Оформлення їдальні в сучасних будинках і квартирах

Оформлення їдальні в сучасних будинках і квартирах

Споконвіку їдальня була особливою кімнатою, де не тільки проходили сімейні свята і господарями зустрічалися гості, але і кожен день збиралися за одним столом всі члени сім’ї, щоб провести час разом і обговорити насущні проблеми.

Однак з початком масового будівництва багатоквартирних будинків їдальня як самостійна кімната практично припинила своє існування — далеко не в кожному будинку планування передбачає наявність окремої кімнати для організації їдальні, і обідня зона стає частиною кухні або вітальні.

Тому особливо важливо ретельно продумати інтер’єр їдальні, щоб зберегти її початкову функцію — в теплій та затишній обстановці збирати всю родину за одним столом.

Оформлення їдальні багато в чому диктує планування всього житла: чи є можливість організувати обідню зону в окремій кімнаті або вона стане функціональної зоною кухні або вітальні.

Оформлення їдальні в сучасних будинках і квартирах

Їдальня як частина кухні або вітальні кімнати

Якщо брак місця змушує переміщати їдальню на кухню або вітальню, то важливою умовою їх поєднання є збереження єдиної стилістики приміщення. Їдальня повинна гармонійно вписуватися в загальне оздоблення кімнати і в той же час бути візуально виділена. Тут важливо правильно підібрати колір кухні.

Позначити межі обідньої зони і відокремити її від робочої можна з допомогою використання різних підлогових і настінних покриттів. Кращим рішенням для кухні стане оздоблення такими практичними матеріалами, як кахель або натуральний камінь, що миються шпалери або шпалери під фарбування. Оздоблювальні матеріали в столовій зоні можуть бути більш затишними і теплими за своїм характером — ламінат, паркет, можна застелити підлогу м’яким ковроліном, а стіни обклеїти текстильними шпалерами.

Як правильно оформити столову кімнату

Сучасна їдальня кімната

Якщо їдальня об’єднана з вітальнею, то межі між ними можуть бути досить умовними, так як і обідня зона та місце для прийому гостей однаково призначені для відпочинку. Легким натяком на їх відмежування один від одного, можуть стати високі спинки диванів, стелажі з книгами або кухонним начинням, а також напівпрозора конструкція декоративної перегородки.

Як правильно оформити столову кімнату

Окрема кімната для облаштування їдальні

Як правило, щасливими володарями таких кімнат є власники приватних будинків. Наявність окремого приміщення для їдальні надає великий простір для творчості. У такому разі дизайн інтер’єру їдальні може відповідати загальному стилю оформлення будинку або, навпаки, значно відрізнятися від нього — на розсуд власників.

Правила оформлення їдальні кімнати

Оформляючи столову як окреме приміщення, слід продумати, що буде зайнята кімната, крім обіднього столу і комплекту стільців до нього. Щоб заповнити залишилися в просторі порожнечі, можна використовувати всілякі аксесуари, квіти у вазах і великих підлогових кашпо і, звичайно, текстиль.

Дуже виграшно в їдальні виглядає сервант або стелаж, полички якого заповнені фарфоровій або кришталевим посудом. Розвішані на стінах фотографії і картини також зроблять простір більш камерним і затишним.

Прикрашаючи їдальню, важливо пам’ятати, що всі елементи декору повинні поєднуватися між собою і підкорятися обраному стилю. Так, наприклад, в класичному інтер’єрі не повинно бути сучасних арт-об’єктів, виконаних з пластику. Подібні помилки можуть зіпсувати ваш інтер’єр і позбавлять його благородства і стилю.

Стильна їдальня кімната

Меблювання їдальні

Центр уваги будь-їдальні — меблевий гарнітур. Традиційно він розташовується в середині кімнати, щоб забезпечити вільний і зручний підхід до столу з будь-якого боку.

У невеликій кімнаті часто використовується розкладна модель, яка в складеному вигляді займає зовсім небагато місця і дозволяє комфортно розмістити гостей, якщо розкласти її стільницю. Простора ж кімната вмістить в себе великий стіл, готовий у будь-який час зібрати навколо себе галасливу компанію, не вимагаючи при цьому жодних зусиль.

Який би не був обраний стіл, важливо, щоб він був зроблений з міцного матеріалу, стійкого до вологи і різного виду забруднень. По-справжньому довговічними є вироби, виконані з масиву деревини — дуба, сосни, в’яза або берези. Крім того, подібна меблі не тільки надійна і зручна для догляду, але і престижна.

Оформлення їдальні в сучасних будинках і квартирах

Інтер’єр їдальні кімнати

На створення обідніх столів Flamant дизайнерів надихнули моделі минулого, вручну створювані ремісниками минулих століть. Виготовлені майстром предмети меблів зберігають тепло його рук і частинку душі. Тому, слідуючи віковічним традиціям, вироби Flamant і сьогодні створюються за стародавніми технологіями в ремісничих майстернях, розташованих у різних куточках світу.

Створені з цінних порід дерева і штучно зістарені, щоб придбати благородний вінтажний вид, такі обідні столи гармонійно впишуться у приміщення, виконані в прованському, американському, скандинавському і класичному стилях.

Кожна з моделей має особливий характер — всі вони відрізняються формами, розмірами, кольорами і способами обробки. Ознайомитися з повним асортиментом і підібрати відповідний саме вашому інтер’єру обідній стіл ви можете в каталозі продукції Flamant на сайті.

Їдальня

І, звичайно, неможливо уявити собі повноцінну столову без стільців. Найбільш зручними для відпочинку стануть стільці, мають високі спинки і м’яку оббивку, на яких можна затишно влаштуватися і провести годину-другу за святковим столом.

Від того, чим людина харчується щодня, безперечно, залежить його здоров’я і самопочуття. А ось від того, в якій обстановці проходять його сімейні обіди і вечері вечорами, — настрій і апетит. Тому грамотне облаштування їдальні в будинку є однією з найбільш важливих завдань при створенні комфортного і теплого інтер’єру всього будинку.

Добавить комментарий