Інтер’єр в японському стилі з фото

Загадкові ієрогліфи і гілка сакури, самурайська честь і чайні церемонії — символіки країни, філософія якої диктує самообмеження в ім’я самодостатності і самопізнання. Наріжний камінь східного світогляду — спокій і споглядання. Як правило, в оселі прихильників японської класики панують скромність поряд з продуманістю кожного епізоду в обробці приміщень.

Традиційний інтер’єр у японському стилі, безумовно, відноситься до лінійки мінімалізму з його раціональної стриманістю. На перший погляд подібні інтер’єри здаються одноманітними і безликими, позбавленими чисто домашнього, родинного затишку. Але в «живому» вигляді японський стиль дивно гармонійний, красивий саме своєю строгістю і лаконічністю, і багато сучасних європейці вважають його вершиною вишуканого смаку.Інтер'єр в японському стилі з фото

Характеристики японського інтер’єру

У Японії мало лісів і практично відсутні поклади руди. Тому історично склалося, що в обробці житла широко використовували солому, рисовий папір, плетену лозу, черепицю і, звичайно ж, бамбук. Саме бамбукові конструкції надають японським інтер’єрам своєрідний колорит. Можлива і фрагментарна кам’яна обробка. В іншому ж — дерево c мінімумом елементів з металу!

Колір, оздоблення стін, підлоги, стелі

Побутує помилкова думка, що єдино можливі кольори японського житла — це білий, червоний і чорний. Дійсно, в культурі Японії велика роль відведена протилежності «інь — янь», але справжній японець завжди вибирає природну і стриману палітру — пастельні відтінки бамбука, світлої берези, водяної лілії, квітучої сакури. Білі, чорні, коричнево-рожеві, вишневі тони використовуються тільки для контрастів, темними роблять лише дерев’яні каркаси, віконні рами і підлогу.

Оздоблення та оформлення стін, стелі в японському інтер’єрі виконуються в світлих або нейтральних відтінках, фактурні і текстурні малюнки недоречні. Після фарбування, на стіни можна нанести графічні малюнки. Стеля — білий і рівний, інший варіант — дерев’яний каркас, поверх якого укладено матове скло або рисовий папір. Замість паперу сьогодні цілком можна використовувати відповідний за фактурою і кольором натяжна стеля. На підлозі традиційно використовується темне дерево, в російських умовах — імітація з паркетної дошки або ламінату.Інтер'єр в японському стилі з фото

Зонування і освітлення в інтер’єрі

За японськими канонами, роль внутрішніх перегородок виконують ширми з дерев’яної обрешітки з папером, тканиною або склом укупі з розсувними дверима. У сучасному ж варіанті ширми потрібні як елемент, що додає інтер’єру витонченої декоративності. Чимала роль у розмежуванні зон відведена підлозі — він настилається з різних за фактурою і кольором підлогових матеріалів з дерева, а також з керамограніта під «камінь» і може мати різні рівні. Так, чайну церемонію за традицією прийнято проводити на подіумі.

Світло і простір невід’ємні від японського стилю. Замість важких штор великі вікна драпіруються легким льоном або бамбуковими жалюзі. У сутінках і вночі такий будинок стає затишним і трохи таємничим. Подібний ефект досягається абажурами-ліхтариками з шовку або рисового паперу, прямокутними і сферичними світильниками, мініатюрними бра у вигляді гілок або квіток.Інтер'єр в японському стилі з фото

Меблі та аксесуари

Поза сумнівами, інтер’єр у японському стилі визначає і вибір меблів. Можна сказати, що японці живуть фактично на підлозі — футони (бавовняні матраци) замість ліжок, плоскі подушки замість стільців, низькі столики котацу … Комоди і тумбочки замінені скринями (як правило — перламутровими) і шафами, вбудованими в ніші. Якщо ж присутні дивани — то неодмінно приземкуваті, з низькою спинкою. Їх оббивають (як і інші меблі) щільним бавовною, льоном або шкірою.

Інтер'єр в японському стилі з фото

Але основний принцип — знову мінімалізм. Перевантажувати простір не можна! Меблів повинно бути якомога менше, їй властиві сувора функціональність, рівні лінії, прямі кути і гладкі поверхні. При цьому саме японські художники, які бачать душу в будь-якої речі, внесли в мистецтво дизайну поняття «краса буденності» — кожен предмет меблювання гармонійний, витончений, іноді (і в міру!) Прикрашений ієрогліфами або національними візерунками.

Повна стилізація неможлива без традиційних тематичних аксесуарів. Віяла, чайні сервізи, ікебани, солом’яні килимки, керамічні вази, шкатулки, деревця бонсай, фігурки нецке — все це має місце. Але місце ретельно продумане (наприклад, на поличці у формі ієрогліфа). До речі, один з ключових атрибутів японської культури — зображення кола, символу природної гармонії і вічного життя. Круглі елементи (у тому числі двері і «місячні» прорізи в перегородках і стінах) не тільки підсилюють характерний колорит, але і вносять в дизайн особливі, неповторні риси.

Постскриптум

У будинку «по-японськи» немає нічого випадкового або зайвого. Аскетизм? Мабуть. Але в основи сучасного дизайну закладений і комфорт. Сьогодні інтер’єр у японському стилі цілком здатний поєднати східні і західні побутові умови і дизайн — він може містити в тому числі і яскраві кольорові акценти, високі подіуми, м’які дивани, побутову техніку та інші «європейські» елементи комфорту.

Інтер'єр в японському стилі з фото

Інтер'єр в японському стилі з фото

Інтер'єр в японському стилі з фото

Інтер'єр в японському стилі з фото

Інтер'єр в японському стилі з фото

Інтер'єр в японському стилі з фото

Добавить комментарий