Стиль Бароко

стиль Бароко

Бароко — це стиль інтер’єру, що з’явився в Італії в XVII столітті. Відмінна риса стилю прихована в його назві — в перекладі з італійського Барокко означає «схильність до надмірностей». Це стиль, в якому вітаються пишність і розкіш. Саме тут вперше в історії переплітаються такі поняття, як стиль і спосіб життя.

Використання стилю Бароко в інтер’єрі супроводжується появою пластичних форм і химерних орнаментів. Приміщення стає більш об’ємним і піднесеним.

Велика увага тут приділяється фрескового розпису, їй прикрашаються стіни і стелі. Інший незмінний елемент декору в стилі Барокко — це чудові ткані килими — вони плавно спускаються зі стелі уздовж стіни і доходять до підлоги.

стиль Бароко

Дзеркала — центральний елемент декору, без якого не обходиться жоден інтер’єр у стилі Бароко. Традиційно їх роблять розміром у людський зріст, прикрашають ліпниною і позолотою. А ще в бароко вітається рослинна тематика: гілки дерев, великі листи або квіти.

стиль Бароко

Розкіш і навіть якась помпезність тут проявляється у всьому. Стиль Бароко — це достаток дорогоцінних металів і рідкісних каменів: золото і срібло в поєднанні з мармуром і мозаїкою. Для обробки меблів використовуються тільки рідкісні і дорогі тканини, а також бахрома.

стиль Бароко
Численні скульптури та живописні полотна також тут вельми популярні. Так, в стилі Бароко можна зустріти зображення напівоголених тіл в русі або різні природні пейзажі, на тлі яких часто зображуються сцени з селянського життя.

Меблі в стилі Бароко практично ніколи не має строго геометричних форм, прямі лінії змінюються витіюватими обрисами, що проявляється на хвилеподібних спинках диванів і крісел, вигнутих ніжках столів і т.д. Цікаві знахідки стилю Бароко, що стали його візитною карткою, — це підлогові бронзові годинники, шафи і комоди з висувними ящиками і постаменти для скульптур.

стиль Бароко

Стиль Бароко — це насичена фарбами картина, гармонійна гра світла і тіні, яскравість, яка проявляється у всьому — в скульптурних статуях, багатих драпіруваннях, дорогих меблів і чудових інкрустаціях.

Навіть самий нехитрий інтер’єр отримує ускладнене оформлення, а стіни візуально втрачають головні свої риси — непохитність і монументальність. Вигнуті лінії і звисають драпірування надають стінам динамічність і пластику.

Стиль Бароко покликаний створювати атмосферу багатих аристократичних палаців, занурювати нас у казку, відволікаючи від сучасних проблем і повсякденності.

Добавить комментарий