Килим в інтер’єрі

Як за допомогою килима створити в кімнаті затишок, розставити акценти і навіть зонувати приміщення?

Деякі вважають, що килими в інтер’єрі тільки збирають пил. Однак, килим в інтер’єрі є деталлю, яку можна з успіхом застосовувати для дизайнерських цілей.

З його допомогою можна провести зонування приміщення, розставити акценти, забарвити інтер’єр в певний колір, зменшити або збільшити простір.Килим в інтер'єрі

Правильний розмір килима в інтер’єрі

Десятки років тому було модним покривати килимом всю підлогу, в тому числі і ті зони, які знаходяться під меблями. Сьогодні цей прийом також іноді використовується. Він допомагає створити єдність всього інтер’єру, його закінченість, зробити акцент на певний колір.

Зараз значно частіше в інтер’єрі використовуються килими невеликих розмірів, які покривають ділянку тієї частини підлоги, на якій не розставлені меблі. Наприклад, невеликий настінний килим можна розмістити у вітальні біля дивана і крісел.

Килими невеликого розміру можна використовувати для зонування. Наприклад, з його допомогою на кухні виділити зону прийому їжі, в дитячій — зону для ігор, у вітальні — зону відпочинку.Килим в інтер'єрі

Кольори килимів в інтер’єрі

Килими на підлозі повинні контрастувати з основним кольором всього інтер’єру. Так, наприклад, якщо кімната виконана у світлих і яскравих відтінках, то килим слід підбирати темного кольору. І, навпаки, якщо в кімнаті переважає темний колір, то килим повинен бути світлим. Таким чином, килим вводить в інтер’єр відсутні кольори і створює рівновагу в гамі.

Для того щоб килим гармонійно вписався в інтер’єр, необхідно, щоб його колір був родинним з кольором підлоги. Наприклад, до світлого підлозі підійде килим теплих відтінків, а на темна підлога краще покласти килим холодних тонів.

Килими в інтер’єрах різних стилів

Килими на підлозі є незмінною частиною азіатського стилю. Там вони використовуються в основному в теплих відтінках, частіше в червоних кольорах.

Він також є поширеним елементом у традиційному класичному дизайні. Але на відміну від азіатських стилів, в класиці килими покривають не весь підлогу. У цих напрямках вони зазвичай мають складний забарвлення і орнамент.

В інтер’єрах в стилі модерн і хай-тек килими застосовуються рідко. Як правило, вони тут покривають лише невелику частину підлоги і мають однотонну забарвлення, не граючи якийсь істотної ролі в інтер’єрі.

One comment

  1. vavilayte:

    Я думала килим в інтер’єрі вже не актуальний, а виявляється він досі ппулярен) Дякую за статтю

Добавить комментарий