Колір кухні

Кожному господарю хочеться оформити своє житло у відповідності зі своїми уявленнями про тепло, затишок, комфорт. Так і з кухнею. Як вибрати колір кухні серед усього цього строкатого різноманіття? Якщо ви не можете визначитися зі своїми відчуттями і перевагами, то давайте звернемося за допомогою до психологів.

Кухня — це місце збору всієї сім’ї. І кожен її член може любити або не любити той чи інший колір. Тому завдання стоїть складне — вибрати гармонійне колірне рішення, яке не порушить психологічний комфорт всіх домочадців.

Як впливає колір на людину?

Незважаючи на те, що зір кожної людини сприймає колір по-своєму, в психології все ж існує основна база квітів, яка однаково впливає на живі істоти. Одні кольори пригнічують і вганяють у депресію, інші спонукаю здійснювати подвиги і приймати відповідальні рішення, треті веселять і покращують настрій, а п’яті розслаблюють, умиротворяют і заспокоюють. Тому дуже важливо створити гармонію і не переборщити з тим чи іншим кольором.Колір кухні

Як впливає колір на простір

Вибираючи колір для кухні, потрібно в першу чергу звернути увагу на її розмір. Якщо у вас маленька кухня, то на ній не доречні будуть темні або занадто яскраві тони.

Від коричневих, темно-сірих, червоних, синій та інших темних відтінків вона не тільки візуально зменшиться в розмірах, але й швидко втомить ваші очі, угнетет психіку. Тому для маленьких кухонь слід вибирати світлі пастельні тони, які як би розширять простір і вдихнуть у кухню більше повітря.

Якщо у вас велика кухня — це не означає, що її потрібно пофарбувати в темний колір. Насичені темні тони в ній безперечно будуть доречні, але розбавляти їх потрібно більш світлими тонами.

А інакше ваша кухня буде схожа на нежитлове приміщення, у якому холодно і зовсім незатишно.
Отже, робимо висновки: темні і яскраві насичені тони зменшують приміщення, а світлі — розширюють.Колір кухні

Загальний фон кухні

Колір стін, підлоги та фасаду кухні будуть визначальними. Тобто їх кольору стануть домінантними на кухні. Меблі, штори, побутова техніка, елементи декору — це вже невід’ємні речі, які посилять або послаблять лідируючі кольору, або створять правильні акценти.

Який колір кухні вибрати? Вибирати домінуючий колір кухні слід відповідно до розміру приміщення, роду діяльності кожного члена сім’ї, освітлення, темпераменту і сімейного складу.

Кожен колір має свою кольорову палітру, відтінків у якої безліч. Так що це теж варто враховувати.

Мобільні люди, що люблять швидкість, стрімко крокуючі по цьому житті рідко готують на кухні. Вони можуть лише швиденько забігти на кухню, розігріти в мікрохвильовці піцу або інший напівфабрикат, швиденько заварити собі чайку, все це випити і з’їсти практично на ходу і скоріше втекти по своїх справах. Така категорія людей любить бадьорить поєднання яскравих контрастних відтінків.

Забіг на кухню, отримав заряд бадьорості і біжи собі далі «хапати зірки з неба». Яскравий колір, хромовані деталі, глянсовий відблиск поверхонь не встигає набриднути, тому що на кухні їх практично не буває. Але зате такий інтер’єр живе з ними на одній хвилі.

Якщо сонечко на вашій кухні — рідкісний гість, то варто подумати про теплі відтінках на кухні — жовтому, теракотовому, помаранчевому, персиковому, бежевому, вершкових тонах з охристой ноткою.

А ось залиту сонячним світлом кухню потрібно буде врівноважувати більш прохолодними відтінками — блакитним, фіолетовим, зеленим, бузковим або синім тоном.

Особливо такий прийом дуже важливий для домогосподарок, які дуже люблять готувати. Жар, що йде від плити, буде візуально охолоджуватися холодними відтінками на кухні. І хозяюшке вже не буде здаватися, що вона знаходиться посеред пустелі Сахара.

А тепер ми хочемо трохи зупинитися на схудненні. Так Так. Воно теж відноситься до основного кольору кухні. Якщо ви марите про струнко фігурі, то ваш варіант — це холодний домінуючий колір на кухні. Холодні відтінки пригнічують апетит, а теплі збуджують.

Але буває й так, що в сім’ї є дитина, яку не просто так нагодувати. Значить холодні відтінки на кухні з дитини зроблять ще більшого нехочуху. Як бути? Доведеться для себе вам купити сині тарілки, а кухню забарвити все ж в теплі тони. До речі, поєднання рожевого і сірого теж пригнічує апетит.

Колір кухні

Сам собі дизайнер

Так як вибрати колір кухні? Ви вже зрозуміли, що один колір може пробудити у вас апетит, інший навпаки знизити або дати можливість розслабитися і привести свої думки в порядок або навпаки задати тонус, додати сил і зарядити бадьорістю.

Якщо ви вирішили самі підібрати колірні поєднання, то ми рекомендує спочатку визначитися з основним кольором кухні. Як це зробити? Прислухатися до своїх відчуттів. Напевно ви бували в різних інтер’єрах, різних колірних приміщеннях. Згадайте, які відчуття у вас в них виникали?
Всі активні кольори швидко набридають. Вони яскраві і динамічні, дають більше навантаження на очі, при тривалому впливі дратують і викликають нервозність.

Теплі тони наповнюють енергією і змушують прокинутися від зимової сплячки.

Холодні діють заспокійливо і розслабляючи.

Чорні та сірі кольори вводять в депресивний стан і знесилюють.

Зараз ми говорили про загальні характеристики колірних рішень. Тепер давайте повернемося до конкретики, а саме розглянемо найпоширеніші кольору окремо.Колір кухні

Кухня зеленого кольору

Їли ви подивіться навколо, то помітите, що для рослинності природа взяла за основу саме зелений колір. Ми часто буваємо на природі, виходимо на вулицю, бачимо зелені насадження і траву, а наші очі і психіка абсолютно не втомлюються.

Тому кухня зеленого кольору ніколи не затягне вас в депресію. Вона заспокоїть, поверне душевну рівновагу, дасть відчути себе захищеним. Мій дім — моя фортеця! Саме цей девіз тельців добре характеризує відчуття на зеленій кухні.

Тому якщо у вас нервова робота або діяльність, пов’язана з великими фізичними навантаженнями, ми рекомендуємо вибрати саме зелений колір в інтер’єрі кухні.
Люди, які вірять, що добро завжди перемагає зло, такі собі ідеалісти, переконані у світлому майбутньому, найбільш комфортно почуватимуться в суміші зелені і кольору води, тобто морський гамі.
Кухня зеленого кольору
Кухня зеленого кольору

Синя кухня

Людина годинами може дивитися на воду. Але вона не зовсім синя. Та й наше небо над головою навряд чи можна назвати темно-синім. Хіба що вночі. Тому, якщо брати за основу такий колір на кухні, то краще вибрати більш згладжений відтінок.

Кухня, що виходить на північну сторону, в насиченому синьому кольорі точно не буде виглядати позитивно. Та й сам синій колір пригнічує, пригнічує, знижує тиск, пульс і апетит, обдає холодом, а тривале перебування людини в синьому приміщенні призводить до виникнення у нього сильної тривожності.

Більш світлі відтінки синього навпаки мають масу позитивних характеристик. Вони змушують думки акуратно розклав по поличках, назбирати і заспокоїтися. Холоднокровність! Мабуть, це слово дуже добре характеризує ненасичений темний синій колір на кухні.

Творчим людям і людям, що захоплюються гороскопами, ворожіннями, і іншими містичними штучками, може сподобатися колір індиго. Правда, його в такому випадку краще вибирати не як основний, а у вигляді акценту.

Синя кухня
Синя кухня

Червона кухня

Червоний — це колір швидкості та адреналіну. Червоний колір на кухні вибирають пристрасні, активні натури, життя яких кипить і б’є ключем. Червоний збуджує, спонукає до стрімкого дії. У такій кухні неможливо буде вирішити конфлікт миром за чашкою чаю. Швидше за все скандал відбуватиметься з биттям тарілок і купою гнівних криків.

Якщо вам симпатизує червоний колір, то його обов’язково потрібно розбавити. Наприклад, чорним. Тоді ваша кухня буде виглядати сучасно й ефектно.

Людям зі спокійним характером краще уникати червоного. Дуже незабаром цей колір не просто почне тиснути, але й дратувати. Виберіть краще його відтінки — рожевий, колір корала, бордовий.

Мріють схуднути також покладається табу на червоний, інакше ви весь час будете щось жувати. Червоний — стимулятор апетиту.

Насичений червоний відтінок властиво вибирати енергійним людям.
Червона кухня

Червона кухня

Фіолетовий колір на кухні

Фіолетовий колір сповнений загадок і містицизму. Відноситься до духовних квітам. Символ влади і багатства. Захоплюватися цим кольором не варто. Занадто багато фіолетового вводить людину в депресивний стан, знижує працездатність і нагороджує хронічною втомою. Фіолетовий колір на кухні потрібно дозувати, розбавляючи золотом, кольором оливи або жовтим. Але фіолетова кухня може бути не менш прекрасна і чарівна, ніж кухонні інтер’єри інших відтінків.

Якщо все ж насичений колір манить вас своєю привабливістю, то оформіть кухню в бузкових або лілових тонах, а загадковий колір додайте у вигляді вкраплень.
Фіолетовий колір на кухні

Коричневий колір на кухні

Коричневий — це колір дерева. Є найпоширенішим в оформленні кухні. Приміщення в дерев’яних тонах виглядає екологічним, теплим і затишним. У такій кухні приємно проводити час за загальним столом, пити чай і невимушено спілкуватися.

Колір настільки універсальний, що поєднується практично з усіма кольорами. Ще одні варіант — це бежева кухня. Мабуть, це саме той дизайн, коли помилитися з забарвленнями просто неможливо.
Коричневий колір на кухніЗа допомогою грамотного поєднання кольорів можна домогтися приголомшливого результату.

One comment

  1. Jane:

    У мене кухня в білому кольорі, я думаю білий колір для кухні самий відповідний.

Добавить комментарий