пульта д/управління.

Всі без винятку мобільні кондиціонери мають транспортувальні коліщата, адже це ще один величезний плюс для експлуатації їх в квартирних умовах. Крім того, деякі пристрої оснащені додатковими функціями, а саме іонізатором, фільтром повітря, що гарантує більш ретельну і якісну очистку повітря.

Конденсат при роботі пристрою накопичується в конденсатосборнике, який може мати різну ємність. Саме від розміру цього бачка і залежить час зливу води, так як якщо момент буде упущений кондиціонер припинить працювати.

Функції кондиціонерів

Коли шукають, де можна купити кондиціонер, підбирають потрібну модель, яка створить комфортний температурний режим в приміщенні в жарку погоду. Це дійсно так, але з деякими доповненнями. Кондиціонер—багатофункціональний пристрій, тому він здатний виконувати безліч дуже корисних і потрібних функцій.

Вентиляція. Придбання та установка кондиціонерів передбачає, що він буде виконувати лише одну задачу— охолодження, але насправді, побутовий кондиціонер здатний здійснювати повну вентиляцію приміщення.

Осушення повітря. Іноді в приміщенні спостерігається підвищена вологість, що провокує виникнення грибка, що викликає неприємні запахи, так і просто негативно позначається на здоров’я людей. Використання функції осушувача дозволяє впоратися і з цією проблемою. Головне її завдання — конденсувати і відкачати холодне і тепле повітря, після втрати вологи який подається осушеним і охолодженим.

Очищення повітря. Використання різних фільтрів дозволяє домогтися дивовижною чистоти повітря, незважаючи на невеликі розміри кондиціонера для квартири.

Під час роботи системи здійснюється багатоступінчате очищення:

перший фільтр виконує очистку від бруду, пилу;
наступні — від більш дрібних частинок (пил, дим, запахи).
Необхідно пам’ятати, що фільтри мають властивості засмітитися і іноді вимагають заміни. Термін їх служби складає від 6 місяців і більше (залежно від інтенсивності роботи).

Досить часто в пристроях накопичується бруд, пил, викликають розвиток грибків, поява мікроорганізмів. Саме тому необхідно проводить планову очищення і обов’язково користуватися послугами фахівців, а не порадами сусіда або «майстер-класів».

Обігрів приміщення. Дана функція особливо важлива в міжсезоння, коли на вулиці встановилася прохолодна погода, а опалення ще не працює. Система кондиціонування не має обігрівальних елементів (тенів тощо), але працює за дуже простим і, головне, економічному способом. Для обігріву використовується теплий вуличне повітря, який переноситься системою. Результат від цього відчутний, а ось споживання енергії мінімальне.

Обертання вентилятора. Регулювання швидкості обертання вентилятора залежить від розподілу охолодженого повітря. Практично всі моделі кондиціонерів оснащені декількома режимами швидкості, що дозволяє створювати комфортну обстановку, «погоду» в будинку. Для користувачів, які не готові «гратися» з вибором швидкості, рекомендується використовувати автоматичний режим, який задасть всі необхідні параметри для вашого приміщення.

Управління потоком повітря. Кондиціонер будь-якої марки обладнаний спеціальними жалюзі, які і керують потоком повітря. Але дана функція може стати причиною частих застуд, так як створює ефект протягу. Автоматичний режим забезпечує рівномірний розподіл повітря заданої температури.

Установка температури. Всього одним натисненням кнопки можна задати потрібну температуру (від +16 до +30). Встановлені параметри відображаються на блоці, а найбільш просунуті моделі мають функцію установки таймера потрібної температури в певний час.

Таймер. Можливість задавати потрібний температурний режим величезний плюс, адже так можна створити комфортну обстановку в будинку, офісі, безпосередньо до вашого приходу. Цим самим ви не тільки створюєте собі відмінні умови для відпочинку, роботи в необхідний момент.

Нічний режим. Досить важлива функція для забезпечення якісного і міцного сну. Завдяки цьому режиму швидкість обертання вентилятора знижується, сторонні звуки і шуми прибираються, а повітря рівномірно охолоджується або нагрівається.

Резюме

Якщо ви все ще не знаєте, як вибрати кондиціонери для квартири правильно, не визначились чи потрібен він вам, скільки ви готові за нього заплатити, то кращим способом прийняти правильне рішення буде спілкування з продавцем–консультантом нашого магазину. Він розповість про всіх функціональних і конструктивних особливостях кожної моделі, поділитися секретами правильної експлуатації, дасть повну картину про кожній одиниці.

Добавить комментарий