Освітлення в ландшафтному дизайні

Природні та рукотворні садові композиції при денному яскравому освітленні виглядають особливо вигідно. Сонце поступово освітлює то одну, то іншу сторону саду, квітників, чагарників і водойм, як природних, так і штучно створених. З настанням ночі вся ця краса занурюється в темряву, і, щоб цього не відбувалося, слід приділити увагу такому питанню, як освітлення саду в нічний час доби.

В залежності від призначення, штучне ландшафтне освітлення можна розділити на кілька видів.

Прожектори заливаючого світла можна використовувати для освітлення об’єктів і територій господарського призначення. Цей варіант освітлення досить економічний і дуже зручний, оскільки конструкція прожектора має детектор руху. У тому випадку, коли він спрямований на ворота гаража і під’їзну дорогу, то буде включатися при наближенні автомобіля, і, як тільки машина в’їде в гараж — вимикатися.

Високі, що вінчають світильники доцільно використовувати для садового освітлення. Як правило, вони розташовуються по периметрах доріжок і зон відпочинку, у альтанок, і відповідають за стилем загального оформлення ділянки. На сучасному ринку представлений широкий асортимент світлових приладів для заміської ділянки на будь-який смак і різного дизайну.

Вітчизняні виробники, як правило, виробляють освітлювальні прилади з використанням імпортних комплектуючих. У залежності від фінансових можливостей покупця і так само від його смаку, ринки і магазини пропонують світильники з пластмасовими плафонами заводського виконання або скляні розсіювачі ручної роботи. Крім того, існує можливість замовити у виробника світильник за своїм проектом.

Маркувальне освітлення застосовується для того, щоб позначити межі майданчиків, доріжок, парковок і створювати світяться покажчики, а так само інші оптичні ефекти. Вельми широкий вибір для світильників маркувального освітлення:

«Болларди» — встановлюються зазвичай вздовж доріжок саду і мають форму невеликого стовпчика — не вище півметра.
Болларди
«Пухнасті» світильники виготовлені з оптоволокна. Красиво позначать кордон зони відпочинку і додадуть їй незабутній казковий вигляд. Ці прилади зазвичай потребують електроживлення, але деякі працюють за рахунок накопиченої за день сонячної енергії.

«Брік» — являє собою світиться бруківку і виглядає досить оригінально. М’яке світло здатний кілька заворожувати своїм незвичайним походженням — він буде литися прямо з-під ніг. Такі світильники виконані з надміцного скла, що витримує навантаження в 2 тонни. Треба зауважити, що вартість таких світильників досить висока.

лш0
Для того щоб розставити акценти на деяких елементах ландшафтного дизайну — скульптурах, незвичайних рослинах, малих архітектурних формах — застосовується архітектурне освітлення.

Особливу вечірнє освітлення фонтанів або кущів за допомогою стаціонарних прожекторів або переносних світильників, додасть нічному саду незабутній вигляд. Світильники, безпечні для рослин застосовують для освітлення зверху.

Такий підсвічуванням на сьогоднішній день є світлодіодні гірлянди, які можна розташовувати безпосередньо в кронах дерев. За допомогою такого підсвічування дуже часто прикрашають в містах кущі та дерева біля офісів або кафе. Цей же прийом можна використовувати у себе в саду, що дозволить зробити його в нічний час живим і загадковим.

У ландшафтному дизайні існує маса прийомів, за допомогою яких можна висвітлити будь-який куточок природи, як великий сад, так і невеликий садок.

Добавить комментарий