Інтер’єр в стилі лофт

Лофт — один з найбільш парадоксальних стилів, який об’єднав в собі богемність і андеграунд. Інтер’єри в стилі лофт втілюють концептуальний підхід до простору, що виник на стику убогості і розкоші.

Вони демонструють, як самі недружні, непристосовані для житла промислові об’єкти перетворюються під впливом мистецтва, перетворюючись на розкішні і епатажні апартаменти.
В англійській мові лофт (loft) означає нежитлові приміщення, зазвичай — горища або необлаштовані мансарди. У більш широкому розумінні — це занедбані промислові будівлі, зазвичай одноповерхові, під високою покрівлею.

Пізніше саме останнє значення закріпилося за цим терміном, позначивши головну особливість нового урбаністичного стилю.Інтер'єр в стилі лофт
Адаптація складських і індустріальних приміщень під житло лягла в основу інтер’єрів у стилі лофт. Вільне планування і простір, контраст грубої обробки і вишуканих, підкреслено затишних аксесуарів — загадка привабливості цього сміливого, епатуючого стилю не дає спокою уяві.
Перш, ніж приступити до настільки цікавого проекту, як лофт у власній квартирі, корисно ознайомитися не тільки з принципами і прийомами настільки оригінального оформлення інтер’єру, але і з історією його виникнення, зрозуміти логіку неординарного підходу до організації житлового простору.Історія стилю Лофт

Історія стилю Лофт

Лофт, як стиль оформлення інтер’єру, виник в середині минулого століття. До 1950-м рокам в США різко зросли ціни на землю в центрі великих міст: Чикаго, Нью-Йорка, внаслідок чого фабрики стали виводитися за міську межу.

Проте будівельні компанії не встигали забудувати території, що звільнилися, та й купівлю нової квартири в центрі індустріальної столиці могли дозволити собі деякі. Тому пустощі промислові об’єкти стали нашвидку переобладнати в дешеве житло і за безцінь здавати в оренду.

Історія стилю Лофт
Це було житло для бідних. Ніяких перегородок, навіть стелю над головою був не завжди — частіше балки і схили даху. Мінімальна благоустрій обмежувалося наявністю кухні та ванної.
Сантехнічні труби і залишилися у спадок від фабричного минулого системи вентиляції та інші технологічні комунікації довершували суворий спартанський вигляд нового індустріального американського стилю.
Це і були перші житлові приміщення в стилі лофт. І вони залишилися б забутим етапом в історії архітектури, якби просторі і дешеві квадратні метри колишніх заводських приміщень не облюбували художники, які стали обладнати у них свої.

Інтер’єр в стилі лофт
У першу чергу, їх приваблювала можливість зняти за безцінь величезні площі, на яких стали організовувати виставки картин. Нерідко полотна розташовували прямо на підлозі, притуливши до стін. Величезні вікна пропускали достатньо світла, високі стелі і відсутність перегородок створювали відчуття неймовірного простору, а нагромадження балок і металевих конструкцій ставали чудовою декорацією для нової манери живопису, яка протистоїть стереотипам.
Зіткнення з мистецтвом не могло не відбитися на інтер’єрі: на тлі грубої фактури стін набували особливу виразність не тільки твори сучасного живопису, але й богемні елементи обстановки — і це вже був той лофт, який зараз переживає зліт популярності.

В артистичній студії, що розмістилася в стінах старої фабрики, можна було побачити оксамитовий або шкіряний диван, антикварну ванну на золочених ніжках, дорогий килим. В той же час, сформувалося ставлення до обстановки і аксесуаром як до чогось вторинного: особливим шиком стало прагнення обходитися малим, не захаращувати простір дрібничками, використовувати мінімум функціональних меблів.

Інтер’єр в стилі лофт

Молоді художники, які відкривали на промислових площах свої галереї, завойовували світову популярність. Атмосфера розкутого шикарного лофт набувала відтінок елітарності, що сформувався стиль інтер’єру став сприйматися, як елітний. Дешеві колись, переобладнані в стилі лофт, приміщення складів, судноверфей і заводів, стали дорогими і престижними апартаментами, які в Америці і Європі до 60-х років XX століття опинилися на піку популярності.Лофт в інтер’єрі сучасної квартири

Лофт в інтер’єрі сучасної квартири

З чим пов’язаний зліт інтересу до лофт? В першу чергу, це протест проти усталених буржуазних стандартів, що роблять житла схожими один на одного. Прийоми обробки, принципи зонування та підбір меблів залишаються занадто передбачуваними, який би з популярних стилів ви не вибрали.
Інша справа лофт — це завжди несподівані рішення, революційний підхід до простору і простір для фантазії художника.
Чи можливо відтворити стиль лофт в інтер’єрі сучасної квартири, далекою від вигляду колоритних фабричних споруд минулого століття?

дизайн-интерьера-в-стиле-лофт-1
Характеристика стилю
Щоб відповісти на це запитання, спробуємо, для початку, виділити головні риси класичного лофт:
Великі, вільні від перегородок приміщення площею від декількох сотень до тисяч квадратних метрів.
Високі стелі.
Величезні вікна.
Груба обробка стін, підлоги і натяжні стелі .
Відкриті великі металеві конструкції — трубопроводи, вентиляція, несучі балки.
Меблі в невеликій кількості, але підкреслено стильна.
Якщо мова йде не про реконструкцію промислових об’єктів і створення на їх площах житлових приміщень, то очевидно, що сучасні проекти лофт спрямовані, головним чином, на створення в інтер’єрі особливої ​​атмосфери епатажного шику цього стилю. Модні дизайнери успішно справляються з таким завданням. Якими засобами? Вони обіграють ідеї великого вільного простору, «заводський» фактури в обробці, елементів промислового антуражу і оригінальною обстановки.Характеристика стилю

Вільне планування і зонування

Принципи вільного зонування — основа лофт. В ідеалі приміщення має проглядатися повністю. За перегородками залишаються ванна-санвузол та підсобні приміщення, рідко — спальня.
Простір і світло — головна цінність, тому меблів в інтер’єрі, оформленому в стилі лофт, має бути мінімум, і размещаеться вона повинна не як зазвичай — впритул до стін і по кутах, а так, щоб простір уздовж стін залишалося вільним.

Всі речі і більшу частину побутового обладнання «ховають» в просторих підсобних приміщеннях, залишаючи в житловій зоні лише те, що необхідно для відпочинку і творчості. Підсобних приміщень слід приділити особливу увагу. Їх може бути кілька — в них повинні розміститися і гардероб, і пральня, і комора. Їх функція вкрай важлива — звільнити житлову зону від усього стороннього, що відволікає від творчості і порушує естетику простору.
При наявності дуже високих стель іноді використовують вертикальне зонування, створюється «відкритий поверх», який у стилі лофт використовується, як правило, для приватних зон. Наприклад, на ньому може бути встановлена ​​ванна, з якої буде відкриватися вид на перший поверх. Так само на верхній поверх можна винести спальню.

лофт

Оздоблення
Необхідні елементи оздоблення інтер’єру в стилі лофт:
труби,
балки,
цегла.
Для лофт характерна виразна фактура стін і стель — цегляна кладка, бетон або груба штукатурка, чи не маскує матеріал стінових блоків. Якщо стіни в приміщенні гладкі, то використовують плитку, що імітує цегла, і спеціальну декоративну штукатурку.

лофт

Для стін і їх ділянок можна використовувати різну обробку, що, до речі, грає важливу роль в зонуванні приміщення. Наприклад, три стіни зачищають до старої цегляної кладки, а четверту обштукатурюють. Інший варіант — нанести фактурну шпаклівку на центральну частину довгої стіни, виділивши тим самим обідню зону або зону відпочинку.

При фарбуванні стін використовують холодні відтінки.
Нарочито груба, «незавершена» обробка створює ефект недбалості, демократичності, невибагливості. Однак на такому аскетичному тлі навіть шкіряний диван найпростішої форми або бабусина етажерка сприймаються, як предмет розкоші, що надає інтер’єру в стилі лофт особливий шик.
Системи опалення, водопровідні та газові труби не ховають за екранами або фальш-стінами, а «виставляють напоказ», як необхідний антураж стилю. Нерідко стандартні труби замінюють більш масивними. Металеві елементи не фарбують, або фарбують «під метал».

Інтер'єр в стилі лофт
Декорування стін вельми неординарно. Вони можуть бути розмальовані графіті, прикрашені постерами, рекламними плакатами, металевими дорожніми покажчиками. Елемент вишуканості — великі живописні полотна сучасних художників, які найчастіше недбало розміщують прямо на підлозі, притуливши до стіни.
Пол, як правило, покривають плиткою «під камінь» або настилають дерев’яні «зістарені» рейки.
Стеля фарбують в світлий або сріблястий колір. Іноді під стелею прокладають великі, «індустріальні» труби з блискучого металу, за аналогією з фабричними комунікаціями, а так само «несучі» металеві балки.
Для освітлення можна використовувати раритетні фабричні світильники, що звисають зі стелі. Але по-справжньому потужний потік світла, що створює атмосферу промислового цеху, забезпечать світлодіодні світильники на шинних системах.
Вікна, якщо вони великі (в ідеалі — від підлоги) — не завішують. Якщо ж вони маленькі, або пейзаж за ними надто відрізняється від урбаністичного, використовують жалюзі.

Інтер'єр в стилі лофт

Оздоблення
Необхідні елементи оздоблення інтер’єру в стилі лофт:
труби,
балки,
цегла.
Для лофт характерна виразна фактура стін і стель — цегляна кладка, бетон або груба штукатурка, чи не маскує матеріал стінових блоків. Якщо стіни в приміщенні гладкі, то використовують плитку, що імітує цегла, і спеціальну декоративну штукатурку.

Для стін і їх ділянок можна використовувати різну обробку, що, до речі, грає важливу роль в зонуванні приміщення. Наприклад, три стіни зачищають до старої цегляної кладки, а четверту обштукатурюють. Інший варіант — нанести фактурну шпаклівку на центральну частину довгої стіни, виділивши тим самим обідню зону або зону відпочинку. При фарбуванні стін використовують холодні відтінки.

Нарочито груба, «незавершена» обробка створює ефект недбалості, демократичності, невибагливості. Однак на такому аскетичному тлі навіть шкіряний диван найпростішої форми або бабусина етажерка сприймаються, як предмет розкоші, що надає інтер’єру в стилі лофт особливий шик.
Системи опалення, водопровідні та газові труби не ховають за екранами або фальш-стінами, а «виставляють напоказ», як необхідний антураж стилю. Нерідко стандартні труби замінюють більш масивними. Металеві елементи не фарбують, або фарбують «під метал».
Декорування стін вельми неординарно. Вони можуть бути розмальовані графіті, прикрашені постерами, рекламними плакатами, металевими дорожніми покажчиками. Елемент вишуканості — великі живописні полотна сучасних художників, які найчастіше недбало розміщують прямо на підлозі, притуливши до стіни.

Меблі та аксесуари

В інтер’єрі лофт до меблів пред’являються такі вимоги:
її повинно бути мало,
вона повинна бути стильною,
між меблями і стінами слід залишати широкі проходи.
При нарочито простий обробці приміщення будь-яка велика, яскрава річ буде кидатися в очі — важливо, щоб це було не примітивний виріб з конвеєра. Віддається перевага винтажной, або суперсучасної дизайнерських меблів.

До речі, активно застосовуються зараз матеріали — пластик, шкіра, алюміній — вперше стали використовуватися у виробництві меблів у стилі лофт.

Меблі та аксесуари

Можна сміливо купувати крісла на коліщатках, довгі дивани, пластикові складні стільці, металеві стелажі і підлогові металеві вішалки замість шаф — всі ці, що стали традиційними, предмети меблів виникли разом зі стилем лофт, вони органічно доповнять такий інтер’єр.
Меблеві гарнітури в лофт недоречні. Дерев’яним поличках і стелажів немає місця навіть в підсобних приміщеннях — замість них встановлюють легкі металеві стелажі. Високі шафи порушують візуальне єдність простору, крім того, все, що в них зберігається, може бути розміщено в підсобках.

Меблі можуть бути антикварної або сучасної, головне, щоб це була виразна, що притягає увагу річ: розкішна банкетка з дорогою оббивкою або стильний шкіряний диван від ІКЕА — і те, і інше може стати центром тяжіння в інтер’єрі лофт.
З усіх існуючих стилів меблів, для лофт не підійдуть, мабуть, кантрі, етнічний стиль і дешева корпусні меблі, які тільки принизити статус інтер’єру. Абсолютна перевага віддається металевої, пластикової та шкіряних меблів.
Дуже важливий момент: слід уникати розміщення меблів та обладнання біля стін. Необхідно домагатися відчуття великого, відкритого, порожнього простору, в якому острівцями присутствую обжиті зони.

стилі лофт

Висновки
Стиль лофт дивно універсальний в плані оформлення приміщень різного призначення і для різних категорій людей. Він використовується для оформлення ресторанів, клубів і офісів. В інтер’єрах котеджів і невеликих квартир. Людьми заможними і тими, хто має намір заощадити на ремонті. Він доречний і в кімнаті підлітка, і в студії художника.
Звичайно, не кожен зважиться оформити інтер’єр в настільки оригінально. Як правило, лофт — це мрія людей творчих, для яких подібний проект сам по собі — свято, а подальше життя в інтер’єрі, оформленому у вінтажному стилі, підштовхує до нових сміливим звершень.

Добавить комментарий