Плавальний ставок на садовій ділянці

Вже в процесі будівництва будинку його власникам стало ясно, що поряд з ним повинен бути ставок для купання. І ось через чотири роки цю мрію господарі змогли здійснити за допомогою членів сім’ї і своїх друзів.

Спочатку теорія
Знайти місце для купання на невеликій земельній ділянці і до того ж самостійно її побудувати — можливість реалізації такого проекту наочно продемонстрована в нашому матеріалі.

Перед початком будівництва подружжя дуже докладно вивчили дане питання, простудіювавши масу спеціальної літератури та наявну інформацію в Інтернеті.

Після скрупульозного аналізу всіх аспектів та проведення розрахунків домовласники зупинили свій вибір на класичному варіанті водойми геометрично правильної форми. Підставою для такого рішення послужив, зокрема, той факт, що в якості нового ландшафтного елемента штучний ставок за рахунок своєї прямокутної форми гармонійно впишеться в загальний ансамбль, утворюючи архітектурне єдність з прямими лініями корпусу житлового будинку. Дана умова для домовласників було принципово важливим.

Важливим для них було й те, що постачальник басейну пропонував сприяння у вигляді консультацій з технічних питань. А для початківців будівельників величезне значення мала не тільки своєчасна доставка матеріалів на місце монтажу, але й будь-яка допомога при спорудженні об’єкта.
Усім миром

Навесні стартував перший етап робіт по закладці плавального ставка на ділянці площею 750 м². З розміткою майбутньої купальні, а також із завданням по зняттю шару дерну власники впоралися самостійно. А от далі знадобилося залучити фахівців, адже виїмка грунту проводилася екскаватором. Щоб вирити ставок розмірами 6,5 х 3 м і глибиною 1,25 м з урахуванням земляних робіт по ЙОГО периметру, Довелося вийняти близько 40 м³ грунту.

Установка бічних стінок купальні з готових елементів з пазогребневих з’єднанням також була виконана власними силами. Перш ніж розкласти плівку по всій поверхні, власники отримали від професіоналів важлива порада: якщо покрити дно глибокої зони плитами з жорсткого пінопласту, згодом можна буде уникнути значних втрат тепла, що минає в грунт.

Укладати плівку завтовшки 1,2 мм запросили знайомих і сусідів. Причому чим більше рук, тим краще буде результат. У підсумку допомогти розстелити плівку прийшли десять чоловік. І ще одне практичне спостереження: якщо вибрати для такої роботи сонячний день, все піде легше і веселіше, оскільки плівка оливково-зеленого кольору, нагріваючись на сонці, стає еластичнішою.
Як це робиться

Вид короба скиммера зсередини: якщо плівка щільно примикає до отвору (праворуч), вода без втрат всмоктується і через секції фільтра грубої очистки звільняється від крупного сміття (листя, комах та ін.). Потім по циркуляційного трубопроводу вода знову надходить у ставок.

Рукотворний ставок

Після того як грунт знову засипаний, підсипають гравій і прокладають дренажний шланг, потім переходять до підключення фільтраційної установки. Застосовують так званий скіммерний фільтр, що дозволяє ефективно очищати поверхню води від листя, квіткових пелюсток, різного сміття. Усе технічне обладнання компактно розміщено під дерев’яними містками. Настил для них, як і для прилеглої тераси, виготовлений з міцної, стійкої до зовнішніх впливів деревини бангкірай.

Матеріалом для дерев’яної рами, що обрамляє купальну зону, послужила необроблена деревина дугласовой ялиці, яка за відсутності доступу повітря не гниє під водою. Завдяки такій рамі купальня виявилася візуально піднятої над решті акваторією ставка. Це називають однокамерною системою, яка заснована на суцільний водній системі. Зона регенерації і купальна зона знаходяться під єдиною поверхнею води, і тільки за рахунок надлишкового підпору створюється бар’єр, що відокремлює їх один від одного.

Етапи робіт

1

1

Фото 1. На деякому віддаленні від тераси позначають контур ділянки, з якого буде знято дерен

2

2

Фото 2. Тепер працює екскаватор. Котлован через прямокутної форми ставка формують східчасто

3

3


Фото 3.
Для стінок ставу використовують панелі типу сендвіч товщиною 6 см, з пазогребневих з’єднанням

4

4

Фото 4. З метою підвищення жорсткості і полегшення процесу укладання плівки готують дерев’яні розпірки

5

5

Фото 5. Досить товсту, а тому вельми важку плівку можна тепер кращим чином розстелити і вирівняти

6

6

Фото 6. Найважчий етап роботи виконаний — плівка акуратно розкладена і натягнута точно за формою чаші

7

7

Фото 7. Басейн заповнюють водою, а потім по всьому периметру крайові області засипають ґрунтом і ущільнюють

8

8


Фото 8.
Гідроізоляційну плівку розстеляють далі по землі, доходять до короба скиммера і підключають його

9

9

Фото 9. Поверх плівки укладають неткане полотно, щоб потім приступити до спорудження дерев’яної рами чаші

10

10

Фото 10. За межами рами розміщують жолоб, який заповнюють гравієм. Потім прокладають …

11

11

Фото 11. … зливну трубу фільтраційного контуру, яка потрібна для забезпечення постійної циркуляції води

12

12

Фото 12. Її закриває шар гравію. Пізніше все це виявиться під єдиною водною поверхнею

13

13

Фото 13. Тільки контур дерев’яної рами залишається чітко помітним, що типово для однокамерною системи

14

14

Фото 14. Там, де раніше був тільки газон, тепер побудована трохи піднесена і виступаюча тераса

15

15

Фото 15. Дощатий настил покладений уздовж всього фасаду будинку. Перед ним короб скиммера (для порівняння — фото 7)

16

16

Фото 16. Сходні зі сталевим трапом елегантно закривають короб, залишаючи доступ до нього вільним

17

17

Фото 17. Для більшої зручності при підході до ставка на гравійну подушку укладені широкі кам’яні плити

18

18

Рослини для мілководного ділянки (зони регенерації) слід підбирати за порадою фахівців — ландшафтних дизайнерів і озеленювачів. Давнє захоплення господині будинку ботанікою допомогло у виборі найбільш підходящих для ставка рослин, до того ж це заняття доставило їй величезне задоволення. Близько 100 різних видів, які знайшли своє місце в штучному водоймищі, забезпечують очищення води без використання хімічних препаратів.

Процес будівництва купального ставка тривав протягом місяця. Після завершення всіх робіт з’явилася чудова можливість відпочинку і релаксації: тепер відразу з гарячої сауни, яка обладнана на першому поверсі будинку, можна, пробігшись по містках, з насолодою зануритися в прохолодну воду.

Всі клопоти з догляду за ставком крім очищення фільтраційної установки та обрізки відцвілих гілок рослин обмежуються лише збором листя з поверхні водної гладі або з дна купальні. Досить задоволені домовласники стверджують, що колишній газон такої ж площі вимагав від них набагато більше зусиль і відповідно часу, а тому милуватися садом по-справжньому не виходило.

piscine19

Додаткова інформація

Купальна зона — близько 20 м² (6,5 х 3 м), глибина — 1,25 м; стінові елементи з панелей типу сендвіч, зона регенерації з плівковим покриттям, дренажної трубою і гравійної засипкою — близько 45 м²; обладнання — насос, фільтр, поверхневий скіммер.

piscine20

Добавить комментарий