Дизайн малогабаритної кухні в деталях

Дизайн малогабаритної кухні в деталях

Кухня — обов’язкове розміщення в будь-якому житловому будинку або квартирі. Звичайно, хочеться, щоб вона була просторою, але якщо такої можливості немає, то і дизайн малогабаритної кухні може бути функціональним, зручним і з власним, яскраво вираженим характером.

Дизайн малогабаритної кухні в деталях

Як приклад можна привести дизайн малогабаритної кухні загальною площею 3,7 кв.м, під що її відведено ізольованого приміщення. Червонодеревець Палмер Томсон-Мосс створив повноцінне кухонний простір в невеликій ніші, яка виходить до коридору. Кухня розташована на околиці Манхеттена в квартирі самотньої сорокарічної жінки.

Найімовірніше, для розміщення кухні використано місце, раніше займане вбудованою шафою. Про це можна судити по її кутовому розташуванню і за рівнем стелі, який знаходиться на одній висоті з розташованими поблизу дверима.

Дизайн малогабаритної кухні в деталях

Представлений дизайн малогабаритної кухні створений в стилі 19- початку 20 століття, тобто всі меблі мають нарочито грубуватий, «сільський» вигляд.

Для виготовлення предметів меблів в цій кухні використаний масив натуральної сосни, з яскраво вираженою структурою дерева.

В обмеженому просторі помістилися кухонна плита на 4 конфорки, витяжка, раковина, холодильник, пральна машина, місця для зберігання, робоче місце, тобто все, що необхідно для повноцінного функціонування кухні і зручності її господині.

Дизайн малогабаритної кухні в деталях

Основний предмет на кухні — це плита. В даному випадку спеціально використовується проста модель традиційно білого кольору з масивними ручками для регулювання газу і широкими ручками на духовці і нижньому відділенні для зберігання посуду. Витяжка над плитою — данина вимогам комфорту. Для економії простору обрана плоска модель. Щоб вона не впадала в очі, витяжка майже захована під шафою.

Дизайн малогабаритної кухні в деталях

У безпосередній близькості від плити встановлена прямокутна раковина для води. Два фігурних крана для водопровідної та очищеної води підсилюють ефект минулого століття, на створення якого працює весь дизайн малогабаритної кухні. Труби заховані і про їхнє існування свідчать тільки круглі вентилі, вмонтовані в стіну. Сучасний фільтр для води поміщений всередині тумбочки під раковиною, а зовні видно тільки кран, стилізований під старовину.

Робоча стінка, покрита білим кахлем, також не вибивається із загального настрою. За словами дизайнера, кахель був знятий під час розбирання старих квартир і його можна вважати раритетом.

У кахель ближче до столу вмонтовані розетки, які дозволяють користуватися будь-яким сучасним електричним кухонним обладнанням під час приготування їжі.

Високий шафа-пенал, розташований поруч з раковиною, приховує всередині вузький двокамерний холодильник.

З іншого боку до плити прибудована тумбочка. В її верхньому висувному ящику можна зберігати часто використовуваний кухонний інвентар, а нижній ящик відкривається вперед і вниз і призначається для маскування кухонної техніки. Тут доцільно помістити посудомийку, мікрохвильовку або інші пристосування, які необхідні господині.

Поруч з вбудованою кухнею, але, вже виходячи за межі, окреслені стінним отвором, розташовується великий стіл. У сучасному дизайні такі столи, висунуті на середину приміщення, носять назви «кухонний острів». Його можна використовувати як робочу поверхню для приготування їжі.

Дизайн малогабаритної кухні в деталях

Обмеженість простору продиктувала оригінальне дизайнерське рішення, і нутрощі столу стали місцем для установки пральної машинки. У непрацюючому вигляді машинка захована усередині столу-шафи і прихована дерев’яними стулками. Під час роботи пральної машини рекомендується двері тримати відкритими, але в цьому випадку вони потрапляють в простір перед дверима, що вели в житлове приміщення. Для вирішення цієї проблеми, дизайнеру довелося використовувати ще один технічний прийом і двері під час відкривання утапліваются всередину, а перед тим, як закрити витягуються вперед. Оскільки стільниця значно ширше розташованого під нею шафи, деяке збільшення його ширини для пристрою таких дверей практично не помітно.

У зв’язку з тим, що в нижньому ярусі практично не знайшлося вільного простору для розташування місць зберігання, дизайн малогабаритної кухні влаштований так, що максимально використовується верхній простір. Для цього вся площа над робочою стінкою зайнята високими вузькими шафами для зберігання посуду. Така кількість і щільне розміщення шаф не створює давить враження завдяки тому, що їх засклені дверки розширюють простір. Крім того, завдяки скляним поверхням господині і її гостям легше орієнтуватися і з першої спроби діставати необхідну посуд або продукти. Тільки самий верхній ярус шаф закритий панелями з сосни.

Для того щоб дизайн малогабаритної кухні не виглядав надто аскетичним, в столі-острові і на бічній поверхні шаф вмонтовані відкриті полички для розміщення красивих ваз, книг, симпатичних дрібничок, що радують господиню.

Для того щоб полегшити процес прибирання, а також, щоб візуально відокремити простір кухні, на підлозі покладена кахельна плитка неяскравого сіро-зеленого кольору.

Ця кухня — свідоцтво винахідливості дизайнера і підтвердження того, що навіть найменший простір можна використовувати з повною віддачею.

Добавить комментарий