Як декорувати дитячу кімнату

Оточити дитину красою і затишком прагне кожен батько, для якого комфорт і естетика дитячої кімнати — не порожній звук. Декоративне оформлення тут так само важливо, як питання функціональності і безпеки інтер’єру, адже гарний настрій і самопочуття дитини напряму залежить від того, наскільки вдало, зрештою, підібрані аксесуари.

Не варто перенасичувати кімнату яскравим декором тільки тому, що вона дитяча, і хочеться зробити обстановку якомога більш яскравою. Таким чином, враження навіть від самого вдалого інтер’єру може скластися суперечливе через непомірності. Краще використовувати два-три акцентних плями, якщо мова про об’єкти невеликого розміру, або зробити упор на одному, але досить великій декоративному елементі. Це більшою мірою сприятиме розвитку гарного смаку і відчуття гармонії в дитячій свідомості, і надалі, у дорослому віці дитини.

Цікаві ідеї декору для дитячих кімнат

У кімнаті вашої дитини неодмінно має бути щось таке, що надовго зберегтися в його пам’яті, і буде асоціюватися з безтурботними роками і в дорослому житті. Атмосфера в дитячій зобов’язана випромінювати непідробну легкість і радість, забезпечити які допоможуть наступні прийоми декоративного оформлення.
КАРТИНКИ І ПОСТЕРИ

Про них в першу чергу згадують, коли потрібно барвисто оформити поверхню стін у дитячій хлопчика чи дівчинки. При цьому, використання настінних панно, картин і репродукцій, казкових сюжетів в красивих рамках актуально в інтер’єрах кімнат як новонароджених, так і дітей шкільного віку. Змінюється тільки складність сюжету і насиченість колірної гами.

Кімнату маленької дитини краще прикрасити яскравими, злегка наївними зображеннями звірів, птахів чи квітів. Для дітей постарше при оформленні вже можна використовувати більш серйозні і продумані картини з багатою гамою кольорів і відтінків.

Зовсім не обов’язково укладати кожну картинку в різьблену рамку. Можна обійтися зовсім без неї і прикрасити стіну ефектною репродукцією на підрамнику — декор буде виглядати більш жваво і невимушено.

Як декорувати дитячу кімнату
ОРИГІНАЛЬНІ СВЕТИЛЬНИКИ

Про необхідність використання якісного світла в приміщенні дитячої нами вже було написано. Тепер хочемо акцентувати вашу увагу на тому, що освітлювальні прилади тут здатні відчутно вплинути на обстановку, роблячи дитячу кімнату кумедною, казкової або навіть фантастичною.

Забудьте про тривіальних світильниках з класичними абажурами, якщо бажаєте освітлення зробити частиною декоративного оформлення кімнати. Вибираючи потрібних прилад, звертайте увагу на стилізації тих чи інших предметів, втілені в силуетах ламп і торшерів.

Так, дітям сподобається скляна різнобарвна люстра у вигляді грона стиглих ягід або зв’язки повітряних куль. І робочий світильник рекомендуємо вибирати за тим же принципом ефектною функціональності. Наприклад: торшер у вигляді фігури жирафа з класичним абажуром над головою, настільну лампу-рибку, і т.д.


ФАНТАСТИЧНІ КОВРИКИ

Килим в дитячій кімнаті забезпечує тепло, безпека, затишок, а тепер і стиль. Це може бути штучне, натуральне або полотно зі змішаним складом, але хай воно буде яскравим, ефектним і дуже м’яким.

Графічні візерунки в горошок, клітинку, смужку, ромб або зигзаг не здають своїх позицій, і створять відповідну дитячій кімнаті атмосферу. Вибирайте килимки з великим чітким малюнком або фрагментом орнаменту для кімнати малюка, і покриття з приглушеними принтами — для дитячої дитини дошкільного та шкільного віку.
ФАНТАСТИЧНІ КОВРИКИ

Графічна І ХУДОЖНЯ РОЗПИС

Одна і та ж дитяча кімната до і після нанесення на стіни розписних сюжетів виглядає і сприймається зовсім по-різному. Даний прийом декоративного оформлення — один з найскладніших технічно, але найефектніших з естетичної точки зору.

Сюжетів, тем і технік нанесення малюнка існує величезна кількість, і потрібно тільки визначитися з вподобаним, пам’ятаючи, однак, що розпис буде прикрашати стіну не один рік, а значить, краще бути гранично акуратними, замовляючи малюнок.

У дитячій хлопчика буде доречна графічна розпис стін, стилізації. Для дівочої кімнати часто використовують реалістичні, дуже барвисті сюжети, що продовжують романтичний настрій.


СКУПЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ

Доступний, швидкий і дуже декоративний спосіб прикраси простору дитячої — це розсип будь-яких предметів і об’єктів на стіні, прикріплених до її поверхні упорядоченно або ж хаотично.

З цією метою використовувати можна що завгодно: паперових метеликів або зірочки, мініатюрні картинки, фігурки тварин або падлюка, значки, вервечки пташок та інше. Як кріплення використовуйте двосторонній скотч, гачки, волосінь.

ГІРЛЯНДИ

Вони створюють по-справжньому карнавальна настрій і дають можливість виходу для творчої фантазії дитини, адже він може зробити гірлянду для прикраси власної кімнати своїми руками.

Прикрасити такими можна зону ліжка, віконний отвір, стелаж або підвісити під стелею в діагональному напрямку з одного кута в протилежний (або паралельно). Паперові ліхтарики, прапорці, об’ємні квіти, намисто й інше — все це відмінно впишеться в інтер’єр дитячої хлопчика чи дівчинки будь-якого віку.


Декоративні подушки

Не надто оригінально, але завжди до місця і дуже зручно — все це про звичні для всіх нас декоративних диванних подушках, які лише підкреслять дух веселощів в дитячій.

М’які подушки різних кольорів або форм можна розкласти біля ліжка, на лаві під вікном, на кріслі, або просто на килимі для рухливих ігор. Діти дуже люблять влаштовувати бої подушками — подаруйте їм цю можливість, і придбайте кілька яскравих, з веселими принтами, примірників.


ТЕМАТИЧНІ ОБ’ЄКТИ

Інтер’єр, витриманий в певній тематиці, виглядає стильно і впорядковано. І те, і інше дуже цінно для приміщення дитячої, в якій обстановка під час ігор та занять здатна змінюватися до невпізнання.

Кімната в морському стилі, або стилізована під житло лісової феї, залишиться такою, в якій би кут не переміщалися деякі її складові елементи (подушки з якорями, або пуф у вигляді пенька). Щоб образ дитячої вийшов цілісним, потрібно лише підшукати необхідні предмети, характерні для нього: покривало з якорями, картинки з пароплавами; світильник-квітка, пухнастий зелений килим).

ЕЛЕМЕНТИ КОНСТРУКЦІЙ

Складно сконструйовані кімнати, в яких простежується певна ідея навіть в образі меблів, не терплять достатку декоративних предметів. Так, досить зробити акцент, наприклад, за допомогою сходів, що ведуть до другого ярусу ліжка, або творчо підійти до питання вибору фасадів дитячого шафки, щоб підкреслити і функціональну, і декоративну складову інтер’єру одночасно.

Добавить комментарий