Старий будинок: у що обійдеться ремонт?

Чим можна керуватися, щоб оцінити масштаби ремонту, який буде потрібно для приведення в порядок квартири в «сталінці» або ще більш старому будинку?

Перш за все, треба приготуватися до того, що швидко і дешево відремонтувати квартиру в старому будинку не вийде. Вірніше, вийти може, от тільки результат може стати зовсім не таким, якого ви очікуєте.

Зрозуміло, ніхто не може вас змусити провести повноцінну реставрацію дореволюційного інтер’єру, якщо ваш будинок не визнаний пам’ятником архітектури. Але і нагальний недорогий євроремонт «на гіпсокартоні» з заміною високих дверей на стандартні, а вінтажних рам на банальний металопластик, грамотним рішенням назвати неможливо. Тим більше, що в результаті неуважного і квапливого ремонту можна приректи себе на боротьбу з проблемами, які заздалегідь передбачувані.
Старий будинок: у що обійдеться ремонт

Отже, чим же хороші і чим погані подібні приміщення? Тут майже завжди високі стелі, а планування хоч часто і несуть на собі сліди дивних рішень в процесі будівництва та змін, зроблених за довгі роки експлуатації, але все ж зазвичай цілком «притомні», кімнати щодо просторі, а цегляні або шлакоблочні стіни можуть посперечатися із сучасними міцності.

Слабкі місця будівельних технологій тих років — це дерев’яні перекриття, які за багато років напевно частково уражені грибком (втім, металеві перекриття тих років теж небеспроблемны). Сюди ж можна віднести місцями перетворилися на труху дошки «чорного» підлоги і міжкімнатні перекриття зі своєю обробкою у вигляді вапняної штукатурки з дерев’яним дранкам. Багаторічні нашарування на стінах різноманітної папери (шпалер поверх газет) також додають свій внесок у характерний затхлий запах, що панує в старих квартирах.

Почнемо з підлоги. Якщо ви бачите перед собою традиційний ординарний паркет-«ялинку», змиріться з тим, що зберегти не вдасться. По-перше, ніякої цінності він не має (якщо мова не йде про художніх творах з декількох сортів дерева — але, як правило, вони за довгі роки без належного догляду теж приходять в непридатність). По-друге, рассохшийся і місцями «поплив» (з утворенням характерних хвиль) паркет в принципі не має сенсу реставрувати — це обійдеться дуже дорого.

В-третіх, щоб забезпечити своєму ремонту як можна більш довгі роки безпроблемної експлуатації, доведеться зняти не тільки паркет, але і «чорний» підлога під ним. Це потрібно хоча б для того, щоб оцінити стан перекриттів.
Отже, чим же хороші і чим погані подібні приміщення? Тут майже завжди високі стелі, а планування хоч часто і несуть на собі сліди дивних рішень в процесі будівництва та змін, зроблених за довгі роки експлуатації, але все ж зазвичай цілком "притомні", кімнати щодо просторі, а цегляні або шлакоблочні стіни можуть посперечатися із сучасними міцності. Слабкі місця будівельних технологій тих років — це дерев'яні перекриття, які за багато років напевно частково уражені грибком (втім, металеві перекриття тих років теж небеспроблемны). Сюди ж можна віднести місцями перетворилися на труху дошки "чорного" підлоги і міжкімнатні перекриття зі своєю обробкою у вигляді вапняної штукатурки з дерев'яним дранкам. Багаторічні нашарування на стінах різноманітної папери (шпалер поверх газет) також додають свій внесок у характерний затхлий запах, що панує в старих квартирах. Почнемо з підлоги. Якщо ви бачите перед собою традиційний ординарний паркет-"ялинку", змиріться з тим, що зберегти не вдасться. По-перше, ніякої цінності він не має (якщо мова не йде про художніх творах з декількох сортів дерева — але, як правило, вони за довгі роки без належного догляду теж приходять в непридатність). По-друге, рассохшийся і місцями "поплив" (з утворенням характерних хвиль) паркет в принципі не має сенсу реставрувати — це обійдеться дуже дорого. В-третіх, щоб забезпечити своєму ремонту як можна більш довгі роки безпроблемної експлуатації, доведеться зняти не тільки паркет, але і "чорний" підлога під ним. Це потрібно хоча б для того, щоб оцінити стан перекриттів.

Як правило, картина після зняття статі виявляється неприваблива. По-перше, очам відкривається величезна кількість будівельного сміття, частково ураженого шкідниками, чого, особливо на перших поверхах, допомагає підвищена вологість — в результаті межбалочное простір часто нагадує компостну яму, будучи одним з джерел неприємного запаху. Все це потрібно буде видалити, пересипати керамзитом і настелити на балки фанеру, поверх якої вже має сенс робити новий паркет або підлогу з дошки або ламінату. Однак насамперед треба оцінити стан балок.

Крім того, в будь-якому випадку перед початком робіт зайдіть до сусідів знизу і зробіть пару десятків фотографій — інакше не виключено, що ці люди спробують вимагати з вас компенсацію за потрісканий нібито з вашої вини стелю (на жаль, таке трапляється часто-густо). В ідеалі проти таких дій треба мати акт, підписаний фахівцями обслуговуючої будинок компанії.

До речі, з приводу стель. Як правило, для того, щоб привести їх у добре (або хоча б просто однорідне) стан, від вас буде потрібно зняти численні шари побілки, закрити тріщини і відновити ліпні елементи. Це процес довгий і дорогий, і не випадково, що багато хто йдуть по іншому шляху — створення підвісної стелі з сучасної імітацією ліпних елементів (або без неї).

Тут ми виходимо з того, що стандартні років для будівництва гіпсові елементи ліпнини не мають ніякої художньої цінності. Цілком можливо, що у вас буде інша думка на цей рахунок. Але в будь-якому випадку ми радимо зняти шар штукатурки в місцях, де сходяться лінії тріщин — не виключені сюрпризи, вирішувати які (якщо ми збираємося жити в цій квартирі довго і щасливо) доведеться на рівні керуючої компанії та житлової інспекції. Зверніть увагу, що багато сучасні способи ремонту з «герметизацією» простору (сюди відноситься і заливка підлоги з суцільною зашивкою стін і стелі гіпсокартонними листами) може призвести до прискорення зносу старих конструкцій, яким потрібна можливість «дихати».
Як правило, картина після зняття статі виявляється неприваблива. По-перше, очам відкривається величезна кількість будівельного сміття, частково ураженого шкідниками, чого, особливо на перших поверхах, допомагає підвищена вологість — в результаті межбалочное простір часто нагадує компостну яму, будучи одним з джерел неприємного запаху. Все це потрібно буде видалити, пересипати керамзитом і настелити на балки фанеру, поверх якої вже має сенс робити новий паркет або підлогу з дошки або ламінату. Однак насамперед треба оцінити стан балок. Крім того, в будь-якому випадку перед початком робіт зайдіть до сусідів знизу і зробіть пару десятків фотографій — інакше не виключено, що ці люди спробують вимагати з вас компенсацію за потрісканий нібито з вашої вини стелю (на жаль, таке трапляється часто-густо). В ідеалі проти таких дій треба мати акт, підписаний фахівцями обслуговуючої будинок компанії. До речі, з приводу стель. Як правило, для того, щоб привести їх у добре (або хоча б просто однорідне) стан, від вас буде потрібно зняти численні шари побілки, закрити тріщини і відновити ліпні елементи. Це процес довгий і дорогий, і не випадково, що багато хто йдуть по іншому шляху — створення підвісної стелі з сучасної імітацією ліпних елементів (або без неї). Тут ми виходимо з того, що стандартні років для будівництва гіпсові елементи ліпнини не мають ніякої художньої цінності. Цілком можливо, що у вас буде інша думка на цей рахунок. Але в будь-якому випадку ми радимо зняти шар штукатурки в місцях, де сходяться лінії тріщин — не виключені сюрпризи, вирішувати які (якщо ми збираємося жити в цій квартирі довго і щасливо) доведеться на рівні керуючої компанії та житлової інспекції. Зверніть увагу, що багато сучасні способи ремонту з "герметизацією" простору (сюди відноситься і заливка підлоги з суцільною зашивкою стін і стелі гіпсокартонними листами) може призвести до прискорення зносу старих конструкцій, яким потрібна можливість "дихати".
Міжкімнатні двері, так само як і вхідні, зазвичай сильно відрізняються від сучасних за пропорціями: вони набагато масивніший і вище. У ряді випадків вдається обійтися не занадто дорогий реставрацією (для дверей з дуба це найбільш логічне рішення), але іноді краще відразу налаштуватися на ті, щоб замовити нові двері, аналогічні попереднім. У будь-якому випадку, змінювати конфігурацію дверних прорізів особливого сенсу немає. Всі інженерні комунікації в квартирі, швидше за все, доведеться вести заново.

Це стосується не тільки водопроводу і опалення, але і електрики. При цьому неоціненною буде допомога професіоналів — як правило, у них є готові рецепти того, як зробити необхідне з меншими зусиллями, ніж при «лобовому» прагненні до мети. І останнє, на що варто звернути увагу — вікна.

Заміна «складних» старих вікон на сучасні склопакети виправдана економічно та експлуатаційно, але не з точки зору естетики. Найбільш оптимальне за споживчими якостями, хоч і дороге рішення — подвійні вікна зі склопакетами у внутрішній рамі (дерев’яної або з ПВХ) і одинарним склом у зовнішній тонкої рами з алюмінію, обклеєне плівкою «під дерево» — при цьому конфігурація зовнішньої рами повинна відповідати тому, що колись придумали архітектори будинку. Для старих будинків з їх товстими зовнішніми стінами це, як правило, найбільш зручний і красивий варіант.

Добавить комментарий