Дизайн дитячої кімнати для хлопчика

Проектування дитячої кімнати — справа захоплююча, але дуже відповідальне! Адже дитяча — це не тільки функціональне приміщення, призначене для сну, переодягання, навчання та інших корисних занять.

Це — невеликий власний світ дитини, де він може грати, мріяти, спілкуватися з друзями, займатися творчістю. Дана стаття містить поради по дизайну кімнати для хлопчиків різного віку.

Вибір дизайну в залежності від віку хлопчика

Вік — це найголовніший критерій у виборі дизайну дитячої кімнати. Цілком очевидно, що спальня дворічного малюка буде істотно відрізнятися від спальні 14-річного підлітка.

1-3 роки

світлі тони
яскраві акценти
Обов’язкове «поле» для ігор
відчуття затишку
безпечна меблі

Саме ці пункти слід дотримуватися і втілювати при створенні дизайну кімнати для малюка. У дитини цього віку ще немає чітко сформованих інтересів і пристрастей, тому кімнату не варто оформляти в якійсь певній тематиці.

Головне, щоб дитині було затишно в своїй кімнаті. Для цього в ній повинні бути присутніми улюблені іграшки, зручне ліжечко, місце для ігор (товстий м’який килимок). Особливу увагу варто приділити безпеці меблів.

Округлені кути, відмова від високої ліжечка, співмірні дитині стіл і стілець, полиці з іграшками на рівні рук — приділяйте цим моментам максимум уваги.

1420731774_natyazhnye-potolki-v-detskoy-foto-19
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
3-5 років

У цьому віці у дитини починає проявлятися індивідуальність. А ще саме цей вік в педагогіці називається «чарівні роки з 3-х до 5-ти». Дитина діяльний, допитливий.

У нього — тисяча інтересів і занять. Варто враховувати це при оформленні кімнати хлопчика і продумуючи її наповнення. Якщо площа приміщення дозволяє — можна встановити будь-які гімнастичні пристосування (шведська стінка, канат, кільця).

У цьому віці діти багато проявляють себе творчо. Обов’язково створіть умови для занять малюванням, ліпленням.

Головне — пам’ятати, що в цьому віці більшу частину часу хлопчик проводить в режимі гри. Саме від цього потрібно відштовхуватися, проектуючи кімнату для дитини 3-5 років.

Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
7-8 років

Цей вік можна назвати перехідним. Дитина все ще охоче проводить весь вільний час в іграх та інших улюблених заняттях, але разом з тим у нього вже є певні обов’язки.

До таких відноситься «робити уроки» (виконувати домашні завдання, отримані в школі). Тому важливим моментом в дизайні кімнати для хлопчика 7-8 років має стати зонування.

Не варто змішувати зону ігор з навчальною зоною воєдино. В ідеалі — ігрова частина кімнати повинна бути чітко відокремлена. Це допоможе дитині усвідомити приказку «Справі час, а потісі година».
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
10-12 років

У цьому віці практично у кожного хлопчика є свій герой (персонаж з фільму, спортсмен, мультиплікаційний герой і т.п.) Можна з успіхом використовувати це в дизайні кімнати для дитини.

Головне — не «переборщити», інакше кімната буде «тиснути» нав’язливою тематикою і дитина сама швидко втомиться від колись улюбленого персонажа. Хлопчикові подобається людина-павук?

Розмістіть на одній стіні тематичне зображення (його можна надрукувати на спеціальних шпалерах), додайте в інтер’єр 2-3 предмета, стилізованих по даній темі — і справу зроблено.

У разі зміни інтересів хлопчика можна буде «безболісно» адаптувати загальний вигляд кімнати під нове захоплення (просто переклеївши, наприклад, стіну з минулим героєм і змінивши тематичну атрибутику)
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика

Дизайн кімнати для хлопчика-підлітка

Чим старша дитина, тим більше він розвинений як особистість. Вже сформовані цілком чіткі погляди на життя, визначені інтереси, обраний коло спілкування.

Выбирая дизайн комнаты для мальчика-подростка, обязательно учитывайте его собственные пожелания!

Можливо, більшу частину кімнати доведеться обладнати під спортивний куточок (багато хлопчики в підлітковому віці починають виявляти цікавість до спорту). Або відвести частину кімнати під заняття певним хобі хлопчика (малювання, моделювання, музика).

Не варто забувати про правильно підібрану меблі для сну і навчальних занять. Підлітковий період — це час бурхливого росту та формування організму. Ергономічний письмовий стіл (і правильно вибране крісло), ліжко з хорошим матрацем — на підбір цих меблів варто звернути найпильнішу увагу.Дизайн кімнати для хлопчика-підлітка
Інтер’єр кімнати в залежності від її площі

11-12 кв м

Порівняно невеликий метраж кімнати дозволяє розмістити в ній тільки найнеобхіднішу меблі. Якщо ця кімната призначена для хлопчика дошкільного віку — можна відмовитися від письмового столу на користь збереження простору для ігор. З цією ж метою можна використовувати неглибокі шафки для одягу та іграшок (велика глибина може візуально «з’їсти» приміщення).

Якщо ж дитина — школяр, варто подумати про такому варіанті, як меблі-трансформер. Наприклад, ліжко-горище припаде до смаку практично будь-якому хлопчиськові і допоможе заощадити простір кімнати.
13-15 кв м

Така кількість квадратних метрів дозволяє врахувати всі потреби дитини згідно з його віком. Площа дозволяє організувати спеціальну ігрову зону, відокремлену від зони сну. Тим часом не варто захоплюватися перетворенням кожного метра в режим корисного і залишити в кімнаті багато вільного простору.
15 кв м і більше

Велика кімната — це можливість втілити будь-яку фантазію її мешканця в реальність. Якщо хлопчик захоплюється вивченням космосу — кімнату можна оформити у відповідному стилі (який неможливо гідно втілити в маленькому приміщенні). Те ж саме стосується будь-якого іншого захоплення. Для любителя фізкультури можна спроектувати спортивний куточок, юного географа порадувати великим книжковою шафою і картою світу на всю стіну.Дизайн кімнати для хлопчика-підлітка

Як вибрати стиль інтер’єру для дитячої кімнати

Модерн

Вибираючи цей стиль для дизайну дитячої кімнати, необхідно враховувати важливі моменти:

Вік хлопчика
Пристрасті та інтереси дитини
Площа кімнати

Сучасний стиль кімнати може стати вдалим вибором, якщо не дотримуватися його канони в «чистому вигляді». Розбавте інтер’єр деталями, що вказують на те, що ця кімната — ДИТЯЧА.

Наприклад, яскраві малюнки дитини, оформлені в стильні рамки, відмінно поєднають в собі два контексту (модерн-напрямок і дитяча тематика). Як варіант — можна продумати «перекличку» предметів інтер’єру, якщо вони мають конкретно дитяче призначення. Поєднання малюнка на покривальце ліжечка і шторах буде виглядати цілком сучасно, навіть якщо там зображені ведмедики або кошенята.

Важливо не перевантажити кімнату великою кількістю іграшок, якщо є бажання дотримати стиль модерн. Варто продумати варіант закритого шафи для їх зберігання.

Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Класика

Хороший варіант в тому випадку, якщо малюк ще малий і не може висловити своїх уподобань. Меблі варто вибирати просту і довговічну. Згодом стиль кімнати можна буде трансформувати в інший, замінивши деякі деталі інтер’єру.

Обов’язково міняйте вид дитячої кімнати час від часу. Це допомагає розвивати в дитині творчі задатки і здатність до фантазування.

Кольори для оформлення кімнати в класичному стилі найкраще вибирати «теплі». Утримайтеся від синього, фіолетового. Блідо-зелений, бежевий, приглушений оранжевий — ось найбільш вдалі кольори для «Мальчуковой класики». Кімната повинна бути спокійною з оформлення, котра володіє не тільки до ігор, але і до комфортного відпочинку.
Хай тек

Стиль, відповідний для хлопчиків-непосид, фантазерів. Якщо ваша дитина любить зміни, стиль хай-тек як не можна краще допоможе відповідати його мінливим перевагам. Адже у цього стильового напрямку є особливість — легко меблі, що трансформуються і насичені яскраві фарби.

Важлива умова для реалізації дизайну в стилі хай-тек — вільний простір. Домогтися цього можна за допомогою зручної компактної меблів.
Мінімалізм

Назва стилю говорить сама за себе. Мінімум деталей, тільки функціональні та лаконічні предмети меблів, простота оформлення в цілому.

Найкраще цей стиль підійде хлопчика-підлітка (адже час іграшок, безлічі машинок і конструкторів минуло, настала пора інших інтересів).

Саме в перехідному віці майже у кожного хлопчика є свій кумир, якийсь приклад для наслідування. Для вираження подібного інтересу стіни кімнати краще залишити порожніми, щоб дитина змогла прикрасити їх плакатами, постерами згідно своєму захопленню.

Головний принцип в оформленні кімнати в стилі мінімалізм — це можливість самовиражатися її мешканцеві самостійно. Продумайте і здійсніть тільки основні моменти дизайну кімнати, решта хлопчик при бажанні додумает сам.

Адже у підлітків маса захоплень! Кімната швидко заповниться предметами, які втілюють собою інтереси хлопчика (ігрова приставка, музична система, спортивний інвентар — всьому цьому необхідно багато місця).
Морський стиль

Це дуже популярний стиль для оформлення кімнати хлопчика. Можна використовувати всі кольори, що нагадують про море: бежевий, білий, блакитний, жовтий, золотистий, бірюзовий, блакитний, синій, червоний. Це дуже гарні кольори для оформлення дитячої.

Визначаючись з вибором кольорів, визначте для початку основної (якого буде найбільше в дизайні), а до нього «в компанію» підбирайте інші.
Основний оздоблювальний матеріал для кімнати в морському стилі — це дерево. Підлогу можна покрити паркетною дошкою (це буде асоціюватися з палубою). Стіни можна оббити дерев’яними панелями (тоді кімната нагадувати каюту).

Меблі в таку кімнату потрібно підбирати відповідну. Звичайний стіл, ліжко і шафа можуть своїм виглядом перекреслити всю морську тематику кімнати. Ліжко можна виготовити за індивідуальним замовленням (таку, щоб вона нагадувала, наприклад, човен). Стіл е повинен мати вигляд сучасного, краще підійде дощатий, трохи грубуватий стіл з натурального дерева.Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Меблі в кімнаті хлопчика

Вибираючи меблі в кімнату хлопчика, потрібно спиратися на такі фактори:

вік дитини
Розмір приміщення
Передбачуваний функціонал кімнати (спальня, спальня-ігрова, спальня / ігрова / кімната для навчальних занять)

Визначившись з необхідним набором меблів, варто постаратися вибрати найоптимальніший варіант кожного предмета.
ліжко

Перше, на що потрібно звернути увагу — це зручність ліжка. Вона не повинна бути занадто високою або дуже низькою. Добре, коли внизу є просторий висувний ящик (туди можна складати вранці подушку і ковдру, а на ніч відправляти покривало або плед). Матрац повинен бути обов’язково хорошої якості (як варіант — ортопедичний), адже для зростаючого організму важливо зберігати правильне положення хребта під час сну.
Стіл

Тут на перше місце як і раніше виходить зручність. Низький стіл змусить дитину приймати неприродне і незручне положення тіла, а надто високий змушуватиме насилу підійматися вгору. Домірність — ось головне правило при виборі столу. Для маленького хлопчика можна вибрати легкий пластиковий комплект із столика і стільчика, який при бажанні можна легко переставляти в різні місця. Хлопчикові постарше необхідний більш грунтовний стіл, зручний для виконання шкільних завдань. Підліток напевно захоче мати не просто письмовий стіл, а «гібрид» письмового та комп’ютерного.
шафа

Якщо мова йде про виборі шафи для дитини від 0 до 4-х років, то сміливо можна орієнтуватися на власне зручність. У цьому віці дитина ще не одягається повністю самостійно, за його щоденним туалетом стежать батьки.

Хлопчик постарше може вже самостійно визначати, що йому надіти. Відповідно — чим старша дитина, тим більш зручним для нього повинна бути шафа.
вибір шпалер

Існує цілком певний перелік критеріїв, яких варто дотримуватися при виборі шпалер в кімнату хлопчика. Якщо його дотримуватися, то остаточний варіант порадує і не змусить шкодувати про зроблений вибір.
Штори в дитячій: варіанти рішень

Оформлення вікна в дитячій кімнаті — запитання нехай не першорядне, але немаловажний. Штори повинні бути

Зручними
Легкими
Відповідними загальному стилю кімнати
Безпечними по конструкції

Пам’ятайте — навіть при виборі штор потрібно думати про здоров’я дитини. Штори повинні бути досить легкими, щоб не збирати в складках багато пилу, але й досить щільними, щоб забезпечити хлопчикові спокійний сон (це особливо актуально, якщо у вікна світять нічні ліхтарі).

Важливо, щоб штори були зручні у користуванні самій дитині, а не тільки дорослим. Хлопчик повинен вміти самостійно з ними управлятися, щоб мати можливість регулювати потік світла з вікон вдень або зашторювати вікна на ніч перед сном.
Як вибрати вдалий дизайн стелі

Безсумнівно, дизайн стелі повинен вписуватися в загальний стиль кімнати. Проте простота — найкраще рішення в оформленні стелі для дитячої. Для кімнати хлопчика навряд чи підійдуть складні багатоярусні конструкції або химерні люстри.

Цілком імовірно, що загальний вигляд кімнати доведеться міняти досить скоро (смаки зростаючого чада можуть дуже швидко змінюватися!), А переробка стелі може стати великою турботою.

Важливий момент в питанні дизайну стелі — це добре сплановане освітлення кімнати.
Окрема тема, якщо ви вирішили втілити в життя індивідуальний проект дитячої для вашого хлопчика. Тоді стеля може стати одним з найяскравіших елементів в оформленні приміщення. І фантазувати тут можна нескінченно!
Як спроектувати кімнату для двох хлопчиків

Перший орієнтир для планування такої кімнати — це її площу.

Якщо кімната невелика, варто подумати про двох’ярусного ліжка, одному письмовому столі (в будь-якому випадку двомісний ергономічний стіл займають менше місця, ніж два окремі). Шафа теж краще встановити один на двох, розділивши між братами полки для одягу.

Основне правило, якого доведеться дотримуватися хлопчикам у даному випадку — це спільне користування майже всіма предметами меблів. Простіше кажучи — все буде спільним, на двох. До індивідуальних зонам можна буде віднести тільки ліжка хлопчиків і роздільні полиці для книг і дрібниць.

Інший варіант, якщо кімната велика. Тоді її можна буде спроектувати так, щоб кожен з хлопчиків мав свою індивідуальну частину приміщення. А якщо брати не проти, то все може бути загальним. Тоді приміщення можна розділити по зонах (зона сну, ігрова зона, спортивний куточок).

Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика
Дизайн дитячої кімнати для хлопчика

Добавить комментарий