Ремонт дитячої кімнати

Сьогодні мало хто з батьків не мріє про красиве дитячої, виконаної в унікальному казковому дизайні, в якій дитина відчувала б себе як у власному царстві-державі, і в якій тепло, затишно і комфортно, але мало хто знає з чого почати ремонт дитячої кімнати.

Дизайн-проектів існує дуже багато — можна виконати в економ-варіанті, а можна вкластися і в дуже пристойну суму. Але якою б дизайн інтер’єру ви не вибрали, ви в першу чергу повинні подумати про безпеку і комфорт дитини, а також про те, з яких матеріалів варто робити ремонт.

Перш ніж приступити до ремонту кімнати, потрібно вирішити для себе декілька важливих деталей.

Ремонт дитячої кімнати

Підлогове покриття для дитячої кімнати.

Найбільш популярними зараз вважаються ламінат, паркет, лінолеум і корковий підлогу.

Ламінат — хороший варіант для дитячої-якщо ви вирішили робити ремонт дитячої кімнати. Він ударостійкий, екологічний, має високу опірність.

Якщо дитина щось намалює на підлозі або розмаже пластилін, почистити це не складе труднощів. Єдине, на ламінат не покладеш ковролін, бо дитячі «хуліганства» він абсолютно не сприймає — від пластиліну не очиститься, воду ганчіркою НЕ витреш, та й пил накопичується швидко.

Лінолеум. Це самий практичний і економічний варіант на сьогоднішній день. Але варто відзначити важливий факт. Якщо ви вирішите купувати лінолеум, то беріть екологічно чистий, виконаний з натуральних компонентів, просочених смолами і маслами, наприклад, для дитячої відмінно підійде льон. А ось у бік штучних линолеумов з ПВХ нічого хорошого сказати не можна. Це абсолютно не підходящий матеріал для дитячої кімнати.

Паркет. Паркетна підлога це дороге задоволення, але воно того варте — якісний, довговічний, красивий. Однак він вимагає до себе багато уваги і догляду. З урахуванням того, що мова йде про дитячу кімнату, паркет є не зовсім практичним варіантом.

Пробкова підлога. Пробкова підлога є самим ідеальним варіантом для дитячої кімнати, але при цьому і найдорожчим. Пробкова підлога володіє хорошими теплотехнічними властивостями, екологічно чистий, ніколи не гниє і не збирає пил. Крім того, корковий підлогу дозволяє пом’якшити падіння дитини за рахунок своєї пружності.Оформлення стелі в дитячій кімнаті

Оформлення стелі в дитячій кімнаті.

Стеля в дитячій кімнаті можна зробити за рахунок гипсокартоновиє конструкції, ПВХ плівки (натяжні стелі) або просто пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою.

Всі ці варіанти цілком можуть підійти для дитячої кімнати. Водоемульсійною покриття не вимагає ніяких хімічних лаків або закріплювачів, за ним легко доглядати, і воно досить економічне.

Гипсокартоновиє конструкції дозволяють реалізовувати різні фантазії, адже з їх допомогою можна зробити різні форми і фігури, вбудувати всередину освітлення, заховати комунікації і т.д. Рекомендується використовувати в дитячій кімнаті вологостійкі конструкції.

Натяжні стелі вважаються практичними і виглядають дуже красиво. За ними можна легко заховати комунікації.

Ремонт дитячої кімнати

Стіни в дитячій кімнаті

Стіни в дитячій кімнаті, як правило, або фарбують, або на них клеять шпалери. При фарбуванні використовуються акрилові фарби, які абсолютно безпечні для здоров’я і не містять ніяких хімічних розчинників. За допомогою акрилових фарб можна зробити незвичайну, казкову розпис стін, завдяки якій дитина буде відчувати себе немов у казці. Деякі вважають за краще наносити акрилову фарбу поверх якого-небудь покриття, наприклад, стеклотканевих або паперових шпалер.

Бамбукові та вінілові шпалери це екологічно чисті шпалери, які довго терплять бруд і воду, що важливо, враховуючи, хто господар кімнати. Ці шпалери покриті спеціальним захисним шаром, завдяки якому їх можна мити, і вони стійкі до подряпин і розривів. Паперові шпалери в даному випадку не підійдуть.

Окремо варто сказати про клей. Для поклейки шпалер у дитячій кімнаті необхідно використовувати тільки клей на основі полімерів або крохмалю, вони не токсичні. А ось дисперсні клеї отруйні і зовсім не підійдуть для дитячої.

Стіни в дитячій кімнаті

Меблі в дитячій кімнаті

До вибору меблів необхідно підійти грунтовно. Для дитячої кімнати необхідно купувати меблі, яка пройшла обов’язкову сертифікацію. Подібний сертифікат ви можете вимагати у продавця. Але перш ніж йти в магазин, пропонуємо вам ознайомитися з основними матеріалами, з яких роблять меблі.

Дерево. Найкращий варіант для дитячої. Дерево це екологічний чистий матеріал, він має довгий термін експлуатації і виглядає красиво. Найчастіше в магазинах можна зустріти меблі з дуба або сосни. Будь-яку меблі з дерева покривають також лаком. Зверніть увагу — лак не повинен містити антисептиків, тому що це дуже небезпечно для здоров’я. Діти люблять все пробувати на зуб, і якщо меблі будуть токсична, є великий ризик отримати харчове отруєння.

ДСП або деревно-стружкові плити — це економний, але малопридатні матеріал для дитячих меблів. ДСП має у своєму складі сполучні смоли, які виділяють формальдегід, який є вкрай токсичним.

МДФ або деревоволокнисті плити середньої щільності на відміну від ДСП виготовляються при використанні спеціальної модифікованої смоли, в якій практично не міститься формальдегіду. Крім того, вони міцніші і довговічніші.

Меблі в дитячій кімнаті

Добавить комментарий