Як правильно клеїти  шпалери

Як правильно клеїти  шпалери

Який порядок дій при обклеюванні стін шпалерами? Вивчаємо процес в деталях: як правильно клеїти шпалери? А головне, як правильно клеїти шпалери і робити це швидше і простіше.Перед початком роботи рекомендуємо ознайомиться з підготовкою до наклеювання шпалер (розмітка, нарізка, суміщення малюнка та інші цікаві моменти).

Сьогодні, існує безліч облицювальних покриттів для стін. Найбільш популярними є шпалери, які, насамперед, виконують естетичні функції.

Вони використовуються людьми ще з давніх часів, тільки в різних країнах широке застосування мали різні їх види. Наприклад, в Європі почали прикрашати стіни тканиною.

Звідти й відбулися тканинні шпалери, які зараз так часто використовуються. Китай, Японія та інші східні країни дали початок паперовим шпалерам.

Почасти, вони мають певне відображення даних держав. Схід, насамперед, славиться своїми звичками до частої зміни настрою або оточення. Подібно шпалер, які мають на увазі найбільш часте їх оновлення. Мусульмани першими почали використовувати шкіряне покриття стін.

Вибираємо підходящі шпалери

Процес обклеювання стін шпалерами починається з вибору підходящих. Адже всі з них мають ті чи інші характеристики, які допомагають нам визначити, які з них кращі (у всякому разі, для нас). Є дуже багато виробників шпалер на сьогоднішній день. І вони надають нам просто величезний вибір. Можна обклеїти ними всі кімнати будинку, незважаючи на вологість або можливі забруднення. Щоб не заплутатися в настільки великому розмаїтті, потрібно розбиратися у видах і типах шпалер.

Види шпалер:

Паперові.

Найбільш поширені шпалери у світі. Вони мають безліч плюсів, але і деякі недоліки проявляються. Перш за все, людям подобається низька вартість паперових шпалер. Це дозволяє частіше змінювати або оновлювати інтер’єр кімнат.

Ціна їх залежить від сорту використовуваного паперу, взятої за основу, і може коливатися в дуже великому діапазоні, що дозволяє їх придбати більшій кількості людей. Вони вважаються екологічно чистими. Мають високу волого-і повітропроникність, що позитивно позначається на стінах, даючи їм дихати. Паперові шпалери «слухняні» при поклейке.
Види шпалер
Можна виділити наступні недоліки паперових шпалер — вони найбільш схильні до механічних пошкоджень.

Такі види покриття для стін бояться вологи і вбирають запахи з цього, їх не бажано використовувати у ванній або кухні. Вони піддаються швидкому вигоранню або забруднення, а, отже, і втрати привабливості. Їх мити не можна, в основному.

Для подолання деяких недоліків паперових шпалер, були вироблені двошарові або дуплексні паперові шпалери. Вони більш міцні, менше піддаються забруднення або вигоряння, слабкіше пропускають повітря та вологу. Деякі з них можна навіть мити. Все це, звичайно ж, позначається на ціні паперових шпалер.

Вінілові.

Досить поширений вид покриття на стіни. Основним його переважним відмінністю є гарний вигляд і вологостійкість, що дозволяє їх мити. Основою для вінілових шпалер служать папір або флізелін. Верхній шар покривається полівінхлорідом (ПВХ). На нього можуть бути нанесені різноманітні малюнки або тиснення. Завдяки вінілу, дані шпалери стають більш міцні і стійкі до вологи або сонячним променям. Вони не так притягують бруд і пил.

Вінілові

Серед недоліків вінілових шпалер можна виділити їх погану проникність. Плівка ПВХ не пропускає повітря і вологу, що не дає стінам дихати. Вони не є універсальними при обклеюванні стін.

До кожного їх типу потрібно підходити індивідуально. Деякі міцні і менш примхливі, деякі вимагають дбайливого обклеювання для запобігання псування малюнка, обсипання блисків або покриття.

Вінілові шпалери можна розділити на три типи за технологічним виробничим процесам. Вони мають різний вигляд і різні властивості.

Верхній шар може бути спіненим плоским твердим вінілом. Перша група падає незвичайного виду стін. Виходить рельєфне покриття. Такі шпалери додадуть унікальності і приховають багато нерівностей і вад на стінах. Вони характеризуються малою вагою. Більшість з шпалер зі спіненим вінілом годяться під фарбування.

На шпалери з плоским вінілом, спочатку, наноситься трафаретний малюнок на основу. Потім, він покривається вінілом за допомогою тиснення. Виходять красиві і плоскі шпалери, які імітують безліч фактур — тканина, шкіра, глянець, керамічна плитка та інші. Відмінною їх рисою є підвищена міцність завдяки товщині кулі вінілу. Такі шпалери часто використовуються в кухні або ванній.

Шпалери з твердим вінілом з’явилися досить-таки недавно. Вони більш екологічно-чисті, в порівнянні з іншими. Вініл піддається термічній обробці, що забезпечує випаровування речовин, які шкідливі для людського організму.

Вони відрізняються підвищеною повітропроникністю, стійкістю до фізичних впливів і механічних пошкоджень, здатністю не пропускати вологу. Як видно, вони збіднили деякі непорівнянні, позитивні риси. Такі шпалери стійки до хімічних миючих засобів. Вони прекрасно приховують дрібні недоліки і нерівності на стінах.

Бамбукові.
Вид шпалер, за характеристиками схожий на паперові. Тільки вони мають підвищену міцність. З вигляду, дані шпалери дуже м’які і ніжні. Флізелін — це матеріал, виготовлений з природних компонентів. За характеристиками він схожий на тканину, але не є таким.

Бамбукові шпалери виготовляються з целюлозних волокон з додаванням віскози та інших добавок для надання вигляду натуральних тканин, міцності та інших корисних властивостей. Стіни можуть вільно «дихати» під даним матеріалом.
Бамбукові
Бамбукові шпалери при поклейке є дуже зручними. Чи не виникає здуття, міхурів і деформацій. Відмінною рисою при їх використанні є те, що вони кріпляться на попередньо покриту клеєм стіну. Причому самі вони залишаються сухими. Їх можна наносити на будь-яку поверхню.

Вони прекрасно себе ведуть на дереві, цементі, плитах, штукатурці та інших матеріалах. Варто зауважити, що при нанесенні інших верств на флізелін, таких як вініл, шпалери втрачають деякі зі своїх властивостей. Можуть бути пофарбовані (до 3-х разів).

Склошпалери.
За основу вони мають матеріал, який отримано ткацьким методом зі скловолокна. Найчастіше, такі шпалери фарбуються. Вони мають різні орнаменти і фактури. Однією з найбільших переваг стеклообоев є їх підвищена вогнестійкість.

Вони часто використовуються для прикраси шляхів екстреної евакуації при пожежі. Склообої не є середовищем для харчування різноманітних паразитів (кліщі, грибок, цвіль і інші).

Вони мають дуже довгий термін експлуатації (10-15 років, деякі навіть до 30 років). Не бояться води чи миючих засобів. Характеризуються високою екологічною чистотою і безпекою. Вони менш слухняні при покритті стін і вимагають багато клею.
Склошпалери
Текстильні шпалери.
За основу вони мають папір або флізелін. Верхнім шаром є тканина (льон, шовк, велюр, поліестер та інші).

Вони можуть бути натуральними або штучними, від чого і залежить вартість текстильних шпалер і деякі з їхніх характеристик.

Вони забезпечують найбільший ступінь звуко- і теплоізоляції. Більшість з них не переносять вологе прибирання. Даний тип шпалер є дуже вимогливим матеріалом при поклейке, яка стає важким і неприємним процесом для недосвідчених людей.
Текстильні шпалери
Рідкі шпалери.
Досить цікавий варіант. Вони поєднують у собі позитивні властивості звичайних шпалер і штукатурки. Являють собою сукупність натурального волокна різного походження та клею.
Вони володіють наступними позитивними властивостями — при їх нанесенні на стіну, немає швів. Приховують дрібні нерівності стін, їх можна наносити тільки на окремі ділянки. Рідкі шпалери є екологічно чистими.
Рідкі шпалери

Підготовка рулонів

Отже, ви зняли старі шпалери і підготували стіну до обклеювання. Тепер потрібно взяти в руки рулони, принесені з магазину. Напевно ви вже вимірювали висоту стін, коли намагалися розрахувати потрібну кількість рулонів.

Довжина останніх зазвичай становить 10 метрів, так що кожен рулон вам належить розрізати приблизно на три частини (стандартна висота стель — 2,7 метра). Якщо необхідна стиковка малюнка, потрібно передбачити невеликий запас по довжині. Обрізки можна буде використовувати для обклеювання простінків, ділянок над дверима, під вікнами і т.д.Підготовка рулонів

Поетапний процес обклеювання стін шпалерами

Залежно від того, які шпалери будуть обрані для обклеювання на стіни і будуть визначатися подальші кроки. Але більшість моментів залишається незмінними для різних видів покриття.
По-перше, обзаведіться усіма потрібними інструментами. Їх, звичайно ж, можна і запозичити, але своє все ж мати краще. Приблизний перелік необхідних інструментів і приладдя для обклеювання стін шпалерами:

Найперше — це шпалери і клей. Про перше ми вже поговорили. Щодо клею мова піде далі.
Шпатель і вода для видалення старих шпалер. Можливе використання спеціальної рідини для спрощення цього «не цікаво» завдання.
Штукатурка, шпаклівка, для випадку, коли потрібно рівняти стіни.
Наждачний папір і грунтовка. Для підготовки стін перед нанесенням клею.
Викрутка для розеток, плінтусів та іншого.
Ножиці або гострий шпалерний або канцелярський ніж. Для більш легкої обрізки країв шпалер.
Рівень, а ще краще лінійка і нитка з вантажем в кінці (схил). Щоб мати можливість клеїти шпалери строго по вертикалі.
Пензлик. Насамперед, вона повинна мати довгий волосся і бути широкою. Можна і другий про запас обзавестися. Потрібно, щоб вона була компактною для більш зручного нанесення клею на краю шпалер, по кутах і іншим важкодоступних місцях.
Суха і волога ганчірочки. Перша для розгладження нерівностей на шпалерах. У цих же цілях можна застосовувати щітку з м’яким кінським волосом. Друга для видалення клею з шпалер, який виявився зайвим.

1
Не варто забувати про драбині і хорошому настрої.
Коли всі матеріали і пристосування готові до роботи, варто приступити до підготовки стін. Спочатку потрібно видалити старі шпалери. Це можна зробити за допомогою спеціального розчину, головне не забути прочитати інструкцію до нього. Або ж просто зволоживши старі шпалери теплою водою.

І за допомогою шпателя або скребка очистити стіну. Можливі нерівності або тріщини необхідно зашпаклювати. Якщо потрібно, скористайтеся наждачним папером для додання гладкості стіни. Якщо стіни піддавалися штукатурені, то необхідно трохи зачекати, щоб дати поверхні обсохнути.

Після приготувань треба б заґрунтувати поверхню. Дуже часто, цим процесом нехтують, але цього робити не варто. Грунтовка, насамперед, робиться для меншого вбирання стінами клею. Це дає можливість регулювати смуги шпалер.

Тобто, підганяти малюнок або місця стиків. В якості грунтовки можна використовувати і шпалерний клей. Але, в цьому випадку, він повинен бути розведений до більш рідкого стану. До речі, грунтовка захищає ваші стіни від можливого поширення різних грибків або бактерій.

Поки грунтовка вбирається в клеїться поверхню, потрібно нарізати шпалери. Перед цим процесом переконайтеся, що всі рулони з однієї партії, так як можуть відрізнятися тон або відтінок навіть при одному кольорі.

Якщо шпалери мають візерунок, то необхідно відзначити олівцем, де саме їх підрізати. Завжди залишайте кілька сантиметрів полотна вільними (по довжині). Варто врахувати ступінь зміщення шпалер. Це можна дізнатися на зворотному боці полотна.

Де відповідний малюнок супроводжується цифрою, яка говорить про крок зсуву. Але, як кажуть, довіряй, але перевіряй. Всі смуги шпалер попередньо спробуйте поєднати на підлозі. Після змащення полотна клеєм, можна приступати до роботи. Тут важливо не переплутати верхню і нижню частину шпалер.Як правильно клеїти  шпалери

Вибираємо потрібний клей

Чи знаєте ви, що вибрати правильний клей для шпалер не дуже-то й просто. Тут треба враховувати безліч моментів. Крім ціни і виробника вони мають безліч характеристик, які впливатимуть на вибір потрібного.
Якщо хтось вже стикалися з вибором шпалерного клею, то він знає, що асортимент цих речовин просто великий. Для вінілових призначена одна коробочка, для натуральних — інша. А ніхто не задавався коли-небудь питанням, навіщо їх так багато і чому не зробити одну упаковку на всі випадки життя?

Все це не так-то просто, адже кожен тип клею призначений для різних видів шпалер. Одні стінні покриття більш важкі, інші — менш. Ось, наприклад, для паперових шпалер підходить більшість видів клею. Тобто, для них не потрібно купувати якесь спеціальне засіб. Як кажуть, не навіщо переплачувати. Інша справа, флізелінова основа. Структура вже інша. А вінілові шпалери — занадто важкі для універсальних клеїв. Так і виходить, що є матеріал подешевше, а є і подорожче.

Ще одна така цікава річ для недосвідчених майстрів. Є шпалерний клей з індикатором. Якщо хтось пробував змащувати полотно, то ви, напевно, пам’ятаєте, що не завжди було видно, яка частина має нанесене клейкі речовини, а яка ні. Індикатор ж являє собою якусь речовину, яка при контакті з водою робить шпалерний клей пофарбованим. Так краще видно, при мастилі смуг. Через деякий час барвник втрачає свій колір і стає непомітним.

Якщо походити по спеціалізованих магазинах, де продається шпалерний клей, можна побачити нирку з написом «бордюрний». Він більш густий і характеризується вищою швидкістю висихання. Адже бордюри менші шпалерних смуг, а деякі з них і набагато важче.

Будь клей йде в порошкоподібному вигляді. Його розводять з водою відповідно до рецептури, яка позначена на пачці. Щоб уникнути утворення грудочок, радиться засипати клей в воду повільно і постійно помішуючи. Зазвичай суміші потрібно відстоятися протягом півгодини. Після цього його знову слід перемішати.

Завершальний етап
Далі йде процес обклеювання стін шпалерами. Здавалося вся підготовка вже позаду і не варто особливо нервувати. Це не зовсім так. При покритті стін шпалерами потрібно дотримуватися декількох рад.

Починайте обклеювання поверхні з вікон або дверей. Це не особливо важливо, головне мати вертикальний орієнтир і йти в одному напрямку. Тобто, якщо почали з якогось отвору — закінчите їм, але з протилежного боку. Так би мовити, коло замкнулося.
Будь-які види шпалер завжди клеяться при закритих вікнах і дверях. При цьому температура в приміщенні повинна бути не менше 180C. А відносна вологість кімнатного повітря не повинна перевищувати 70%. До речі, стіни теж мають деякі обмеження в цьому плані. Наприклад, їх вологість повинна бути не більше 4%. Цього можна досягти за допомогою грунтовки.
Деякі шпалери вимагають нанесення клею на полотно, поверхню стіни або туди і туди. Якщо з’явилися повітряні бульбашки, їх потрібно розгладити ганчіркою. Тільки обережно, щоб уникнути пошкодження шпалер, особливо паперових, які при намоканні стають ніжними. У випадку, коли це не допомагає, варто проткнути пухирець голкою. До речі, шпалери потрібно розгладжувати від центру до країв.
При обклеюванні шпалер варто звернути увагу на їх стики. Тут потрібно враховувати падіння сонячного світла з вікна. Особливо, якщо клеїти сусідні смуги внахлест.
Спочатку радиться нанести клей на смуги шпалер, і дати їм постояти і вбратися. Небагато, оскільки полотна можуть просто розмокнути. 5 хвилин цілком достатньо.
При обклеюванні кутів, використовуйте два полотна шпалер з їх з’єднанням внахлест. Так як при нанесенні одного листа збільшується можливість відклеювання або утворення складок.
При використанні вінілових шпалер може виникнути ситуація, коли бордюри не йдуть поверх них. У таких ситуаціях радиться кріпити їх безпосередньо до стіни. Так довше і більш трудомістке, але набагато надійніше.
У місцях розеток на смузі шпалер треба сформувати круглий отвір. Найпростіше це зробити, прорізавши полотно у формі хреста. Потім утворіть коло, за допомогою кожного сектора.
І найголовніше, пам’ятайте, що не потрібно тягнути з обробленням приміщення. Намагайтеся закінчити кожну кімнату за день.
Клеїмо кути
Зовнішній кут клеїться наступним чином: відрізаємо смугу шпалер на 2,5 см більше, ніж від попередньої смуги до кута. Після чого необхідно заклеїти смугу, загинаючи при цьому на зворотний кут.

Якщо кут прямий — залишок клеїмо встик, в іншому випадку залишок клеїться внахлест по вертикальній розмітці. Тепер беремо гострий ніж і проходимо ним уздовж кута по лінійці, зрізуючи обрізки і притискаючи краю. До речі, вінілові ж шпалери клеяться тільки встик.

Внутрішній кут: для початку необхідно знати, що ціле полотно з шпалер не варто на нього клеїти, адже він, найімовірніше, виявиться кривим і ви отримаєте або відхилення або скадкі.

Тепер, перед початком роботи необхідно відміряти відстань від кута до останньої смуги і приплюсувати 2 см. Тепер, знаю потрібний розмір, відрізаємо смугу і клеїмо на кут і стіну.

Для того, щоб папір в кутку краще приклеїлася потрібно провести по ній невеликим предметом, наприклад, тупим кінцем від ножа. З щільними шпалерами залишився шматок необхідно наклеїти використовуючи схил з напуском на прилеглу частину стіни.

Тепер беремо ніж і по лінійці проходимо уздовж кута, прибираємо залишки і притискаємо краю. Таким чином стик буде непомітним.

Часті питання
Скажіть, а старі шпалери потрібно знімати? Звісно так. Хоча є думка, що старі паперові шпалери можна не знімати.

Ну … якщо у вас є бажання раз на кілька років переклеювати шпалери, тоді можна і не знімати. Справа в тому, що старі шпалери можуть відшарується від стіни і виправити це буде вже проблематично.
А гарантувати обов’язково? Так, чому? По-перше, ця процедура необхідна для кращого зчеплення поверхні стіни і шпалер. По-друге, що таке грунтовка і навіщо вона потрібна читайте ось тут.
Що щодо побілки, можна клеїти на неї? Звичайно ні, матеріал не приклеїться на поверхню. Спочатку миємо, чистимо, грунтуем а тільки потім клеїмо.
На фарбу можна клеїти? Ні, причина що і з побілкою — матеріал не ляже, адже фарба не здатна всотати клей.
Якщо ви прислухаєтеся до цих порад, ви уникнете багатьох помилок, які потім доведеться виправляти.

Добавить комментарий