Англійський стиль в інтер’єрі

Для любителів респектабельності та обґрунтованості найкращим вибором для оформлення житла може стати англійський стиль в інтер’єрі. Незважаючи на свою ваговитість, він в той же час є благородним і стриманим.

Основних напрямів, з яких складається неповторне витонченість англійського стилю, всього два — викторианское і георгианськіх. Початок вікторіанському стилю було покладено за часів освоєння країн сходу, що відбивається в теплому теракотовому кольорі, також в численних килимах і загальному відчутті розкоші. Що стосується другого напрямку, то тут виділяється велика кількість стилізованих колон, пілястрів, деякою холодності в матеріалах і формі.Англійський стиль в інтер'єрі

Англійський стиль в інтер’єрі найкраще починати з оформлення стін. Тут допустимо використання важких шпалер, обшивки деревом, а також вже згадуваних пілястрів, карнизів, імітацій фризів і колон.

Можливий вибір триколірної забарвлення в вікторіанському стилі, можна обмежитися і двома кольорами — наприклад, в нижній частині стіни буде розташована дерев’яна обшивка (особливо популярні дубові панелі), тоді як верхня частина оформиться класичними смугастими шпалерами.

Добре буде виглядати імітація парчевих покриттів, вдалим рішенням стане використання орнаментальних і геральдичних візерунків. Досить оригінальний варіант — встановити фризи і колони, імітувавши їх під ліпнину. У більшості випадків для цієї мети застосовуються поліуретан і вініл. Одна з основних завдань дизайнера полягає в тому, щоб стіни стали витонченої частиною інтер’єру, проте не перевищували інші деталі. Використовувати їх як домінанти неприпустимо.Англійський стиль в інтер'єрі

Найкращим рішенням для підлоги буде паркет — дубовий або з іншої деревини, з хорошим проявом природного малюнка. На паркет в коридорі укладаються добротні килимові доріжки, а для кімнат буде хороший килим, який має східний малюнок. Обов’язкова умова для килимів — це їх яскравість, тяжкість і грунтовність.

За забарвленням можливе використання темних, темно-коричневих, теракотових і темно-червоних відтінків. Для санвузла та кухні слід підібрати керамічну плитку, що має геометричний малюнок або оформлену в контрастних кольорах, з шахової укладанням.Англійський стиль в інтер'єрі

Центральною частиною, що визначає англійський стиль в інтер’єрі, його духом і суттю є активне використання тканин і драпіровок. Оформлення обстановки за допомогою оксамитових штор, товстих пледів і покривал, тканинної оббивки для стін і меблів — все це споконвічні елементи англійського стилю, затишного і неповторного.

Звичайно ж, тканини можна вибирати найрізноманітніші — підійдуть оксамит, парча, дамаст і навіть ситець, однак допускається використання тільки благородних і фактурних тканин, що мають цікавий малюнок. Забарвлення і загальне оформлення складатиметься зі смужок, геральдичних символів, великої та дрібної горошку, східних орнаментів. Для вікон найкраще підійдуть великі важкі штори, на яких не зайвими виявляться кисті, ламбрекени і фалди.Англійський стиль в інтер'єрі

Одна з основних особливостей, що підкреслюють англійський стиль в інтер’єрі — це наявність безлічі стильних і дорогих аксесуарів. Вельми доречним для стін виявиться розміщення старовинних фотографій (або штучно постарених сучасних), для картин слід підбирати тільки масивні і важкі рами. У засклених шафах знайдеться чимало місця для кришталю і статуеток (необхідно тільки не перестаратися, так як замість бажаної англійської оригінальності можна непомітно перейти до «радянської» посередності).

Можлива також деяка екзотика, що підкреслює англійський стиль в інтер’єрі, як стиль найбільшою імперії, володіння якої були по всьому світу — можна розмістити раковини, підзорну трубу і навіть корковий шолом. Слід пам’ятати, що формування стилю проходило під час активного дослідження Індії і Персії.

Звичайно ж, англійський стиль підходить далеко не для кожного житла. Наприклад, хорошим вибором він буде для мешканців малометражек. Традиційний англійський будинок відрізняється невеликими приміщеннями, хтось в них навіть може відчути тісноту. Розміри кімнаток в традиційному англійському будинку нітрохи не більше, ніж у звичайній хрущовці (з іншого боку, в англійському стилі передбачається наявність окремого входу і каміна). Шанувальники класики також можуть звернутися до англійського стилю для оформлення інтер’єру, адже він завжди відрізнявся стриманістю і аристократизмом. Звичайно, для кого-то така обстановка виглядає старомодною, проте люди, які цінують консервативний затишок, дотримуються іншої думки.Англійський стиль в інтер'єрі

Збирачі різних витончених дрібничок дуже часто вибирають саме англійський стиль в інтер’єрі, так як він заохочує велику кількість дрібних деталей — порцелянові слоники, вазочки-серветочки і багато іншого будуть дуже добре виглядати в такій обстановці. Навіть якщо більшість вільних поверхонь будуть заставлені всякими дрібничками, в англійському інтер’єрі це не створить відчуття захаращеності. Любителі меблів також вважають за краще саме таку стилістику, тоді як прихильники мінімалізму обходять її стороною.

Англійський будинок завжди відрізнявся великою кількістю різноманітних меблів. Природно, що подібні дизайнерські рішення будуть сьогоденні раєм для бібліофілів. Багато хто не без підстав представляють англійський стиль всього в трьох елементах — в книгозбірні, каміні і особливому камінному кріслі. Таким чином, книжкові стелажі тут — бажані гості. Далеко не у всіх випадках є можливість установки справжнього каміна, однак і декоративні можуть бути хорошим вибором. Зокрема, навіть в Англії вже півстоліття заборонена топка вугіллям — там поширення набули електричні каміни і так звані біо-осередки.
Англійський стиль в інтер'єрі
На завершення слід зазначити, що в такому інтер’єрі сучасні елементи потрібно використовувати з максимальною акуратністю. Найкраще, якщо телевізор, музичний центр або комп’ютер можна буде легко прибрати в спеціальну шафу, для збереження гармонії стилю.

Добавить комментарий