План будинку: практичні поради та порядок

Ви хочете побудувати приватний будинок своїми руками? Для цього вам знадобиться чіткий план будинку. Важливо сказати, що земля, на якій будуватиметься приватний будинок, повинна бути максимально придатною для проведення таких робіт.

Ще до того, як ви почнете будівельні роботи, необхідно уважно дослідити всі технічні властивості території і з’ясувати, чи прийнятна її ціна. Знайте, що будівництво будинку своїми руками має багато переваг.

Перш за все, це зниження грошових витрат у порівнянні з тим, якби ви вирішили купити готовий будинок. Крім цього, ви самі будете здійснювати контроль будівництва та будете мати впевненість у тому, що отримаєте якісний результат.

Раніше будинок і котедж мали декілька відмінностей між собою. Так би мовити, в час, коли зароджувалася перебудова, котеджем називали будинок, у якому були зручності міської квартири, але тепер, як видно, вже перестали будувати будинки зі зручностями зовні, а тому і будинок і котедж тепер мають однакове значення.

Скільки коштує побудувати будинок?

Кажуть, що для будівництва котеджу потрібно запастися чималою сумою готівки, в районі 5-10 млн. Руб., А то і починати цю справу не варто. Але це насправді не так, адже на світі не так багато мільйонерів.

Завдяки інноваційним технічним рішенням, поетапний план будівництва будинку дозволить з легкістю побудувати будинок всього-то за один сезон, який починається з березня, а закінчується в листопаді. Потім узимку займатися його обробкою, а влітку вже насолоджуватися власним будинком.

Проте, згідно з практикою, головна перешкода до реалізації цього плану — великі грошові витрати, які необхідно провести за досить короткий час.

Як скласти план будівництва?

Зрозуміло, довго займатися будівництвом ніхто не бажає, але ми запропонуємо варіант, у якому продумано поетапне і цілеспрямоване будівництво.

Потрібно підготувати план, щоб вже по ньому розрахувати фінансові витрати. Грунтуючись на чималому досвіді у будівництві та проектуванні малоповерхових приватних будинків, ви можете визначити для себе ряд основних оптимальних принципів планування житлового приміщення.

Складання плану для будівництва будинку

План будинку — етапи

При вході в будинок зазвичай є ганок. Зрозуміло, ви можете використовувати і самі звичайні двері для свого котеджу, і цим обмежитися. Але, як правило, при індивідуальній плануванні будинку його оформляють особливо красиво і практично. Крім того, ганок більше являє собою необхідність, ніж прикраса. Ясно, що біля ганку повинен бути навіс.

У цьому випадку влітку, коли піде дощ, ви зможете посидіти там на кріслі і подихати свіжим повітрям, при цьому ви не простудитесь і не промокнете.

Також, до ганку необхідно підвести зручну невелику доріжку, щоб автомобіль міг встати боком, наприклад, дверима до входу. І тоді навіть, якщо погода зовсім зіпсується, вам вдасться прямо з дому зайти в свою машину.

До входу також відноситься передпокій і гардеробна, а також тамбур. А після двері йдуть сіни — це часто можна побачити в сільському будинку. Якщо говорити більш сучасною мовою, то це так зване перехідне приміщення (тобто тамбур).

Його роблять для того, щоб з вулиці двері не відкривати відразу в кімнату, або в будинок, щоб в зимовий час туди не проникав холод, а в літній спека. Це якийсь буфер. Правильний план будинку також передбачає його присутність. Крім того, це приміщення може мати якусь функціональність.

Приміром, воно може стати місцем для зберігання спортивного приладдя: лиж, саней, велосипедів. Але і примушувати його особливо не слід. Після нього повинна знаходитися передпокій. У ній все як завжди: вішалка, шафа, дзеркало.

В основному в плані будинку є 2 рівня для житлових приміщень: перший поверх і другий поверх, може також бути присутнім мансарда і цоколь.

Сходи. Як правило, з передпокою сходи ведуть на поверхи, розташовані на верхніх рівнях. Там розташовуються житлові приміщення для кожного члена сім’ї і деякі кімнати функціонального призначення.
Складання плану для будівництва будинку

Котедж передбачає раціональне планування і виділення загальних і особистих сімейних зон. Найбільша відповідність санітарним вимогам можна забезпечити при виділенні на одного члена сім’ї не менше 28 м², але для того, щоб створити психологічний комфорт потрібно від 40 до 50 м².

Планування будинку — поверхневе зонування приміщень

Скільки буде житлових приміщень, ви можете підрахувати, використовуючи формулу: n +1. Тут n — це число мешканців, 1 — кількість загальних кімнат. На першому поверсі в основному ми проводимо час днем.

На ньому має поміститися якнайбільше приміщень функціонального призначення.

Повинна бути:

  • кімната для гостей (вітальня);
  • їдальня (згідно з планом будівництва будинку);
  • простора кухня, прилегла до їдальні;
  • спальня для гостей;
  • зимовий сад;
  • і важливо також мати зручне приміщення для санвузла

Вхід в їдальню, також як і у вітальню, краще зробити відразу з передпокою, щоб запахи не проходили в іншу частину будинку.

Приміщення, призначені для готування і прийому їжі краще зробити роздільними. На другому поверсі, як правило, люди відпочивають — там тихо, там можуть перебувати спальні, другий санвузол, вихід на балкони або терасу. У кожного в сім’ї повинна бути своя спальня, і ще для дітей, адже вони ростуть швидко і також хочуть мати свою окрему кімнату.

Якщо спалень буде більше, то ви зможете запросити відпочити своїх гостей з ночівлею, іноді багато приїжджають з іншого міста і це дуже зручно, а якщо це ваш заміський будинок, туди ви завжди зможете запросити компанію друзів. Допоміжні приміщення.

Кабінет, бібліотека вже стали звичними для багатьох будинків. У таких приміщеннях ви можете завжди відчувати себе спокійно, зосередитися. І звичайно ж краще, щоб такі кімнати знаходилися на другому поверсі, тому там набагато спокійніше.

Як би там не було, все це, звичайно, дуже умовні параметри. Вам же слід побудувати свій власний будинок, в якому будуть вчені всі ваші вимоги і потреби.

І не забувайте про те, що ціна не завжди є відображенням якості будинку, все залежить особисто від вас — ви можете побудувати відмінний заміський будинок, не переплачуючи.

Але і занижена вартість будівництва не виправдає ваших сподівань — тут потрібна певна міра і чіткий розрахунок. Ви платите один раз, а жити в цьому будинку вам потрібно буде постійно, тому не варто занадто переживати через витрачених коштів.

Добавить комментарий