Дизайн кухні в українському стилі

Все частіше і частіше в останні роки дизайнери звертаються в оформленні інтер’єрів кухонних приміщень до етно-стилям. Напрямів етнічних стилів — безліч: це і марокканський стиль, це екзотичний африканський, лаконічний японський, яскравий китайський, барвистий індійський, урівноважений скандинавський, європейський, та інші.

Ми разом з вами розглянемо дуже цікавий етнічний стиль — українська. Про нього і піде мова в нашому наступному уроці дизайну інтер’єру.

Перш, ніж починати кардинальні зміни з облаштування інтер’єру, створення українського стилю в кухні, необхідно визначитися з оздоблювальними та будівельними матеріалами для кухні. І матеріали ці повинні бути виключно натуральними — дерево, метал, глина, керамічні вироби, скло.

В ідеалі підлогу в кухні або в будь-якому іншому приміщенні повинен бути виконаний з глини, адже традиційно в українських хатах був саме такий, але в сучасних квартирах і будинках такий варіант оформлення підлоги навряд чи доречний, і дозволити це собі не вийде.

А тому залишається тільки оформити підлогу керамічною плиткою під натуральну глину, або укласти на підлогу ламінат, можна зробити просто натуральний дерев’яна підлога, забарвлення, що підходить під колір глини.Дизайн кухні в українському стилі

Стіни в кухні, оформленої в українському етно стилі, як правило, мають грубу фактуру, як в старих українських хатах — не ідеально рівні, побілені звичайної побілкою. У сучасному інтер’єрі можна стіни коректувати за допомогою декоративної штукатурки.

Колірна палітра для оформлення української кухні використовується натуральних, природних відтінків, поєднуючи в собі всі відтінки натуральної деревини з білим, червоним, чорним, можливо вкраплення синього і жовтого в невеликих кількостях.Дизайн кухні в українському стилі

Але, все ж, стіни в інтер’єрі української кухні бажано робити білого кольору, якщо не білий — то варто вибирати світло-кремовий. До речі, оживити білі стіни можна настінним розписом — в українському стилі це цілком допускається. На стінах зображуються рослинні мотиви і птиці.

Часто на стінах малюють соняшники, суцвіття калини. Можна зробити в стіні ніші, а їх заповнити декоративними предметами — глечиками, глиняними мисками, вазами з живими квітами і сухоцвітом, оберегами.
Важливе значення відводиться оформленню стелі кухні. Стеля можна оформити балками з натурального дерева, а якщо засоби і можливості не дозволяють, допускається використання муляжів балок. Як правило, таке оформлення допускається, якщо площа приміщення достатня. Стеля можна залишити просто побілені, це збільшить висоту приміщення, зробить його візуально просторіше.Дизайн кухні в українському стилі

Важливу роль відіграє в приміщенні освітлення, яке формує загальну атмосферу і настрій приміщення. Головна вимога — освітлення в інтер’єрі не повинно бути різким і яскравим — воно має бути м’яким і теплим, світильники, бра, лампи можна замовити або виготовити під замовлення. Наприклад, на таких плафонах можуть бути зображені орнаментальні малюнки.

Приділяємо особливу увагу меблів дизайн кухні в українському стилі. Адже головна особливість української кухні полягає в тому, що кожні предмет меблів має в ній особливе значення, в той же час відрізняється надзвичайною простотою.

Головний атрибут української кухні, втім, не тільки української, а всіх етнічних стилів — це стіл. У далекому минулому саме стіл служив символом будинку, його барвисто прикрашали у свята, перед далекою дорогою цілували, цілували, повертаючись додому.

Стіл, лавки, шафки і решта меблів — обов’язково дерев’яні. Меблі можуть бути виготовлена ​​з красивими різьбленими ніжками, але, в українському стилі, не забуваємо головне правило, чим простіше, тим — краще. Зате текстиль і скатертини — розкішні, вишиті. На стіл обов’язково вкладається вишита скатертина.Дизайн кухні в українському стилі

На стіни вішають розкішні вишиті рушники. І обов’язково в інтер’єрі української кухні на стінах вішають прості дерев’яні полиці. Чудово будуть на білих стінах виглядати полки темного кольору. На поличках розміщується глиняний посуд, декоративні тарілки, глечики та інші декоративні предмети посуду, які виступають в ролі декоративних предметів.
Так, в українській кухні роль посуду — важлива. Обов’язковим є наявність у будинку святкового ошатного глиняного сервізу. Але, в побуті використовується розписна кераміка, дерев’яні ложки, дошки, прикрашені різьбленням, а глиняний розписний глечик — це обов’язковий атрибут кухні в українському стилі і до сьогоднішнього дня.

В давнину справжня українська хата не обходилась без печі, вона була символом надійності і домашнього вогнища. Сьогодні піч у кухню не поставиш, але цілком можливо зробити її імітацію — в стіні робиться напівкругла ніша і прикривається символічної дверцятами, немов у справжньої грубки. І красиво і функціонально. У таку нішу можна поставити мікрохвильову піч або заховати електрочайник.

Адже без сучасної техніки уявити кухню сьогодні неможливо. У Українське кухні вона теж повинна бути, але вона не повинна кидатися в очі, її потрібно маскувати — в ніші, в шафи і вбудовані полиці. Можна застосувати оригінальний хід — розписати сучасну побутову техніку українськими візерунками.Дизайн кухні в українському стилі

І яка ж українська кухня та український інтер’єр без вишитих яскравих рушників? А ви знаєте, що український рушник — це не тільки чудове прикраса інтер’єру кухні, це ще й справжній оберіг, без якого раніше не обходилася жодна українська родина. Кожен візерунок, кожна вишита строчка мають свій сенс, своє значення. До речі, вишивкою прикрашаю не тільки скатертини і рушники, вишивкою вишивали наволочки і штори, постільна білизна та килимки.

В якості оберегів і одночасно прикрас для кухні в українському стилі можуть виступати рукотворні вироби — наприклад, традиційний для українців «мішок достатку», який наповнюють кукурудзою, квасолею, горохом — вони символізують багатство і благополуччя сім’ї, наповнюється мішок різноманітними травами — символізують довголіття, а символом чоловічого здоров’я вважається червоний перець, різноманітні насіння — позначають сімейне щастя, в мішку обов’язково повинні бути присутніми дзвіночки, що символізують жіноче начало, дерев’яні віники, прибраний різнобарвними стрічками, горішками, сухоцвітом, зернятками злаків, горохом, в мішок обов’язково покладіть зубчики часнику — від нечисті.

Як ми вже говорили, головна особливість українського стилю — простота. У справжній українській хаті ви ніколи не побачите просто порожні стіни, на тлі яких просто стоять меблі і все. Навпаки, в українському інтер’єрі білі стіни і стеля — це особливе експозиційний простір, яке немов створено для демонстрації багатства древніх традицій.

Дизайн кухні в українському стилі

І ще, одним з яскравих виразних засобів в українському кухонному інтер’єрі є колір. Колірна палітра набагато сильніше, ніж розстановка меблів і її дизайн, колірна палітра має великий вплив на емоції та почуття людини. Правильно підібрані колірні поєднання сприяють заспокоєнню і відпочинку. Кожен колір символізує певне поняття: білий — самопожертва, чистоту помислів, лідерську позицію.

Природно, для створення українського стилю важлива меблі. Важко уявити собі будь-який український будинок минулих років, де не використовувалася б меблі, виготовлені з натурального дерева. Стародавні слов’яни застосовували дерево, як основний оздоблювальний матеріал.

Адже всім відомо, що предмети з дерева привносять в будинок затишок і тепло, вписуються в будь-який інтер’єр і стиль, особливо гарні дерев’яні вироби в етнічних стилях. Природно, потрібно пам’ятати, що кожна порода дерева володіє своїми характеристиками. Властивостями і перевагами, а тому підбирати матеріал необхідно згідно намічених цілей.

Серветки ручної роботи з вишивкою, панно з кераміки та дерева, декоративні вишиті подушки, килимки, домоткані доріжки, різноманітні обереги, рушники — закриваючи простір стін, створюють в інтер’єрі той затишок і тепло, яке багатьом стилям не під силу.

І на закінчення нашої статті хотілося б підбити підсумок, зазначити, що оформлення української кухні — процес і завдання не таке вже й легке, як може здатися на перший погляд.

Адже тут можна і переборщити, захопившись декоруванням та прикрашальництвом кухні її можна запросто перетворити в етнографічний музей. Ось чому так важливо в оформленні українського інтер’єру, втім, як і будь-якого іншого, знати міру. Якщо кухня невелика, тут краще втілити легку стилізацію, яка просто задавала б тон, надавала інтер’єру особливий український колорит.

Дизайн кухні в українському стилі

 

One comment

  1. Вадим:

    Дизайн кухні в українському стилі дуже теплий і затишний

Добавить комментарий