Мозаїка в ванній кімнаті

Мозаїка в ванній кімнаті

Будь домовласник знає, що плануючи ремонт у ванній кімнаті, йому доведеться приймати багато непростих рішень. І найбільш важливе з них — яким матеріалом облицьовувати поверхні?

Приміщення ванної кімнати постійно відчуває підвищену вологість і перепади температур. Багато поверхні кімнати для прийняття водних процедур схильні механічного впливу.

У багатоквартирних типових будинках ванні кімнати часто з’єднані з туалетом. Загалом санвузлі особливо важливо підтримувати чистоту і порядок.

Мозаїка в ванній кімнаті

Значить, оздоблювальний матеріал повинен бути ще і стійким до дії хімічних чистячих засобів і бути простим у догляді. Усім необхідним критеріям, які висуваються до оздоблювального матеріалу для ванної кімнати, відповідає плитка мозаїка.

Серед її очевидних переваг можна відзначити наступні:

міцність;
надійність;
довговічність;
стійкість до вологи;
відсутність реакцій на температурні перепади;
різноманіття кольорів і відтінків;
широкий вибір матеріалу виготовлення;
можливість облицювання нерівних поверхонь, складних форм, оформлення вигнутих і увігнутих площин, ніш;
стійкість кольору до вигорання;
можливість створення малюнків, орнаментів і навіть художніх творів;
здатність приклеювання до будь-яких поверхонь — бетонних, обштукатурених, дерев’яним або металевим.

Словом, плитка мозаїка має в своєму арсеналі весь список переваг, характерних для керамічної плитки (улюбленого для нашої країни оздоблювального матеріалу) і цілий ряд плюсів, властивих тільки цьому виду обробки.

І це ми ведемо мову тільки про практичною, функціональної стороні питання. Але ж з точки зору естетичної насолоди, яку можна отримати від споглядання в своїй ванній кімнаті художнього панно з мозаїки, цьому оздоблювального матеріалу немає рівних.

Звичайно, не буває переваг без недоліків. Основний мінус обробки поверхонь за допомогою мозаїки — досить висока вартість самого матеріалу та роботи з його монтажу.

Але якщо амортизувати бюджет облицювальних робіт ванної кімнати на довгі роки, які цей оздоблювальний матеріал прослужить вірою і правдою, не змінюючи колір, не вигорить і не облупліваясь, то з економічної точки зору ремонт за допомогою мозаїки — вигідна інвестиція.

В даний час в широкому продажі представлена ​​мозаїка, вироблена з наступних матеріалів:
мозаїчна плитка з натурального каменю найчастіше використовується для облицювання підлоги, насамперед через свої підвищених якостей міцності і довговічності, стійкості до вологи і механічного впливу.
Найбільшого поширення набули такі камені, як мармур, граніт, онікс і яшма. Безумовно, вартість подібної мозаїки буде досить високою;

керамічна мозаїка є одним з найпоширеніших і бюджетних варіантів, основною перевагою якої можна назвати багатство колірної палітри, здатної забезпечити підбір відтінків до будь-якого художнього твору;

скло як матеріал для виробництва мозаїчної плитки проявляє себе як стійкий до вологи і хімічних речовин матеріал, від чого стає лідером в категорії простоти відходу;

найрідкісніший, але зовні неймовірно привабливий вигляд — металева мозаїка. Для ванних кімнат застосовується нечасто через низьку стійкості до потрапляння вологи. Але може застосовуватися в якості декору просторих приміщень в секторах з найменшою вологістю.

Розглянемо на конкретних дизайн-проектах ванних кімнат і санвузлів, яким чином можна застосувати мозаїку для облицювання тих чи інших поверхонь, виділення акцентів, декорування сантехніки і предметів меблів, обробки складних геометричних форм.Мозаїка в ванній кімнаті

Малюнки, орнаменти, картини

Однією з відмінних особливостей мозаїки від звичайної керамічної плитки є можливість створення малюнків, художніх зображень і оригінальних орнаментів в широкому спектрі кольорової палітри.

Не так давно мозаїка була одним з найважливіших видів образотворчого мистецтва, завдяки довговічності цього матеріалу, багато шедеврів дійшли до наших днів. Споруджувати в своїй ванній кімнаті подобу художніх творів — вже дуже великий розмах.

А ось облицювати стіни за допомогою готових блоків з нанесеним малюнком або найняти професіонала, який підбере зображення на ваш смак — це здійсненне завдання, яка відмінно впишеться в рамки сучасного інтер’єру.

Мозаїка в ванній кімнаті

Мозаїка в ванній кімнаті
Яскравий квітковий малюнок, що займає велику частину вертикальних поверхонь ванної кімнати спосіб перетворити ваше помешкання до невпізнання. Такий інтер’єр не просто унікальний, але й персоналізований, він відображає Ваші власні вподобання і смаки.

Мозаїка в ванній кімнаті
Квіткові мотиви зустрічаються в інтер’єрах ванних кімнат, оформлених за допомогою мозаїки частіше за інших варіантів. Це пов’язано з плавністю ліній візерунків, близькістю до природи, енергії і свіжості. Навіть невеликий малюнок як акцент, здатний вивести інтер’єр вашої ванної кімнати на зовсім інший рівень.

Мозаїка в ванній кімнаті
Оригінальний, але не яскравий, що не строкатий малюнок, складений за допомогою мозаїки, допоможе зробити облицювання стін унікальною, зберігши спокійну атмосферу умиротворення і спокою, яких так потребує приміщення ванної кімнати.

Мозаїка в ванній кімнаті
За допомогою мозаїчної плитки з малюнком можна оформити акцентну стіну. В результаті ви отримуєте оригінальне оформлення душової кабіни, без розорення бюджету на ремонт.
Мозаїка в ванній кімнаті

Ще один варіант оформлення акцентної поверхні за допомогою мозаїки з орнаментом. Робоча зона буде надійно захищена від вологи і при цьому оригінально оформлена.Зеркало з підсвічуванням на такому тлі виглядає ще більш розкішно.

Мозаїка в ванній кімнаті
Без морської тематики у ванній кімнаті з мозаїчною обробкою нікуди. Комбінування мозаїки і кам’яної обробки з дрібної гальки в одному приміщенні створює неймовірно ефектне оформлення поверхонь. Такий унікальний інтер’єр незабутній.

В даний час в широкому продажі є готові блоки з частина музичного орнаменту, що суміщаються разом за принципом пазлів, утворюючи полотна з великим витиеватим малюнком.

Такий ненав’язливий, але елегантний орнамент здатний прикрасити будь-яку ванну кімнату. Для любителів нейтральної світлої палітри приміщень, така мозаїка на стінах ванної кімнати припаде до смаку.

Розставляємо акценти

У разі якщо на ремонт ванної кімнати і санвузла виділений невеликий бюджет, а використовувати в обробці тих чи інших поверхонь мозаїчну плитку хотілося б, є варіант оформлення за допомогою цього недешевого матеріалу, лише однієї стіни (або її частини) — акцентної.

У цьому випадку ви отримуєте виразний і практичний інтер’єр з невеликими витратами на ремонт.
Мозаїка в ванній кімнаті
У ванній кімнаті і санвузлі найпоширенішим варіантом оформлення акцентної стіни є облицювання поверхонь над робочою зоною раковини.

Це практичний спосіб полегшити собі догляд за площинами, схильними найбільшому впливу вологи і не тільки.

Ще один частий дизайнерський прийом в області розстановки акцентів — яскраве оформлення стіни, протилежної раковині з дзеркалом, і повторення елемента такого ж забарвлення в робочій зоні.
Мозаїка в ванній кімнаті
Для облицювання ванних кімнат, що знаходяться в асиметричних мансардних приміщеннях зі скошеними стелями, мозаїчна плитка може стати вельми вдалим вкладенням коштів, часу і сил. Враховуючи, яка кількість керамічної плитки довелося б розрізати для оформлення скосу, присутність мозаїки економічно виправдано.

Це не часте дизайнерське рішення, на акцентної поверхнею, облицьованої яскравою мозаїкою може стати підлогу ванної кімнати. Практичний і функціональний вибір стає основою для створення дизайну приміщення.

Непроста геометрія

Одним з найбільш істотних переваг мозаїчної плитки є можливість облицювання площин будь-яких форм і ступенів зігнутими. У цьому випадку можна говорити вже не тільки про обробку поверхонь стін, підлог, але і ванних, раковин, всіляких ніш і поглиблень.

Плавність ліній і форм додає інтер’єру ванної кімнати відчуття плинності, легкості. Для невеликих приміщень це особливо важливо, а більшість ванних кімнат середньостатистичних квартир саме такі.

Облицювання підстави ванн і закруглених поверхонь — хіба можна було б здійснити подібне з будь-яким іншим оздоблювальним матеріалом, який витримує високий рівень вологості?

Завдяки мозаїчної плитки, подібну облицювання можна виконувати і на більш складних площинах.

Облицювання овальної ванної кімнати і п’єдесталу такої ж форми для ванни? Немає нічого простіше, якщо ви вибрали мозаїку в якості оздоблювального матеріалу. Оригінальний і інтригуючий дизайн ванної кімнати унікальний і неповторний.
Мозаїка в ванній кімнаті
Облицювання настільки складних, з точки зору геометрії та зігнутості, поверхонь незвичайної ванної кімнати можлива тільки за допомогою мозаїчної плитки. Завдяки значним масштабам приміщення, темні відтінки мозаїки не утрудняють простір, привносять в нього елемент драматизму, східного дзену для розслаблення і відпочинку.

Приголомшливий ефект від облицювання невеликих елементів

Іноді для створення унікального і цікавого інтер’єру ванної кімнати, досить використовувати яскраву, блискучу або кольорову мозаїку тільки для невеликої ділянки поверхні — окантовки дзеркала або простору раковини, виділення фартуха по периметру приміщення, або декорування елементів сантехніки і аксесуарів.

Облицювання невеликої стійки, що розділяє зону туалету від сегмента водних процедур, за допомогою дзеркальної мозаїки виглядає досить ефектно. Вертикальні смуги візуально збільшують висоту приміщення.


Невелика смужка, оброблена мозаїкою, візуально розмити межі простору і привнесе кольорове розмаїття в інтер’єр ванної кімнати.

Серед сучасних дизайн-проектів ванних кімнат чимало й таких, де практично всі поверхні приміщення облицьовані за допомогою мозаїки. Подібний ремонт може обійтися недешево, але довговічність і незмінність його зовнішнього вигляду вам забезпечена.

Мозаїка в ванній кімнаті
Мозаїка в ванній кімнаті
Мозаїка в ванній кімнаті

Добавить комментарий