Гідроізоляція стін

Стінові конструкції постійно піддаються впливу вологи. Причому вогкість або деструктивні мікроорганізми, появі яких вона сприяє, лише верхівка айсберга можливих труднощів.

Коли вода проникає всередину стінний поверхонь, різноманітні хімічні речовини викликають порушення структури матеріалу. Необов’язково бетонного.

Цегли та каменю це теж стосується. Що в результаті? Передчасне руйнування споруди. Як уберегтися? Вам допоможе гідроізоляція стін!

З якого боку стін краще проводити роботи?

Найбільш оптимальний спосіб полягає в комплексної гідроізоляції стін, як на внутрішніх ділянках, так і зовнішніх областях підстави споруди.

На жаль, зовнішня гидрозащита можлива лише в процесі зведення споруди або вимагає розкопки фундаменту.

Самі розумієте, скільки це може коштувати. Добре, якщо будівля оточена землею.

Але що робити, якщо навколо нього розташовуються асфальтні покриття?

Настільки дорогі роботи, які передбачають спочатку зняття існуючих поверхонь, потім раскопку, ізоляцію, закопування і нове облаштування тих же асфальтних доріжок, не всім по кишені.

Єдиним виходом залишається внутрішня гідроізоляція стін. На ній поки що і зупинимося докладніше.

Внутрішня гидрозащита з проникаючим ефектом

В цілому гідроізоляція стін зсередини здійснюється за багатьма методам. Все залежить від застосовуваного матеріалу. Наприклад, існують склади, засновані на так званих «розширюють цементах».
Інший спосіб — мембрани, що захищають поверхню стінових конструкцій від вологи. Нарешті, третій і найпоширеніший варіант зводиться до ізоляції проникаючої дії.

Описувана гідроізоляція затребувана фахівцями з багатьох причин. Основний, мабуть, є наявність унікальних експлуатаційних якостей, не просто захищають бетон від води, а наділяють його новими властивостями.

У підсумку бетонні вироби стають більш міцними і довговічними. Волога просто не може проникнути в їх структуру і завдати шкоди.

Суть проникаючої ізоляції зводиться до наступного. Спочатку на стінові конструкції наноситься особливий склад, що включає цемент, пісок і модифікатори. Робиться це з попередніми розведенням суміші водою і подальшим покриттям тоненькою прошарком потрібної стінки.
Коли проникаюча гідроізоляція стін вступає в контакт з водою, що потрапила в бетонний виріб, вона проникає всередину на глибину, що досягає 150 мм.

Капіляри, по яких проходить склад, закупорюються кристаликами, для яких вплив вологи нічого не значить. Важливий момент — здатність матеріалу до «диханню» нікуди не зникає.
Ізоляцію треба наносити на зволожену і добре насичену вологою поверхню. Сухі поверхні рясно змочуються.

Оскільки роботи виконуються з внутрішньої сторони, проводити їх можна в будь-який час року. Головне, щоб температура навколишнього середовища відповідала заданій відмітці.

Зовнішня ізоляція фарбувального типу

Як зробити гідроізоляцію стін із зовнішньої сторони будівлі? Існує два способи. Перший — фарбувальний, другий — обклеювальну. Розгляд питання почнемо з фарбувальної захисту від води.

Фарбувальна гідроізоляція стін застосовується і зовні, і всередині будівель. Основне призначення матеріалу — протидія капілярної вологи. Якщо існує гідростатичний бар’єр, напір якого досягає двох метрів, ізоляцією користуються тільки при дотриманні декількох важливих умов. Одне з них полягає у відсутності деформаційних швів, друге — в можливості проведення ремонтних робіт.

Досить часто цю різновид гідрозахисту виробляють з нафтових бітумних або інших мастик. На поверхню вона наноситься з боку, яка найчастіше піддається впливу вологи.

Кількість шарів — від двох до чотирьох. Результуюча товщина — від трьох до шести сантиметрів.

Гідроізоляція, виконувана за допомогою фарбувальних складів, припускає ретельне очищення оброблюваних конструкцій від бруду.

Грунтовку слід проводити розчиненими фарбувальними матеріалами. Грані і кути поверхні заклеюються смужками скляній сітки або гідроізолом. Ширина — 200 мм.

Що стосується витрат матеріалу на 1 м2, він складає трохи більше 4 кг за умови облаштування двох шарів. Мова йде про підстави будівель різного призначення, які попередньо вирівняні. Грунтовка відсутня. Якщо вона є, витрати збільшуються.

Плюс не забувайте, що для гідроізоляції стін потрібні різні допоміжні матеріали, інструменти і т. П.
Зовнішня ізоляція по обклеювальну принципом

Крім самої гідроізоляції, при будівництві має сенс додати в бетон спеціальні склади.

Гідроізоляція стін зовні, супроводжувана застосуванням обклеювальних матеріалів, починається з облаштування одного бітумного шару.

Це якраз та сама окрасочная гидрозащита, про яку говорили вище. Потім стінні поверхні оклеиваются двома прошарками з гидроїзола.

В якості клейового складу використовується мастика з бітуму.

Далі знову настає черга обмазувальних матеріалів. Тільки на цей раз вже за попередньо прикріплений гідроізолом.

Обклеювальну ізоляцію треба робити з матеріалів, які добре протистоять процесу гниття.

До них відносяться стекловойлок, ізол, гідроізол та ін. Вироби, у яких характеристики гнілостойкіх не відповідають заданим нормам, застосовувати не можна. Наприклад, руберойд або пергамін для обклеювання не підходять.

Виконуючи роботи, необхідно постійно стежити за якістю створюваного покриття. Гідроізоляційний захист повинна бути суцільною і без раковин.

Ні про які здутті або відшаруваннях матеріалів не може йти мови. Як перевірити, чи відповідає утворилася поверхню загальноприйнятим нормам? Є одне правило.

Якість кріплення матеріалу рулонного типу, який тестується за допомогою відривання шарів один від одного, визначається на підставі методу розриву. Він повинен пройти не по обклеєній поверхні, але по укріпленого рулону.

Відставання прошарків один від одного вважається неприпустимим. У разі виявлення проблемних ділянок їх слід заново очистити і заізолювати.

Останнє напуття

У статті познайомилися з різними способами, на підставі яких виконується гідроізоляція стін з внутрішньої або зовнішньої частини будівлі.
По можливості намагайтеся здійснювати відповідні роботи з обох сторін. Комплексний захист завжди краще справляється з поставленими завданнями, ніж звичайна. Коли її зробити не можна, використовуйте проникаючі в бетон склади.

Основна думка, яку ми хочемо донести до читачів, полягає в тому, що гидрозащита фундаменту або інших ділянок будівель, скільки б вона не коштувала, повністю виправдана.

Якісна ізоляція служить роками. Але головне навіть не це. Вкладаючи гроші в гідроізоляцію, фактично інвестуєте кошти у власне майбутнє. Будівля, основа та інші важливі ділянки якого надійно захищені від води, коштує десятки років і не втрачає експлуатаційних якостей.

One comment

  1. Вадим:

    Гідроізоляція стін займає дуже багато часу (я краще майстрів викликом, а сам не дивані Поволяев.

Добавить комментарий