Натяжні стелі — монтаж та встановлення

Натяжні стелі

Одним з головних складових елементів інтер’єру приміщень квартири є стелі. Тому при плануванні ремонту квартири і складанні кошторису, будь то капітального або косметичного, доводиться вирішувати питання вибору виду стельового покриття. При ремонті стель застосовується в основному два види оздоблення, забарвлення і установка підвісних або натяжних стель.

Лакофарбове покриття стелі недовговічне і зберігає гарний зовнішній вигляд всього кілька років, а у випадку, якщо на стелі є стик бетонних перекриттів, то тріщина по стику може з’явитися і через місяць.

Перевірено на особистому досвіді. На додаток підготувати ідеальну поверхню стелі для фарбування дороге задоволення і супроводжується великою кількістю пилу і бруду. Тому, при плануванні ремонтних робіт в своїй квартирі я від лакофарбового покриття стелі відмовився.

Клейові стелі

Один і найпростіших і найдешевших способів ремонту стелі з невеликими дефектами є обклеювання його плитками з екструдованого полістиролу (пінопласту). Такі плитки продаються розміром 50 × 50 см і 100 × 16,5 см. Мають різноманітну структуру поверхні, включаючи орнамент у вигляді візерунків. Плитки можуть ламінувати плівкою під дерево, тканину, камінь, або пофарбовані в будь-який колір.

Плитки, що не ламіновані плівкою перед монтажем можна пофарбувати водоемульсійною фарбою в будь-який колір. Клеїться плитка спеціальним клеєм, але цілком підійде і ПВА. Якщо стеля покрита товстим шаром крейдяний або вапняної побілки, то її бажано, перед монтажем плиток, змити ганчіркою, змоченою у воді. Клейовий стеля з плиток пінопласту може змонтувати будь-який домашній майстер без підготовки. Ремонт стелі за допомогою плиток йде в минуле, але при обмеженому бюджеті цілком виправданий.

Види підвісних стель

Коло вибору звузився, залишилося вирішити, встановлювати підвісні або натяжні стелі. Найбільш популярні три види підвісних стель. Це підвісні стелі з гіпсокартону, рейкові і стеля Armstrong.

Ще є один різновид підвісної стелі, яка називається Грільято, назва походить від італійського слова grigliato (решітка), їх ще називають касетними або растровими. Конструкція стелі Гріліато являє собою об’ємну решітку, зроблену з алюмінієвої стрічки, на яку нанесено декоративне покриття.

Підвісна стеля Гріліато призначений для монтажу в приміщеннях висотою від п’яти метрів, наприклад вокзалах, торгових центрах, готельних холах. Для установки в квартирі стеля Гріліато не підходить з естетичних міркувань.

Розглянемо переваги і недоліки підвісних стель з гіпсокартону, рейкових і Armstrong.

Підвісні стелі з гіпсокартону

Один з різновидів підвісної стелі, це стеля з гіпсокартону, коли на дерев’яний або з металевого профілю каркас, встановлений на стелі, за допомогою саморізів закріплюють листи гіпсокартону з подальшою їх шпаклівкою і фарбуванням. Установка стелі з гіпсокартону не вимагає високого професіоналізму, дозволяє виключити трудомістку роботу з вирівнювання поверхні і під силу будь-якому домашньому майстру.

При монтажі стелі з гіпсокартону дизайнерові надаються необмежені можливості. Стеля може бути багаторівневий з виступами, нішами і арками, в яких легко змонтувати підсвічування на основі будь-яких джерел світла, ламп розжарювання, енергозберігаючих або світлодіодне підсвічування з лампочок або світлодіодних стрічок.

На фотографії стеля з гіпсокартону підсвічений RGB світлодіодною стрічкою і за допомогою пульта дистанційного керування можна, як встановлювати будь-який з існуючих у природі кольорів підсвічування, так і робити підсвічування з переливом кольорів з одного в інший.
Підвісні стелі з гіпсокартону

Термін служби стелі з гіпсокартону не менше 10 років, збереження зовнішнього вигляду лакофарбового покриття визначається якістю фарби і становить декількох років. Якщо застосовувати водостійкий гіпсокартон, то можна з успіхом монтувати стелю в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад у ванній кімнаті.

Стелі з гіпсокартону приспущено один істотний недолік, в місцях стику гіпсокартонних плит з часом можуть, з’явиться тріщини. Монтаж стелі з гіпсокартону супроводжується великою кількістю пилу, так що його монтувати бажано попередньо звільнивши приміщення від меблів.

Підвісні рейкові стелі

Конструкція рейкової стелі являє собою спеціальний плінтус у вигляді металевого куточка, встановленого по периметру приміщення і несучих профілів, закріплених до стелі на підвісах. Панелі (рейки), які мають П-подібний профіль кріпляться до несучого профілю в спеціальних пазах і легко, як встановлюються, так і знімаються. Панелі виготовляються з листового алюмінію або сталі товщиною 0,3-0,6 мм і покриті лаковим покриттям, бувають різних кольорів.

На фотографії підвісна рейкова стеля, що у мене встановлений більше десяти років тому на кухні, для захисту стелі від періодичних протікання води з верхнього поверху. Тоді натяжні стелі тільки з’явилися і були в новинку, ширина безшовного стелі була не більше 2,5 м, і установка натяжної стелі була в кілька разів дорожче рейкового.
Підвісні рейкові стелі
Рейкові стелі володіють всіма достоїнствами інших видів стель, швидко монтуються і панелі легко знімаються для миття або заміни, міцні, довговічні, вологостійкі, відповідають всім вимогам пожежної безпеки, є великий вибір кольорів і фактури. Але за сучасними мірками для створення інтер’єру більше підходять для приміщень громадського призначення, ніж для житлових приміщень.

Підвісна стеля Armstrong

Ще один різновид декоративного стелі, це підвісна стеля Armstrong. Конструкція його заснування і спосіб монтажу аналогічні рейковому стелі, але профілі бувають тільки сталеві і мають Т-подібну форму, утворюючи осередки для установки плиток розміром 60 × 60 см або 60 × 120 см. Плитки для стелі роблять з мінерального волокна, скловолокна, гіпсу, пластмаси і будь-якого іншого матеріалу.

До достоїнств підвісної стелі Armstrong можна віднести простоту монтажу, легкість доступу до прихованих за стелею комунікацій (плитки не закріплені в осередках і будь-яка з плиток легко виймається), широкий асортимент кольорів і структури поверхні плиток, невисока ціна.

У стеля Armstrong дуже зручно монтуються світильники будь-якого типу, при цьому залишається до них доступ для обслуговування і ремонту. Для підвісної стелі Armstrong випускаються спеціальні світильники розміром в одну плитку з лампами денного світла і світлодіодними. Такий світильник для загального освітлення видно на фото вище стелі з підсвічуванням з гіпсокартону.
Підвісна стеля Armstrong
Недоліком підвісної стелі Armstrong у випадку встановлення плиток з мінерального волокна або гіпсу є не стійкість плиток до вологи, на фотографії зафіксований зовнішній вигляд стелі Armstrong, з плитками з мінерального волокна після протікання на нього води. Відремонтувати зіпсований водою стелю нескладно, не буде потрібно навіть інструмент, досить замінити втратили зовнішній вигляд плитки.

Підвісна стеля Armstrong відмінно підходить для установки в офісних та громадських приміщеннях, але погано вписується в дизайн сучасної квартири.

Натяжні стелі

Історія появи натяжних стель ведеться від цивілізації Стародавнього світу, вже тоді римляни почали драпірувати стелі тканиною. Але з винаходом плівки ПВХ (полівінілхлориду) натяжні стелі почали широко застосовувати у Франції, далі в Європі і сьогодні є найпопулярнішим видом обробки стель у всьому світі.

Види натяжних стель

Влаштовані всі натяжні стелі однаково, і відмінність полягає тільки у вигляді використовуваного матеріалу полотна. Полотно для натяжних стель буває двох видів, текстильне (його часто називають безшовним) і з вінілової плівки (ПВХ).

Текстильний (безшовний) натяжна стеля

Основою для текстильного натяжної стелі служить полотно, сплетене з поліестерової нитки трикотажним плетінням, просочене сумішшю на основі поліуретану, що забезпечує стелі високу міцність і широкий температурний діапазон експлуатації, від -60 ° С до 80 ° С. При нагріванні полотно ще більше натягується. Полотно випускається рулонами шириною від 3,1 до 5,1 метра різноманітного колірного виконання. Текстильний натяжна стеля не вимагає нагрівання при монтажі, має дуже гарний вигляд.

Полотно перед установкою необхідно відразу вирізати необхідного розміру виходячи з розмірів приміщення, де стеля буде натягнутий. Але цей вид натяжної стелі володіє істотними недоліками, пропускає воду, складно відмивається від плям і вельми дорогою. Тому широкого застосування не знаходить.

Натяжна стеля з ПВХ

Основою для натяжної плівкового стелі служить вінілова плівка (ПВХ), закріплена в спеціальному алюмінієвому або пластмасовому профілі (багеті) по периметру приміщення.

Натяжна стеля з ПВХ не боїться води і реально захищає меблі від псування у разі затоплення з верхнього поверху. Завдяки еластичності, плівка розтягується, і вода збирається, як в купелі, в центрі стелі, правда для видалення води доводиться запрошувати фахівців.

Вони демонтують частину стелі, зіллють воду, просушать за стельове простір і встановлять полотно на колишнє місце. Завдяки цій властивості натяжна стеля з ПВХ відмінно підходить для туалету, ванної кімнати та кухні, де ймовірність затоплення велика. У мене встановлений у ванній кімнаті три роки тому і зовнішній вигляд його не відрізняється від нового. Думав, що на стелі буде збиратися конденсат у вигляді крапель води, але час показав, що на стелі, навіть коли пар стоїть стовпом, ніяких крапель не утворюється.

Температурний діапазон експлуатації натяжної плівкового стелі з ПВХ лежить в діапазоні 5 ° С-70 ° С, так що його можна встановлювати тільки в опалювальних приміщеннях. Плівка для натяжної стелі випускається шириною до 3м, матова і глянсова всіх кольорів веселки.
Натяжна стеля з ПВХ
Перевагою натяжної стелі є бездоганний зовнішній вигляд, доступна ціна, захист від протікання з верхнього поверху довгий термін служби без зміни зовнішнього вигляду. Екологічну чистоту ПВХ підтверджує те, що з нього роблять дитячі іграшки та ємкості для зберігання і переливання крові. Плівка ПВХ стійка до впливу води, спирту, лугів, кислот, солей, але розчиняється в ацетоні і бензолі, так що мити стелю можна практично будь-якими миючими засобами. ПВХ важко горючий матеріал і тому відповідає вимогам пожежної безпеки. Монтаж натяжної стелі виконується всього за кілька годин при невеликій кількості бруду.

На натяжній стелі з ПВХ легко встановлюються будь-які види світильників, починаючи від традиційних люстр і закінчуючи вбудованими точковими світильниками, включаючи і системи, що емітують зоряне небо. Правда є одне обмеження, споживана потужність точкового світильника не повинна перевищувати 35 ват.

До недоліків натяжної стелі відноситься низька механічна стійкість до впливу гострих предметів. Але сумніваюся, що хтось, то буде метати ножі та виделки в натяжна стеля або стріляти в нього з лука. А тупих предметів натяжна стеля не боїться. Одного разу, випадково поставив в кут кімнати, демонтований раніше дерев’яний плінтус з підлоги, і він уперся гострим кутом під 45 ° в натяжна стеля. На наступний день ахнув, думав, що стеля зіпсував, прибрав плінтус, і виявив на стелі вм’ятину глибиною в сантиметр. Через пару днів від вм’ятини не залишилося і сліду.

На жаль, повністю виконати монтаж підвісної стелю з ПВХ самостійно неможливо, якщо багет закріпити саморізами на стіні нескладно, то для монтажу полотна ПВХ необхідно зусилля двох чоловік, а для розігріву полотна до температури 70 ° С знадобиться спеціальна теплова гармата.

Вибір стельового покриття

З проведеного вище огляду видів стельових покриттів нескладно вибрати стельове покриття, відповідне вашим вимогам і фінансовим можливостям.

Традиційний стеля у вигляді забарвленої штукатурки недовговічний і вимагає ремонту через кожних 2-3 роки, ремонт стелі супроводжується великою кількістю бруду, при самостійному виконанні ремонту, вартість низька.

Клейовий стелю дешевий, ремонт може виконати будь-яка людина, витративши мало часу, бруду мало, але естетичний вигляд бажає кращого.

Підвісна стеля Грильято, підходить тільки для приміщень висотою від п’яти метрів.

Підвісна стеля з гіпсокартону не обмежує можливості дизайнерських рішень, але монтаж трудомісткий і супроводжується великою кількістю бруду. Так як поверхня гіпсокартону шпаклюється і покривається лакофарбовим покриттям, то необхідний ремонт кожних 2-3 роки, крім того не виключена поява тріщин у місцях стиків листів. Вартість стелі з гіпсокартону помірна.

Рейкові підвісні стелі володіють багатьма достоїнствами і практично не мають недоліків, але не відповідають сучасним уявленням про стелі в житлових приміщеннях. У мене рейкова стеля встановлений на кухні (на фото вище), планую його замінити натяжним з ПВХ.

Підвісна стеля Armstrong, незважаючи на численні переваги, добре підходить для обладнання стель у громадських приміщеннях, офісах, магазинах. Але погано виглядає в житлових приміщеннях, роблячи вигляд приміщення казенним.

Текстильний безшовний натяжна стеля має виключно красивий вигляд, володіє практично всіма достоїнствами будь-якого з стель, але дуже дорогий і не стійкий до впливу води.

Натяжна стеля з плівки ПВХ недорогий, має гарний сучасний зовнішній вигляд, володіє достоїнствами всіх вище проаналізованих стель. Єдиний недолік, можливість пошкодження гострим предметом не є значимим.

Після розгляду можливих варіантів ремонту стель, з урахуванням особистого досвіду, при ремонті передпокої мною був обраний натяжна стеля з плівки ПВХ. Такий вигляд стелі більше п’яти років встановлений в одній з великих кімнат і ванній кімнаті моєї квартири, і зовнішній вигляд стель з ПВХ за минулі роки не поступиться стелі, встановленому в прихожей недавно.

Тим, хто вибрав для ремонту квартири натяжна стеля з плівки ПВХ, або ще не визначився з вибором, буде цікаво ознайомитися з технологією його монтажу. Коли в передпокої моєї квартири майстри встановлювали натяжна стеля, я зробив ряд фотографій, тому є можливість не тільки розповісти, а й продемонструвати послідовність монтажу.

Технологія монтажу та установки натяжної стелі з ПВХ

Зазвичай після вибору фірми установника, в призначений час приходить заміряє і за допомогою лазерної рулетки робить обмір приміщення. Вимірюється не тільки відстань між стінами, а й межу усіма протилежними кутами кімнати. Справа в тому, що розрахунок розмірів, розкроювання і різання полотна виконується за допомогою комп’ютера і діагональні розміри кімнати дозволять врахувати всі відхилення кутів кімнати від прямокутності. Якщо заміряє прийшов зі звичайною рулеткою, то варто задуматися про довіру до такої фірмі.

Зазвичай заміряє має з собою типовий договір і пропонує його укласти без витрат часу на відвідування офісу за умови внесення передоплати в розмірі 50%. Якщо фірма Вам не знайома, то краще договір укладати в офісі.

Середній термін виготовлення полотна для натяжної стелі — тиждень, тому запрошувати зморщок необхідно тільки після того, коли всі основні роботи з ремонту закінчені.

Підготовка приміщення для монтажу натяжної стелі ПВХ

Перш, ніж встановлювати натяжна стеля необхідно підготувати для цього приміщення — продумати, яке буде освітлення, про можливість в майбутньому доступу до розподільних коробок, про вентиляційні отвори, як захистити від пилу меблі та підлога.

Про встановленні точкових світильниках і світлодіодних стрічок

Якщо Ви вирішили встановити натяжна стеля з ПВХ, то перед ремонтом потрібно в першу чергу визначитися з освітленням. Які будуть використовуватися світильники, скільки їх необхідно і в яких місцях вони будуть встановлені.

Якщо світильники мінятися не буду, то тоді це питання відпадає. Монтажники натяжних стель наростять електропроводку, подовжувати підвіс, виріжуть в стелі отвір і через нього підвісять та підключать люстру. Зауважу, що якщо в люстрі використовуються лампочки розжарювання, то відстань від них до поверхні натяжної стелі, для виключення його перегріву, повинно бути не менше 15 см. Якщо ця умова не дотримується, то потрібно замінити люстру або лампочки в ній на лампочки енергозберігаючі або світлодіодні .

Як правило, при установці натяжної стелі, змінюються і світильники. Особливо популярні в даний час вбудовуються в стелю точкові світильники з встановленими в них галогенними лампочками розжарювання, світлодіодними або енергозберігаючими лампочками, які встановлюються безпосередньо в натяжна стеля.

Цікавий варіант і при комбінованому освітленні, коли на додаток до точкових світильників встановлюється по периметру стелі, захована за стельовим бордюром світлодіодна стрічка. Монтаж світильників виробляють установники натяжних стель, але прокладку електропроводки до місць установки світильників необхідно виконати заздалегідь, силами господаря квартири. Установка світлодіодної стрічки теж турбота господаря. Світлодіодна стрічка встановлюється після монтажу натяжної стелі, але про електропроводку і способі підключення світлодіодної стрічки треба подбати заздалегідь.

Для мінімального зниження рівня стелі кімнати, натяжна потік прагнуть встановити на мінімальній відстані від базової стелі. У будь-якому випадку висота кімнати стане мінімум на 5 см нижче за рахунок технологічного зазору і відхилення від горизонту стельового перекриття. При встановленні точкових світильників ця величина збільшиться, залежно від виду світильника, на 8-12 см. Тому якщо стелі в квартирі низькі, то варто задуматися про доцільність встановлення вбудованих в стелю точкових світильників.

Про розподільних коробках

У квартирах будинків старої споруди електропроводку та розподільні коробки монтували у самої стелі. Може статися, що багет піде за місцем установки розподільчої коробки або нижче і надалі доступ до проводів буде виключений. Тому, перед установкою натяжної стелі необхідно зробити ревізію з’єднань проводів в розподільних коробках. Якщо дроти мідні, то найкраще з’єднання пропаяти паяльником олов’яно-свинцевим припоєм. Коробка може виступати за поверхню стіни, в такому випадку виступає частину можна сточити напилком, болгаркою, або зруйнувати навколо коробки штукатурку і втопити коробку в стіну.

Про вентиляційних отворах

При установці натяжних стель в приміщенні кухні або ванни і туалетної кімнатах горизонт стелі може пройти по вентиляційного отвору. У такому випадку доведеться перенести отвір у вентиляційну шахту нижче, або закласти перекривається стелею його частину.

Етап ремонту для установки натяжних стель

Рекомендується встановлювати натяжна стеля на останньому етапі ремонту, коли всі брудні роботи закінчені. Стіни повинні бути вирівняні, поштукатурити і готові для фарбування або обклеювання шпалерами. Клеїти шпалери заздалегідь не варто, так як для закріплення на стінах багета в стінах під стелею сверлится безліч отворів, стінна борошно і крихти розлітаються по всьому приміщенню.

Підлоги, для виключення їх псування, бажано закрити плівкою або вистелити картоном.

Безпосередньо перед приходом майстрів, необхідно винести з приміщення всі речі і предмети, особливо це стосується речей, які не допускають нагрівання до температури 70 ° С.

Етапи монтажу і установки натяжної стелі з ПВХ

Установка натяжної стелі починається з розмітки — нанесення лінії горизонту натяжної стелі на стінах. Для цього служить прилад, який називається лазерний лінійний самовирівнюючий рівень. При включенні, рівень на стінах промальовує вертикальну і горизонтальну лінії з точністю 0,3 мм. При розмітці переміщення лазерного рівня не допускається.
Для нанесення лінії горизонту при укладанні плитки або наклейці шпалер домашні майстри часто використовують гідроуровень. Він забезпечує достатню точність, але працювати з ним потрібно вдвох, так як одному дуже незручно.

Далі за допомогою гнучкої рулетки, замеряя відстань від лінії світла лазерного променя, майстер знаходь найнижчий кут стаціонарного стелі, відступає від нього нижче на відстань технологічного зазору і наносить на стіні мітку горизонту установки натяжної стелі ПВХ. Далі на цій відстані від лазерної лини наносяться мітки з двох сторін усіх кутів приміщення.

Для точної установки багета по лінії горизонту, необхідно з’єднати лініями нанесені за допомогою лазерного рівня мітки між собою. Для цього є спеціальні рулетки, що представляють собою намотану на котушку нитку, що проходить через резервуар, підлоговий порошковою фарбою.

При витягуванні нитки з рулетки вона покривається шаром порошку. Залишиться докласти нитку до мітках, взявшись за середину відтягнути перпендикулярно стіні і різко відпустити. Нитка при ударі об стіну залишить слід порошку. Домашньому майстру, наприклад, при розмітці для обклеювання шпалер, можна обійтися і без такої розмічальної рулетки. Досить будь-яку товсту нитку натерти грифелем від олівця або кольоровим дрібному.

Багет випускаються для різних систем кріплення до нього полотна натяжної стелі. З існуючого різноманіття систем, на практиці використовується гарпунна, штапіковоя, клиновая і пріщепочная система. Найбільшого поширення набув гарпунна система, оскільки не вимагає високої кваліфікації установників. Але для гарпунною системи кріплення пред’являються дуже високі вимоги до точності геометрії полотна ..

На фотографії профіль багета для гарпунною системи кріплення. Приварена по краях полотна стелі окантовка має в розрізі форму порожнини багета. Легко в нього входить і виступом зачіпається за западину багета.

Через замкнуту порожнину багета проходять саморізи. У профілі готових отворів для кріплення на стіні не передбачено, але для більш точного свердління отворів на зовнішній його стороні є канавка. Залежно від матеріалу, з якого зроблена стіна, отвори, свердляться на відстані 15-25 см. Далі багет прикладається по лінії до стіни, свердлиться в стіні отвір, встановлюється дюбель з фланцем і загвинчується саморіз.

Стики багета робляться на прямих ділянках стіни, а в кутах багет згинається. Перш ніж зігнути багет, для виключення деформації профілю, з нього видаляється за допомогою ножівки по металу половинка з боку, що прилягає до стіни, на довжину декількох сантиметрів. Таким чином, в місцях перегину багета утворюються невеликі просвіти, і з’являється можливість закріплення технологічних мотузок для підвісу полотна підвісної стелі перед початком монтажу.

До установки полотна виконується монтаж всіх кріпильних елементів для світильників і люстр. Полотно натяжної стелі підвішується мотузками за кути і починається його прогрівання до температури 70 ° С.

Розігрівається полотно за допомогою спеціальної теплової гармати потужністю 15000 ват. Теплова гармата являє собою трубу, в якій встановлена звичайна газовий пальник, як на побутовому газовій плиті. За пальником встановлений вентилятор. Газ в пальник подається від окремого балона. Газ горить, а вентилятор проганяє підігріте повітря, потік якого спрямовується на полотно підвісної стелі.

Розігріте полотно стає еластичним і легко розтягується. За допомогою спеціальних лопаток, що нагадують по виду будівельну кельму, окантовка полотна натяжної стелі заправляється в профіль багета.

Це найвідповідальніший етап роботи, що вимагає досвіду й акуратності. Адже на змонтованому натяжній стелі неприпустима жодна, навіть найменша складка.

Робота по монтажу натяжної стелі з ПВХ закінчена, точкові світильники встановлені і світять яскравим світлом, майстри укладають свій численний інструмент в кейси, а від рівного матового білого стелі не відірвати погляду.

Добавить комментарий